کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر

 معرفی کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر

یک کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر با هدف قطع اعتیاد شروع به فعالیت کرده است. نوع و راه درمان هر معتاد با معتاد دیگر فرق دارد اما کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر روش های متفاوتی  را برای درمان ارائه خواهد داد.

مطالب فراوانی در مورد کمپ های شهرهای مختلف ایران آورده ایم، این بار در مورد کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر با شما سخن خواهیم گفت.تصمیم به ترک اعتیاد نخستین پله برای ترک اعتیاد است و بعد از تصمیم گرفتن حتما شخص در جستجوی یک کمپ برای ترک کردن است.مراکز ترک اعتیاد نقش به سزایی را در ترک اعتیاد دارند و کمپ های ترک اعتیاد اسلامشهر در شهری به نام اسلامشهر معتادان را سم زدایی و درمان را انجام خواهد داد.سم زدایی در مراکز ترک اعتیاد اسلامشهر به منظور درمان وابستگی جسمی است و تنها به کمک روانشناسان برای درمان باید صورت بگیرد.علت تأکید روی سم زدایی مقابله با اعتیاد است زیرا تنها از طریق سم زدایی میسر خواهد شد. ترک اعتیاد در اسلامشهر با مراجعه به کمپ ترک اعتیاد امکان پذیر است. برای دریافت مشاوره با برترین مشاوران کشورمان که در مجموعه الوکمپ قرار دارند تماس بگیرید.مشاوره تلفنی بیشتر برای افرادی مناسب است که به کمپ ترک اعتیاد مراجعه نکرده اند و پروسه ترک اعتیادشان نیازی به بستری شدن نداشته باشد و با مشاوره اعتیاد را ترک دهند.

 کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر

عوارض دوم مصرف کردن مواد اعتیادآور

مصرف مواد اعتیادآور به جزء عوارض جسمی با عوارض روحی همراه است. عوارض روحی شامل بی ثباتی اخلاقی، افسردگی، تمرکز نداشتن، ترس و دلهره، خستگی و عدم اعتماد به نفس و غیره است.همان طور که عوارض جسمی در هر مواد متفاوت است عوارض روحی نیز برای هر موادی گوناگون است.از روی علائم پزشکان قادر نیستند که نوع مواد مخدر را تشخیص دهند بلکه باید آزمایش اعتیاد از معتادان گرفته شود. از روش های رایج برای مشخص شدن نوع ماده مصرفی معتادان آزمایش اعتیاد است.در ضمن امکان خطا هم در آزمایش اعتیاد وجود دارد. یعنی امکان دارد که آزمایش منفی نشان دهد اما فرد معتاد باشد.

مشکل جدی اعتیاد در جامعه

اعتیاد در کشورمان از قرن ها قبل بوده است اما امروزه اعتیاد دیگر یک مشکل ساده نیست که بخواهیم نادیده بگیریم. اعتیاد باعث زشت شدن چهره شهرها شده و اعتیاد در برخی شهرها شدید و در برخی دیگر ضعیف است.سازمان بهداشت قبل تأکید کرده که به جای کلمه اعتیاد کلمه وابستگی را به کار ببریم زیرا اعتیاد مشکلی عصبی بوده که در عوامل مختلفی چون اجتماع، ژنتیک به وجود آمده است.به جزء بیماری عصبی، اعتیاد را نوعی اختلال برشمرده اند مثل بیماری های چون دوقطبی، اسکیزوفرنی و غیره که باید درمان توسط روانپزشک انجام شود. اعتیاد نه تنها بخش جسمی بلکه بخش روحی معتاد را نیز درگیر خود خواهد کرد و حتی دید معتاد را نیز عوض خواهد کرد.وقتی از اعتیاد حرفی به میان بیاید اغلب اعتیاد را اعتیاد به مواد تصور خواهند کرد و یاد کمپ ترک اعتیاد خواهند افتاد در حالی که اعتیاد شامل اعتیاد داشتن به بازی های رایانه ای، اعتیاد به نت، اعتیاد به شغل و غیره است.راه های گوناگونی برای ترک موادی چون شیره، شیشه، تریاک و غیره هستند که در جهان شناخته شده هستند.از پرکاربردترین راه های درمانی که مربوط به نیم قرن پیش است و در جهان مورد استفاده قرار گرفته ترک با داروهای نگهدارنده ( متادون و بوپرونوفین ) است.  هر چند متادون اعتیاد خاصی را به وجود خواهد آورد اما نشانه های اعتیاد را چون

 

مشکل جدی اعتیاد در جامعه

 

 • بی ثباتی رفتاری
 • نئشگی
 • وسوسه
 • انگیزه نداشتن
 • وسوسه
 • عدم احساس آزادی فکری
 • نداشتن انرژی

را برطرف خواهد کرد اما عوارضی مانند یبوست، تعریق، مشکلات لب و دندان، خواب آلودگی را به وجود خواهد آورد که البته با نظارت پزشک حل خواهد شد.

تعریف واژه اعتیاد برای دهه اخیر

اعتیاد یا واژه  Addictionواژه ای بوده که از ده های قبل تا کنون تغیییرات زیادی را داشته است. قبلا معنای واژه اعتیاد در وابسته بودن به مواد اعتیادآور معنا شده بود اما در ده های اخیر با پیشرفت علم و دانش متوجه شدند که اعتیاد ابعاد وسیع تری دارد و معنای اعتیاد توضیح بیشتری را لازم دارد و امروزه به ” هیولای بزرگ ” معروف است.

از عوارض اعتیاد به مواد مخدر

 • نابودی بنیان خانواده
 • افزایش صدمات
 • افزایش جرایم
 • کاهش بازدهی شغل و فعالیت های اجتماعی
 • بیکاری
 • پر شدن تخت های بیمارستان

و سایر موارد است. اما اگر بخواهیم به شکل امروزی در مورد اعتیاد بگوییم باید بگوییم که اعتیاد یعنی میل شدید روح و جسم به مصرف نوعی ماده که سبب تغییر در وضعیت طبیعی فرد است. ( تغییر در وضعیت روحی، فیزیکی و اجتماعی همه شامل اعتیاد است. )با توضیح گغته شده اگر شخصی به مواد مخدر وابسته شود ناچار است که مصرفش را ادامه دهد و به چنین شخصی معتاد گفته خواهد شد. از رایج ترین مواد اعتیادآور باید به هروئین، متادون، مرفین، حشیش، شیشه، تریاک، شیره، گل، ترامادول، بوپرونورفین و غیره را نام برد.

روش های گوناگون درمان در کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر

 

روش های گوناگون درمان در کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر

 

از جمله روش های گوناگون درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد باید به چند مورد زیر اشاره نمود.

 • ترک به روش یابوئی

چنانچه معتاد یکباره مصرف را قطع کند و علائم ترک ناگهان در وی رخ دهد روش ترک، ترک یابوئی است. ترک یابوئی ترکی سخت و ناخوشایند است اما منجر به مرگ شخص نخواهد شد.

 • ترک با مصرف کردن دارو

معتاد مواد مخدر را با مصرف دارو ترک خواهد داد. روش ترک با دارو از دارو برای کم کردن علائم و نشانه های درمان استفاه خواهد شد. مثلا داروهای چون کلونیدین و کاتاپرس منجر به کم شدن نشانه های ترک خواهد شد.از جمله داروهای مصرفی برای ترک لوفکلیدین بوده که البته به طور رسمی هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است و یک داروی آزمایشی بوده اما داروی چون متادون یا بوپرونورفین جزء کاهش دهنده های علائم ترک اعتیاد هستند.

 • روش ترک جایگزینی

روش جایگزینی برای همه مناسب نیست. به وسیله جایگزین کردن دارو یا استفاده از طب سوزنی امکان پذیر است.

درمان اعتیاد بعد از سم زدایی

یک کمپ ترک اعتیاد را در نظر بگیرید که سم زدایی را انجام داده اما آیا سم زدایی پایان درمان یک کمپ ترک اعتیاد است؟خیر، بعد از سم زدایی درمان طولانی مدت به اشکال زیر ادامه خواهد داشت.

 

درمان اعتیاد بعد از سم زدایی

 • پرهیز کامل

در پرهیز کامل شخص تشویق خواهد شد که در مراکز ترک  اعتیاد برای یادگیری و به دست آوردن مهارت های زندگی در جلسات شرکت داشته باشد تا یاد بگیرند چطور از اعتیاد دور بگیرند و زندگی بدون مواد مخدر را ادامه دهند.

 • پرهیز یاری شده

در چنین روشی از داروهای بیوپرنکس و بوپرونورفین نیز برای کمک به ترک اعتیاد شخص نیز استفاده خواهند کرد. داروهای نامبرده باعث کاهش ویار مواد هستند و چنین برنامه های در کمپ ترک اعتیاد موثر است چرا که معتادان را از مصرف مواد دور خواهد کرد.یکی دیگر از داروهای پرکاربرد متادون بوده که در برنامه های درمانی پرکاربرد است. بهترین راه درمان با استفاده از متادون رهی است که خود کمپ ترک اعتیاد یا کلینیک ترک اعتیاد خود مصرف متادون را اجرا کند، آزمایش ادرار از او گرفته شود، شغل معتاد حفظ شود و در جلسات گانه شرکت کند.یکی داروی دیگر در کنار داروی متادون برای ترک، داروی  LAAM بوده که عملکرد طولانی تری را دارد که بیشتر برای ترک ماده هروئین کاربرد دارد. میزان تأثیر برنامه های ترک برای ترک معتاد مورد بررسی قرار نخواهد گرفت بلکه بررسی بر مبنای کیفیت زندگی معتاد قرار خواهد داشت.

در مورد اسلامشهر چه می دانید؟

امروز در ادامه مقاله در مورد کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر با شما سخن خواهیم گفت اما اسلامشهر چه شهری است؟بهتر است کمی بیشتر با اسلامشهر آشنا شوید تا به شکل گسترده تری مسئله اعتیاد و کمپ های اسلامشهر را دنبال کنید.اسلامشهر یکی از شهرهای پرجمعیت استان تهران بوده و رتبه 19 جمعیتی را در ایران دارد. از پیشینه اسلامشهر تهران باید گفت که در آغاز اسلامشهر یک روستا بود طوری که قدیمی ترین مدارس، حمام عمومی، قنات، آتشکده و منطقه توریستی برای ثروتمندان دهستان ضیاآباد بود.چیزی که بیش از هر چیز روستا را زیبا کرده بود رودخانه ای بود که در روستا قرار داشت و خلاصه که کم کم روستا به شهر تبدیل شد.اسلامشهر نزدیک ترین شهر به استان تهران بوده که فقط 12 کیلومتر فاصله را با شهر تهران دارد. قدمت اسلامشهر مربوط به سال های قبل از میلاد مسیح است و در گذشته به اسلامشهر روستای قاسم آباد گفته شده است.پس باید گفت که اسلامشهر از شهرهای نوظهور است. از نظر جوی و وضعیت آب و هوای، هوای شهر هوایی بیابانی البته با بارندگی است. مناطق اسلامشهر متشکل از

در مورد اسلامشهر چه می دانید؟

 • منطقه یک و دو
 • منطقه سه ( شهرک واوان )
 • منطقه چهار ( شاطره )
 • منطقه پنج ( احمدآباد )
 • منطقه شش ( شهرک امام حسین )

است. بر اساس سرشماری های انجام شده در سال های قبل جمعیت اسلامشهر از 540 هزار نفر بالاتر بوده است. همچنین مذهب اسلامشهری ها تشیع و بیشتر مردم ترک های ایرانی هستند هر چند که کرد، لر و گیلکی هم در میان شان دیده شده است.از آثار مذهبی اسلامشهر باید به امامزاده های چون ( امامزاده عقیل، امامزاده محمد، امامزاده ابراهیم ) و چند امامزاده دیگر اشاره کرد.از مکان های توریستی اسلامشهر نیز باید به تپه های باستانی که جزء جاذبه های شهر هستند اشاره کرد که شامل

 • تپه ها ( چیچکو، میمنت، سیاب، ده عباس، واوان، مافین آباد، نظام اباد، سفید گلدسته )،
 • یخچال ها

یخچال علی آباد ( قدیمی )

یخچال ترشنبه ( باستانی )

 • بوستان ها ( شهدا، شهید انتظاری )

و پارک ندایی اشاره کرد.

شیوه های معمول سم زدایی در کمپ های اسلامشهر

امروزه در کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر شیوه های بسیار معمولی و رایجی وجود دارد که بسیار پرکاربرد هستند. از شیوه و روش های گفته شده باید به 4 روش درمانی علامتی، دارو، سریع و فوق سریع اشاره کرد که هر کدام را به صورت جداگانه برای شما توضیح داده ایم.

 • درمان علامتی

درمان علامتی با روش مصرف کلونیدین اعمال خواهد شد. داروی کلونیدین روی مغز و بخش های مختلفی از بدن اثر گذاشته و باعث ترک اعتیاد خواهد شد.به جزء کلونیدین دار.های دیگری هم هستند که به کم شدن درد، بهبودی خواب، کمتر کردن آبریزش بینی و غیره کمک خواهد کرد. چنین روشی نیازمند یک دروه کوتاه درمانی است و معتاد با استراحت کردن بهبودی کامل را به دست خواهد آورد. داروی کلونیدین مناسب برای معتادان با ترک خفیف و معتادان تریاک است.

 

شیوه های معمول سم زدایی در کمپ های اسلامشهر

 • دارو

درمان اعتیاد با دارو ب2 و متادون یک روش رایج در کمپ ترک اعتیاد است. در روش ترک با دارو پزشک میزان مصرف دارو را تجویز و با گذراندن 3 هفته مصرف دارو کمتر از اول شده تا اینکه قطع شود.

روش دارویی معتاد را از انجام فعالیت های خود منع نکرده اما نشانه های ترک به صورت کم در معتاد بروز خواهد کرد.

 • سم زدایی سریع

سم زدایی سریع به سم زدایی با ترک 3 روزه معروف است که با دارو و بستری انجام خواهد شد. روش سم زدایی سریع کمی با درد اما در روزهای نخستین درمان همراه است. سم زدایی سریع فقط در صورتی خطرناک نیست که پزشک روی روش انجام شده نظارت داشته باشد.روش سریع برای اشخاصی دارای بیماری های قلبی و ریوی پیشنهاد نخواهد شد زیرا مناسب نیست.

 • سم زدایی urod

عوام روش سم زدایی  urod را عوض کردن خون نامیده اند و معتاد برای ترک با دارو بیهوش خواهد شد.معتاد در یک کمپ ترک اعتیاد مجهز برای ساعت ها هوشیار نیست و در زمان بیهوشی به او داروی نالتروکسان تزریق خواهد شد تا اثر مواد خنثی شود. با هوشیار شدن معتاد، معتاد از کمپ ترک اعتیاد مرخص شده و مناسب برای اشخاص اشخاص با دوز شدید اعتیاد است اما ریسک بیهوشی وجود دارد.سم زدایی به روش فوق سریع نیاز به نظارت درمانگر دارد و هزینه بر است زیرا اگر روش فوق سریع را با روش ساده ای چون سرپایی مقایسه کنیم خواهید دید که روش فوق سریع به امکانات بیشتری احتیاج دارد.حال که متوجه 4 روش سم زدایی شدید بهتر است بدانید که سم زدایی قسمتی از درمان اعتیاد است و هر روشی که برای معتاد به کار برده شود باید مشاوره باشد به ویژه درمان با داروهای نگهدارنده، متادن یا نالتروکسان و یا هر داروی غیرمخدر دیگر چون جزء این باشد احتمال لغزش معتاد بسیار بالاست.

درمان اعتیاد با هدف چه چیزی است؟

ترک اعتیاد و انجام سم زدایی با هدف تقویت اراده، دور کردن معتاد از اعتیاد و برگشت به زندگی پاک است.بیشتر معتادان نیاز به انجام مشاوره و مراجعه به روانشناس ندارند زیرا تمامی چیزهای که لازم است در جلسات یک مرکز ترک اعتیاد گفته خواهد شد!نیاز به راهنمایی برای درمان روان خود در بخش های مختلف جهان با توجه به میل و وضعیت هر منطقه انواع اعتیاد متفاوت بوده و اعتیاد به نوع یا چند نوع ماده بیشتر از سایر مواد است.معتادانی که سم زدایی شوند بهتر خود را حفظ خواهند کرد اما عادت به اعتیاد ادامه دارتر از چیزی است که شما تصورش را کرده اید.شخصی که مشغله فکری دارد با نداشتن آگاهی راجب جلوگیری کردن از اعتیاد کمتر قادر به استقامت در برابر اعتیاد دوباره است لذا به توصیه ما عمل کنید و حتما به جزء انجام کارهای که پزشکان گفته اند در جلسات روان درمانی حضور داشته باشید.پس چنین حرفی بسیار اشتباه است زیرا برای کمتر معتادی پیش خواهد آمد که نیاز به راهنمایی برای درمان روان خود نداشته باشد.در بخش های مختلف جهان با توجه به میل و وضعیت هر منطقه انواع اعتیاد متفاوت بوده و اعتیاد به نوعی یا چند نوع مواد بیشتر از سایر مواد است. یکی از مسائلی که در مورد اعتیاد در اسلامشهر وجود دارد آگاهی نداشتن یا اطلاع نداشتن از نشانی یک کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر است.طبق اطلاعاتی که سازمان مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده شما با جستجوی نام هر شهرکمپ های شهر را پیدا خواهید کرد.

جواب چند سوال رایج در کمپ های ترک اعتیاد

 

جواب چند سوال رایج در کمپ های ترک اعتیاد

 

 • شرایط پذیرش

برای پذیرفته شدن در یک کمپ ترک اعتیاد نباید معتاد دارای بیماری های قلبی، فشار خون سایکوز، جراحت عمیق باز، سن کمتر از 18 و بیشتر از 60 سال باشد و فقط کافیست که مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشد و همراه با یکی از اعضای خانواده خود به کمپ ترک اعتیاد برود.

 • زمان لازم برای ترک

اعتیاد هر جه شدیدتر باشد باز هم قابل درمان است. زمان ترک مشخص نبوده ولی بستگی به نوع، مدت مصرف، خصوصیات شخصی معتاد، پشتیبانی اطرافیان دارد و برنامه ای متناسب با عوامل گفته شده تدوین خواهد شد.

یکی از موضوعاتی که در هر مرکز ترک اعتیاد در نظر گرفته شده برنامه درمانی بوده که بر اساس شرایط معتاد عملی خواهد شد. داروهای که پزشک تجویز کرده باید معتاد مصرف کند و تا زمان لازم مصرف داروها را قطع نکند.

 • سم زدایی یا ترک کامل

اعتیاد نه تنها مصرف کردن نیست و اگر مصرف ادامه پیدا نکند بیمار کامل بهبودی نخواهد یافت. پس اعتیاد فقط با سم زدایی قابل درمان نیست و بیمار از بعد روحی نیز باید درمان شود.بعد از انجام سم زدایی باید مصرف داروی نالتروکسان برای چند ماه در هر روز ادامه داشته باشد. در ضمن مشاوره روان درمانی در بهبودی کامل اعتیاد بسیار موثر است.

 • اعتیاد با داروهای ترامادل و متادون

هر چند که دو داروی ترامادول و متادون کاربرد درمانی در پزشکی دارند و حتی در ترک اعتیاد بسیار موثر هستند اما اعتیادآور بوده و عوارض مربوط به خود را دارد و به خاطر همین باید نظارت پزشک وجود داشته باشد.

 • بهترین شیوه درمان اعتیاد

درمان اعتیاد به هر شیوه ای که باشد باید توسط پزشک انجام شود زیرا روش معالجه برای هر شخص متفاوت بوده و با توجه به نوع اعتیاد سم زدایی نیز طولانی مدت یا کوتاه مدت خواهد بود.جواب هر معتاد به روش درمانی فرق دارد به همین دلیل امکان تغییر روش درمانی در هر دوره وجود دارد. ( روش درمانی در هر دوره تغییر خواهد یافت. ) اما بهترین روش ترک روشی بوده که عموما توسط خانواده ها انجام شود.خانواده قادر است با سپردن معتاد خود به یک کمپ قانونی نقش اساسی را در اقدام به درمان اعتیاد معتاد داشته باشد و او را به یک کمپ ترک اعتیاد که به صورت اجباری است بفرستند.طبق مطالبی که گفته شده، درمان اجباری مناسب معتادانی است که هنوز میل به اعتیاد دارند. هزینه چنین کمپ های یا رایگان است یا رایگان نیست.اگر رایگان باشد که هیچ اما اگر رایگان نباشد خانواده زحمت هزینه را خواهند کشید. خانواده های با شرایط مالی ضعیف بهتر است معتادان خود را به مراکز دولتی بسپارند. اما اگر بودجه و بضاعت مالی را دارند معتاد را در مراکز خصوصی بستری کنند.( اگر مایلید که معتاد در یک مرکز خصوصی بستری شود اما قادر به پرداخت یکجا هزینه نباشند پس با کمپ هماهنگ کنید که هزینه کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر را در چند قسط در فواصل زمانی گوناگون بپردازید تا امکان پذیرش معتاد شما در کمپ دلخواه خصوصی فراهم شود. )

نشانی برترین کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر

 

نشانی برترین کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر

 

آیا در جستجوی برترین کمپ ترک اعیتاد اسلامشهر هستید؟طبیعی است که شما هم مایل باشید اطلاعات کمپ ها را در اختیار داشته باشید که برترین کمپ ترک اعتیاد اسلامشهر را بشناسید.کافیست تا کمی تحقیق کنید یا اگر حوصله تحقیق و جستجو را ندارید به یک مرکز معتبر برای ترک اعتیاد که تمامی اطلاعات کمپ ها را در اختیار شما قرار خواهد داد مراجعه کنید. مرکزی که از آن سخن گفتیم سازمان بهزیستی است.شما با مراجعه به سازمان بهزیستی اسلامشهر اسلامشهر یا شهر محل سکونت خود بهترین کمپ را خواهید یافت یا با مراجعه به یک مجموعه معتبر مانند مجموعه الوکمپ قادر خواهید بود که برترین مراکز را شناسایی و آدرس شان را به دست آورید.مجموعه الوکمپ افتخار دارد که همه ی افراد را با برترین کمپ های هر شهر آشنا کند و برای اطلاع کافیست که اکنون با مرکز تماس برقرار کنید.

در مورد کمپ های اسلامشهر بیشتر بدانید

تعدادی کمپ در سطح اسلامشهر وجود دارد که هر کدام از کمپ های اشخاص معتاد را درمان خواهند کرد.طبق اطلاعات به دست آمده در مورد یک کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر متوجه شدیم که مراکز ترک اعتیاد در اسلامشهر زیر نظر بهزیستی هستند و خدمات و فعالیت های خود را به صورت تخصصی برای درمان اعتیاد انجام خواهند داد.به جزء خدمات و امکاناتی که در مراکز ترک اعتیاد اسلامشهر دیده شده به منظور درمان تخصصی هر کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر دارای یک روانپزشک، مشاور، روانشناس است.همچنین داشتن علم و تحصیلات در رابطه با اعتیاد برای هر کادر درمانی ضروری است و نظارت سازمان بهزیستی همواره روی عملکرد هر کمپ ترک اعتیاد در اسلامشهر وجود دارد.مسولان کمپ های اسلامشهر با مراجعه هر کدام از افراد معتاد، معتادانی را که نیاز به درمان طولانی مدت دارند بستری و بعد شروع به خدمات دهی خواهند کرد.طبق چیزی که سازمان بهزیستی در نظر گرفته درمان معتادان در اسلامشهر به 3 شکل کوتاه مدت، متوسط و بلند مدت است.

 • مراکز ترک اعتیاد کوتاه مدت

دوره درمانی معتادان کوتاه مدت 7 تا 10 روز است.

 • مراکز ترک اعتیاد میان مدت

مراکز ترکی که به مدت متوسط به درمان معتادان مشغول هستند. تقریبا برای یک ماه است.

 • مراکز ترک اعتیاد بلندمدت

درمان بلندمدت برای معتادان شدید در نظر گرفته شده که بین 3-6 ماه است و اگر پزشک تأیید کند مرکز معتاد را نگه خواهد داشت.به هر حال یک مرکز ترک در اسلامشهر معتادان را بعد از سم زدایی، بازسازی اخلاقی و شخصیتی ( توسط روانشناسان و مددکاران ) درمان خواهند کرد.

نمونه ای از فعالیت های یک کمپ در اسلامشهر

نمونه ای از فعالیت های یک کمپ در اسلامشهر

 

هر مرکز ترک و درمان اعتیاد در اسلامشهر تیم باتجربه ای را برای درمان اعتیاد تشکیل داده است که در یک مدت زمان تعیین شده ( معین ) اشخاص معتاد ( مبتلا شده به بیماری اعتیاد ) را معاینه و درمان خواهند کرد. اما درمان در کمپ های اسلامشهر شامل چیست؟

 • تشکیل جلسات بهبودی به طور دائم
 • تشکیل کارگاه ها به منظور یاد دادن مهارت های زندگی به معتادان
 • تشکیل گروه ها برای انجام فعالیت های ورزشی به صورت روزانه
 • به وجود آمدن شغل و حرفه برای کسانی که بهبود یافته اند به وسیله رایزنی با مراکز و کارگاه های گوناگون

( در رابطه با معتادانی که از سوی نزدیک ترین کسان خود یعنی خانواده، رها شده اند و ممکن نیست که نزد خانواده خود برگردند کمپ ترک سعی کرده جلساتی را تشکیل دهد که به صورت خصوصی با خانواده های اشخاص معتاد در رابطه با پذیرش دوباره معتاد. )

 • جلوگیری از مصرف دوباره و روی آوردن به اعتیاد برای جلوگیری از اعتیاد دوباره از طریق تشکیل جلسات گفته شده.

در نتیجه گیری از مقاله باید گفت که اسلامشهر جزء شهرهای بزرگ تهران بوده و وجود معضلی چون اعتیاد هم در اسلامشهر پدیده ای غیرعادی نیست و به جزء اسلامشهر هر شهر دیگری که دارای مشکل اعتیاد باشد باید به کمپ ها و مراکز ترک اعتیادش اهمیت داده شود.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)