کمپ ترک اعتیاد در شیراز

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد در شیراز راهی برای رهایی معتادان شیراز از اعتیاد است، اما تا چه میزان با کمپ های ترک اعتیاد شیراز آشنا هستید؟

کمپ های ترک اعتیاد شیراز چه روندی را برای درمان اعتیاد به کار خواهند گرفت؟

در ادامه به طور مختصر کمپ های ترک اعتیاد شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

کمپ ترک اعتیاد در شیراز

 

معنا و مفهوم اعتیاد در شیراز

اعتیاد یعنی وابستگی، که خود یک پدیده ناخوشایند برای اجتماع است چون که عواقب بدی ( به جز خود شخص ) گریبان گیر اجتماع از سوی معتاد خواهد شد یعنی نه فقط معتاد درگیر اعتیاد نخواهد بود بلکه کسانی که با معتاد در ارتباط هستند را نیز فرا خواهد گرفت.

بدترین حالت برای کسی که معتاد شده، پدر بودن است زیرا با وضعیتی که دارد باید خانواده خود را اداره کند که صد البته به خوبی به مسولیت خود عمل نخواهد کرد.

اعتیاد در دنیای امروز یک مشکل بزرگ است که نه تنها شهر شیراز بلکه سایر نقاط کشور ایران را نیز درگیر خود کرده است.

متأسفانه مردم شیراز خیلی از کمپ های ترک اعتیاد شیراز باخبر نیستند به همین دلیل در ادامه مقاله سعی کرده ایم که بیشتر کمپ های ترک اعتیاد شیراز را به شما معرفی کنیم.

مردم شیراز متوجه شده اند که اعتیاد به جزء صدماتی که برای معتاد دارد مشکلاتی برای خانواده و زندگی خانواده دارد و در حال حاضر کمپ های ترک اعیتاد شیراز به قصد درمان مردم در حال فعالیت کردن هستند و در تلاش اند که معتاد را درمان و او را به یک شرایط سالم فیزیکی، خانوادگی و اجتماعی برسانند.

انجام سم زدایی در کمپ های شیراز

وقتی سمی وارد بدن شود اول از همه کبد و بعد کلیه ها سم را جذب خواهند کرد. جذب کردن سم از راه خون بوده و اگر به وسیله عملکردهای گوناگون بدن، سم از بدن خارج شود یعنی سم درون خون پاک شود پاکسازی سم از بدن یا سم زدایی صورت گرفته است.

در کل در رابطه با اعتیاد سم زدایی یعنی قطع شدن مواد اعتیادآور برای بدن و زمانی باید سم زدایی صورت بگیرد که اعتیاد یا مصرف زیاد باشد.

وابستگی که به دلیل مصرف مواد به وجود خواهد آمد وابستگی نیست که به راحتی از بین برود و باید برای درمانش از یک متخصص کمک گرفت و برای وابستگی جسمی نیز از یک روانپزشک کمک خواست تا روح از وابستگی و میل به استفاده از مواد رها شود.

انجام سم زدایی در کمپ های شیراز

 

با توضیحات داده شده باید گفت که سم زدایی یک راه برای درمان در شهر شیراز است که باعث نابودی فیزیکی و روحی معتاد از مواد خواهد شد.

البته رهایی و درمان کامل اعتیاد زمانی است که نشانه ها و عوارض ترک کمتر شده و دروه درمانی به پایان رسیده باشد. در ضمن هزینه سم زدایی به روشUrod هم بر اساس ماده مصرفی معتاد یکسان نخواهد بود. تمامی کمپ های ترک اعتیاد شیراز انواع خدمات سم زدایی را به شما ارائه خواهند داد.

انواع روش های سم زدایی در کمپ های شیراز

در کمپ های ترک اعتیاد شیراز روشی چون روش فوق سریع بسیار پرکاربرد است اما باید در نظر داشت که کمپ یا مرکزی که در حال استفاده کردن از روش فوق سریع است باید علم و آگاهی بالایی را داشته باشد و پزشک متخصص بنا بر شرایط بیمار صلاح انجام روش فوق سریع را ببیند. روش های سم زدایی در کمپ های ترک اعتیاد به 5 صورت زیر است.

 • یابویی

سم زدایی به روش یابویی روشی است که به مدت 7 روز معتاد هیچ مصرفی را ندارد و درد را بدون استفاده از دارو تحمل خواهد کرد. زمانی ترک ادامه دارد تا اثرات اعتیاد وجود نداشته باشد.

روش یابویی نه تنها در کمپ های ترک اعتیاد شیراز بلکه سایر شهرها نیز رواج دارد و یک روش شناخته شده در کشورمان است.

 • سرپایی

روش دوم سم زدایی، سم زدایی سرپایی با کلوتیدین است که البته سختی خود را دارد. در روش سرپایی معتاد دیگر مصرفی ندارد و ترک با مصرف داروی به اسم کلوتیدین انجام خواهد شد.

 • مصرف داروهای آگونیستی

در روش سم زدایی با داروهای آگونیستی پزشک متخصص داروهای آگونیستی را تجویز خواهد کرد و داروها بر اساس برنامه باید به طور منظم مصرف شود.

با قطع مصرف مواد اعتیادآور همزمان با شروع علائم ترک، مصرف دارو شکل خواهد گرفت و اگر دارو سرخود مصرف شود عوارض بدی را به دنبال دارد.

انواع روش های سم زدایی در کمپ های شیراز

 

 • روش یک روزه

زمانی که از مقدار زیادی از داروهای آنتاگونیستی برای ترک استفاده شود روش سم زدایی روش فوق سریع است.

چنین روشی با بیهوش کردن بیماران همراه است و چون معتاد یک بیمار است باید خدمات دهی و رفتار با معتاد مثل بیماران صورت گیرد. اگر معتاد در مقابل اعتیاد احساس ضعف کرد یا در تصمیم خود دچار تردید شد کمپ و مرکز او را راهنمایی خواهد کرد.

علاوه بر مرکز راهنمایی های خانواده هم لازم است تا معتاد قادر باشد راه درست و مناسب را تشخیص دهد و در زمان گذراندن دوران ترک دوباره به اعتیاد برنخورد. ( دوباره معتاد نشود. )

 • RD

سم زدایی  RD همان روش سریع است که با بستری شدن معتاد به مدت چند روز و مصرف داروهای ضددرد سم زدایی انجام خواهد شد و بسیار مورد استفاده است چون عوارضی برای معتادان ندارد و متخصصین هم آن را تأیید کرده اند.

نکاتی در مورد کمپ های شیراز

یک نکته مهم در مورد کمپ های ترک اعتیاد شیراز انتخاب درست یک مرکز است. زیرا بازار کمپ های غیرمجاز داغ است و هستند اشخاصی که به قصد کسب سود پیشنهاد مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد را به شما بکنند.

درمان های مانند تعویض خون، شوک برقی، دستکاری نورترنسمیرها و غیره در مراکز غیرقانونی انجام شده که نتیجه ای مانند کما و مرگ را داشته است پس اقدام به درمان شدن در چنین مکان های اشتباه است.

با جستجو و یافتن یکی از کمپ های ترک اعتیاد شیراز درمان و سم زدایی را شروع کنید. از جمله کمپ های ترک اعتیاد شیراز باید به اسامی زیر اشاره کرد.

 • کمپ پردیس
 • کمپ فردای روشن
 • کمپ دربی
 • کمپ دکتر رئیسی
 • کمپ پی سی
 • کمپ ارم
 • کمپ پرتو
 • کمپ زندگی دوباره

و غیره.

نکاتی در مورد کمپ های شیراز

 

اطلاعاتی در رابطه با کمپ های شیراز

مجموعه الوکمپ با قصد معرفی یک کمپ خوب در شیراز این مقاله را ارائه داده است تا بتوانید بهترین کمپ را بیابید و به صورت غیرمستقیم با مراجعه به سایت دسترسی پیدا کنید. آیا شما هم دنبال کمپ های ترک اعتیاد شیراز هستید؟

چنانچه دودل هستید که کدام کمپ را انتخاب کنید پس به یکی از سایت های شیراز مراجعه کنید تا لیست کاملی از کمپ های ترک اعتیاد شیراز را ببینید و با رفتن روی پروفایل هر کمپ بتوانید با خدمات آشنا و بالاخره با مقایسه هر یک، یک کمپ مناسب را انتخاب کنید.

چنانچه خودتان یک کمپ خوب را در شیراز در نظر دارید با جستجو کردن نام کمپ در سایت قادر خواهید بود که همه ی اطلاعات کمپ را ببینید. اطلاعات کمپ ها شامل نشانی، شماره تماس، نوع کمپ و توضیحاتی کامل از امکانات کمپ است.

اما سوالی که در ذهن شما ممکن است به وجود آمده باشد چگونگی شناخت کمپ های ترک اعتیاد شیراز است.

در وبسایت ها کم نیستند کمپ های که صفحات مجازی خود را دارند. شما حتی قادر خواهید بود که اطلاعات کامل از کمپ خاص را دریافت کنید، کافیست که به صفحه  VIP کمپ بروید. در کل با مراجعه به سایت هر کمپ خدمات، کارهای کمپ و حتی هر تخفیفی که کمپ اعلام کرده را خواهید دید و اما منظور ما از کمپ های ترک اعتیاد شیراز یک مرکز موقت که دارای مجوز بوده و هدفش بازتوانی فیزیکی و روحی معتاده بوده، است.

در کمپ های ترک اعتیاد شیراز هدف درمان اعتیاد و بازگشت سالم به جامعه برای زندیگ سالم است.

اطلاعاتی در رابطه با کمپ های شیراز

 

فعالیت کمپ های استاندارد شیراز

چگونه باید به کمپ های ترک اعتیاد شیراز دست پیدا کرد؟ آیا از مشخصات کمپ های استاندارد شیراز اطلاع دارید یا آدرس کمپ های استاندارد را دارید؟

مجموعه الوکمپ تلاش کرده تا اطلاعات کاملی را در مورد کمپ های ترک اعتیاد شیراز که استاندارد هستند در اختیار شما قرار دهد. پس اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در رابطه با کمپ های استاندارد شیراز هستید حتما به صفحه مجازی مجموعه ما ( الوکمپ ) مراجعه کنید.

و اما در ادامه هم به سوالات گفته شده پاسخ خواهیم داد و هم در مورد وضعیت کمپ های شیراز بیشتر با شما سخن خواهیم گفت.

امروزه چون در سطح شیراز کمپ های زیادی تأسیس و به وجود آمده لذا به صورت دقیق و مو به مو روی کمپ ها نظارت نخواهد شد به همین دلیل شما نیازمند اطلاعات دقیقی هستید که بتوانید کمپ های ترک اعتیاد شیراز را که استاندارد هستند بشناسید، پس با ما همراه باشید.

زمان تأسیس یک کمپ در شیراز باید به جزء در نظر گرفتن نیاز مددجویان، امکانات و وضعیت فراهم شده برای معتادان در چارچوب استاندارد باشد.

استاندارد بودن امکانات از جهات گوناگونی باعث بهبودی اشخاص خواهد شد چون فرد معتادی که برای ترک اعتیاد به کمپ مراجعه کرده وضعیت مناسبی را ندارد و باید وضعیت کمپ مناسب باشد که بتواند ترک کند.

چیزی که مهم است استاندارد بودن امکانات و وضعیت کمپ برای درمان روح و جسم معتاد است. در واقع امکانات برای بهبودی معتاد بسیار موثر هستند و منظور ما از استاندارد بودن امکانات و وضعیت کمپ های ترک اعتیاد شیراز موارد زیر است.

 • وضعیت مناسب محیطی
 • امکانات رفاهی خوب
 • شرایط خوب عاطفی
 • امکانات آموزش عالی

هر کدام از موارد زیر باعث تسریع در درمان شخص معتاد خواهد شد.

فعالیت کمپ های استاندارد شیراز

 

فضای مناسب کمپ های شیراز برای ترک اعتیاد

یکی از موارد مهم برای یک کمپ در شهر شیراز محیط درونی کمپ بوده؛ یعنی که کمپ دارای محیطی مناسب باشد.

محیط و فضای کمپ طوری طراحی شده باشد که همه بیماران نهایت استفاده را ببرند نه فقط تعدادی محدود. محیط کمپ روی روحیه معتادان و بهبودی شان موثر است و اشخاص با دروه درمانی شان از هم جدا خواهند شد.

دوره های درمانی بدین صورت هستند که مثلا برای کسانی که لازم است دروه سم زدایی را طی کنند اتاق سم زدایی و برای کسانی که دوره درمان شان کامل شده به سالن سبز فرستاده خواهند شد یا کسانی که در حال یاد گرفتن مهارت هستند به فضای آموزشی فرستاده خواهند شد.

محیط یک مرکز اگر به گونه ای طراحی شده که باعث کمک به همه اشخاص حاضر در کمپ باشد یک محیط و فضای استاندارد خواهد بود.

به همین دلیل حتما حتما در زمان بستری کردن بیمار ببینید که فضا برای درمان کافی است یا نه.

انضباط در کمپ های ترک اعتیاد شیراز

از مهمترین عوامل در کمپ های مجاز ترک اعتیاد شیراز نظم است و شما نظم را باید در وضعیت هر کمپ ببینید.

شما خواهید دید که معتادان حاضر در کمپ ظاهری آشفته ندارند و برعکس چون کمپ ها به نظم اهمیت داده اند، معتادان پاکیزه و مرتب هستند.

حفظ نظم و پاکیزگی در کمپ های ترک اعتیاد شیراز بسیار مهم است. چون کارکنان به اهمیت مسئله نظم آگاه هستند و اگر به خوبی نظافت رعایت شود روند بهبودی را تسریع خواهد بخشید.

نظم یکی از مسائل مهم است که مشخصه استاندارد بودن کمپ است و اشخاصی که دنبال یکی از بهترین مراکز و کمپ های ترک اعتیاد شیراز که استاندارد است، هستند باید نظم را در اولویت قرار دهند.

انضباط در کمپ های ترک اعتیاد شیراز

 

اگر مرکزی نظم نداشته باشد روند بهبودی را کند و حتی بیماران را ناامید از ادامه دادان به درمان خواهد کرد.

در کنار نظم باید فاکتور دوم یعنی تغذیه در کمپ را نیز در نظر داشت. تغذیه و وعده های غذایی در یک کمپ استاندارد بسیار مورد توجه است زیرا معتاد باید  از نظر جسمی با مصرف مواد غذایی مناسب تقویت شود.

اعتیاد صدمات جدی را به دستگاه گوارش شخص خواهد زد پس شخص نیاز دارد که غذای مناسب مصرف کند تا بتواند سلامت جسمی خود را بازیابد.

امکانات و شرایط مناسب برای کمپ های استاندارد شیراز

از شرایط خوب یکی از کمپ های ترک اعتیاد شیراز باید به تهویه و به وجود آوردن شرایط مناسب روحی برای بیماران و از امکانات باید به امکانات آموزشی و رفاهی اشاره کرد که هر کدام را به صورت جداگانه آورده ایم.

شرایط

 • تهویه هوا

از عوامل مهم تأثیرگذار در شرایط یک کمپ است. اگر کمپ شرایط خوبی را داشته باشد تهویه خوبی را هم مهیا خواهد کرد.

کمپ های ترک اعتیاد شیراز با کمک مددکاران خود حتما شرایط تهویه را فراهم کرده اند. استفاده از تهویه باعث بهبودی حالات بدنی و درد معتادان خواهد بود چون معتادان در حال تحمل شرایط سخت جسمی هستند.

در واقع در فصل زمستان تهویه باید گرم باشد و در فصل تابستان سرد که افراد بتوانند دوران درمان را بهتر سپری کنند.

چون اعتیاد سبب صدمات جدی به دستگاه ایمنی بدن خواهد شد و از نظر جسمی فرد معتاد آسیب دیده است پس باید در دوران سم زدایی وضعیت محیط و فضای کمپ مناسب باشد تا اشخاص بهتر ترک دهند.

 • شرایط روحی

از دیگر فاکتورهای مهم در کمپ های ترک اعتیاد شیراز که باید مورد توجه قرار بگیرد، به وجود اوردن شرایط روحی مناسب در کمپ است.

زمانی که فردی به مصرف خود ادامه ندهد بسیار از نظر روحی آسیب پذیر است. به خاطر همین باید شرایط محیط به گونه ای باشد از نظر روحی معتاد مورد حمایت دیگران قرار بگیرد.

شرایط روحی را در برخورد کارکنان، مشاور با مشاوره روحی و مددکارامن با درک معتادان به وجود خواهند آورد.

امکانات و شرایط مناسب برای کمپ های استاندارد شیراز

 

امکانات

 • امکانات آموزشی

اعتیاد بیماری تک بعدی نیست و همه ابعاد زندگی شخص معتاد را فرا خواهد گرفت و از راه های درمان اعتیاد، آموزش شخصی و گروهی شخص معتاد است. به عبارت دیگر شخص معتاد برای درمان شدن باید آموزش های تخصصی را در زمینه درمان داشته باشد.

لازم است یاد بگیرد و آموزش ببیند که چطور با اعتیاد برخورد کند چون اعتیاد با پیشروی خود باعث مرگ شخص خواهد شد.

یک راه جلوگیری از مرگ ناشی از اعتیاد بالا بردن آگاهی است. در کمپ های ترک اعتیاد شیراز علاوه بر سایر امکانات باید امکانات آموزشی بر اساس استاندارد باشد تا شخص قادر به مقابله با اعتیاد خود ( از راه آموزش ) باشد.

 • امکانات رفاهی

امکانات رفاهی لازمه بهبودی شخص معتاد است. مراحل درمانی کمی خسته کننده هستند و اشخاص باید انرژی بالایی را برای درمان داشته باشند و لازمه انرژی تفریح است که باید با امکانات رفاهی فراهم شود.

اگر مرکزی قرار است بعد از آموزش پاسخ خوبی را از درمان بگیرد باید روی امکانات رفاهی تمرکز کند. از امکانات رفاهی باید به ورزش، بازی های فکری، محیطی برای انجام فعالیت های بدنی، کتابخانه و کتاب و مجلات، میز بازی و غیره اشاره کرد.

اگر امکانات رفاهی در کمپ ها وجود نداشته باشد باید منتظر سستی در درمان بود. خوشبختانه در بسیاری از کمپ های ترک اعتیاد شیراز امکانات گفته شده وجود دارد و خدمات خوبی را به بیماران ارائه داده است.

در کل شرایط و امکانات دو فاکتور مهم در بهبودی معتادان است و برای ترک اعتیاد باید برای معتادان فراهم شود.

امکانات و شرایط مناسب برای کمپ های استاندارد شیراز

 

نمونه ای از فعالیت های کمپ هیای شیراز

لازمه درمان اعتیاد تجربه و مهارت است که باید در یک مجموعه وجود داشته باشد یعنی باید مراکزی به وجود بیاید که پاسخ مناسبی به نتایج تلاش کادر درمانی و بیماران را بدهد زیرا در همه شاخه های پزشکی نیاز به مرکزی مناسب برای ترک اعتیاد احساس شده است.

اگر مرکز خوبی دایر شود بدون تردید کمک زیادی به معتادان خواهد شد. از جمله خدماتی که در نمونه ای یک کم برتر شهر شیراز دیده شده موارد زیر بوده است.

 • مشاوره خانواده

مشاوره خانواده به صورت برگزاری جلسات مستقیم و غیر مستقیم با خانواده های مددجویان بوده که توسط مشاور کمپ انجام خواهد شد و معمولا به صورت هفتگی خواهد بود.

پیشگیری از اعتیاد، درمان و آموزش خانواده ها در مورد مشکلات اعتیاد و به وجود آوردن نگرشی نو برای خانواده ها همه از فعالیت های مشاوره خانواده کمپ خواهد بود.

 • ترک مرفین

ساختار مغز انسان بسیار پیچیده بوده و با ورود مرفین عملکرد دستگاه تغییر خواهد یافت و اگر تغییر ادامه داشته باشد دستگاه عملکرد بدی را خواهد داشت.

نتجه مصرف مواد مرفن دار اعتیاد شخص و اختلال در کار بدن است که در کمپ های نمونه به خوبی ترک داده خواهد شد.

 • ترک شیشه

  عواملی که باعث ایجاد اعتیاد در شیراز شده

مصرف شیشه از سال 87 به بعد زیاد شد که باید کنترل شود. ( خودتان بهتر در مورد خطرات شیشه آگاه هستید به همین دلیل توضیح چندانی نداده ایم. )

 • جلسات ماتریکس

جلسات ماتریکس، مناسب ترین جلسات برای معتادان شیشه است. معتادان شیشه را باید به بیمارانی لاعلاجی تشبیه کرد که زندگی سختی را داشته اند اما هنوز در حال نفس کشیدن هستند.

مواد محرکی چون شیشه درمان خاصی را لازم دارد و جلسات درمانی ماتریکس روی رفتار و شناخت معتادان شیشه موثر است که در کمپ های شیراز به خوبی انجام شده است.

نمونه ای از فعالیت های کمپ هیای شیراز

 

کمپ های برای انجام سم زدایی  UROD در شیراز

کمپ های که سم زدایی Urod را در شیراز انجام داده اند به خوبی به صدمات وارده اعتیاد آگاه هستند.

در سال های اخیر کمپ های ترک اعتیاد شیراز برای کمک به درمان اعتیاد در حال انجام سم زدایی هستند.

سم زدایی که زودتر فرد را به زندگی عادی باز خواهد گرداند. سم زدایی تنها به هدف درمان سریعتر اعتیاد بوده و مراکز با انجام سم زدایی موقعیت های سالم را به معتاد بازگردانده اند.

مراکز ترک در اعتیاد با ارائه دادن خدمات سم زدایی در حال فعالیت کردن هستند و برای اطلاع از سم زدایی Urod و جواب گرفتن سوالاتی که در ذهن تان وجود دارد فقط باید به یکی از سایت های مراکز ترک اعتیاد شیراز مراجعه کنید.

سم زدایی در شیراز چه معنایی دارد؟

با بحث کردن در مورد اعتیاد و مواد مخدر باید به سم زدایی فکر کرد چرا که وجود هر مواد در بدن و خون انسان چیزی جزء سم نیست و سم زدایی یعنی عوض کردن خون کسی که سم ( مواد مخدر ) در درون بدنش است که البتنه توضیح گفته شده مربوط به تصور عام مردم بوده و سر زبان مردم افتاده است.

اگر بخواهیم به زبان روان و ساده مفهوم سم زدایی را به شما بگوییم، باید بگوییم که سم زدایی یعنی ترک وابستگی جسمی اعتیاد و همین توضیح در کمپ های شیراز معنا و مفهوم سم زدایی است.

سم زدایی ابتدای کار درمان اعیتاد بوده و زمانی درمان مثمر ثمر خواهد بود که درمان روحی نیز انجام شود. نتیجه قطعی درمان زمانی روشن خواهد شد که درمان کامل شود یعنی درمان ورحی و فیزیکی با هم به پایان برسد.

در شیراز برای اطلاع یافتن از میزان هزینه سم زدایی باید به یک مرکز مراجعه کرد زیرا هر مرکز هزینه اش با مرکز دیگر یکسان نخواهد بود.

اگر درمان به صورت Urod باشد پس یک روزه است و باید بستری صورت گیرد. اما مراقب باشید که سم زدایی Urod یا فوق سریع را از هر مرکزی نخواهید چون روش Urod به اطلاعات کامل از وضعیت شخص ( مثل مدت زمان اعتیاد، نوع، بیماری های معتاد و دیگر فاکتورها ) نیاز دارد.

بنابراین روش  Urod باید طبق فاکتورهای گفته شده و با نظر پزشک صورت بگیرد.

 

سم زدایی در شیراز چه معنایی دارد؟

 

عواملی که باعث ایجاد اعتیاد در شیراز شده

طبق تحقیقاتی که در کمپ های نمونه شیراز انجام گردیده، مشخص شده که وابستگی باعث عدم ترک اعتیاد خواهد شد اما اصلا چه عواملی باعث به وجود آمدن اعتیاد در شهر شیراز شده است؟

شناخت عوامل ایجاد اعتیاد باعث جلوگیری از مشکل اعتیاد خواهد شد.

 • دوران جوانی و نوجوانی

یکی از موارد علل اعتیاد دوران خامی ( جوانی و نوجوانی ) است. در واقع در سنین کم فرد خصوصیاتی مثل احساس استقلال، کنجکاوی، هیجان باعث گرایش بیشتر به سوی اعتیاد خواهد شد.

یکی دیگر از علل اعتیاد ژنتیک بوده که باعث اختلال در روح و خصوصیات شخصی فرد خواهد شد.

از جمله صفات شخص باید به پایین بودن اعتماد به نفس، نداشتن مهارت های اجتماعی، نداشتن قدرت در تصمیم گیری و بالاخره ناتوانی در نه گفتن است که بسیار باعث به وجود آمدن اعتیاد شده است.

 • نگرش نادرست

برخی اشخاص هم نگرش جالبی در مورد اعتیاد دارند. معتقدند که اعتیاد جنبه مثبتی هم دارد و باعث کمتر شدن دردهای بدنی و روحی خواهد بود و به نظرشان آرامش جسم و روح با مواد مخدر هیچ گونه وابستگی را به وجود نخواهد آورد.

 • عوامل خانوادگی

از عوامل خانوادگی باید به طلاق و عدم وجود والدین ( یا یکی از والدین ) اشاره کرد.

عواملی که باعث ایجاد اعتیاد در شیراز شده

 

 • عوامل اجتماعی

عوامل اجتماعی مثل مهاجرت، بیکاری، رفاه اقتصادی همراه با بیکاری شخص، رفقای معتاد هستند.

نخستین راه جلوگیری از اعتیاد شناخت عوامل گفته شده بود. ببینید که کدام مورد در زندگی فرد باعث اعتیاد وی خواهد شد تا از ابتلای فرد به اعتیاد جلوگیری کنید و اما زمانی که فرد دچار اعتیاد شد دنبال راهی برای درمان وی باشید.

امروزه با بودن فضای مجازی دیگر جای نگرانی برای درمان وجود ندارد و اشخاص با دسترسی به فضای مجازی اطلاعات صحیحی را ( البته از منابع موثق ) در مورد اعتیاد به دست خواهند آورد و درمان اعتیاد بسیار راحت شده است.

پس برای کسب اطلاعات در مورد اعتیاد و راه های درمان اعتیاد به سایتی معتبر مراجعه کنید که شما با به دست آوردن اطلاعات لازم را برای درمان پیش خواهید گرفت.

 

تماس با کارشناس (کلیک کنید)