بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

 بهترین کمپ ترک اعتیاد

بدون تردید بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران کمپی خواهد بود که دارای کادری باتجربه و حرفه ای باشد تا بتواند خدمات جامع و کاملی را به معتادان  بدهد و مجموعه الوکمپ یک نمونه خوب از بهترین کمپ های تهران است.

کمپ های ترک اعتیاد در تهران

در سال های اخیر وابستگی و اعتیاد به موا مخدر ( به ویژه در تهران ) رواج یافته است. اعتیاد به مواد مخدر از پدیده های ناخوشایند در جامعه است.

معضل اعتیاد چند بعدی است و آرامش، اخلاق و امنیت فرد را تهدید خواهد کرد. سازمان بهزیستی برای ریشه کن کردن اعتیاد کمپ های را در تهران ( و در همه جای ایران ) به وجود آورده تا اعتیاد از بین برود.

 

در کمپ های تهران افراد بعد از طی کردن دوره درمانی و زمان خارج شدن باید در جلسات درمانی شرکت داشته باشند و زیر نظر مددکاران در محل کاری که برایشان در نظر گرفته شده با استفاده از مهارت های خود شروع به کار کردن کنند.

داشتن یک شغل یک دغدغه بزرگ برای افراد ترک داده شده، است به همین دلیل در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران یک مرکز مهارت آموزی وجود دارد.

به دنبال پاک ماندن افراد درمان شده گاهی مشاور با خانواده ها تماس خواهد گرفت تا از نگرانی خانواده ها کاسته شود و اعتمادشان را بیشتر جلب کند.

برترین و بهترین کمپ های تهران کدام اند؟

برترین کمپ های تهران کمپ های خواهند بود که در وحله اول دارای یک تیم حرفه ای باشند. افرادی که در بهترین کمپ ها هستند عموما به کار درمان علاقمند هستند و با معتادان برخورد خوبی را دارند.

 

از جمله شرایطی که در بهترین کمپ های تهران وجود دارد امکانات درمانی، امنیتی و رفاهی بالا است که سبب به وجود آمدن یک پشوانه قوی برای افراد معتاد است. پشتوانه بودن کمپ برای افراد معتاد بدین معنا است که با شرایط بهتری فرد معتاد حمایت خواهد شد.

راه های درمان اعتیاد در کمپ های تهران

در تهران از راه های مختلفی برای درمان اعتیاد استفاده خواهد شد که متفاوت است. متفاوت بودن راه های درمانی بستگی به مواد و میزان اعتیاد دارد اما در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران به 4 صورت زیر درمان صورت خواهد گرفت.

 • ترک یابویی

یکی از رایجترین روش های ترک در کمپ های تهران ترک یابویی یا ناگهانی نام دارد که در سریعترین زمان ممکن ( یک روز ) با جایگزین کردن دارو یا مواد مخدر دیگری امکان پذیر خواهد بود.

 • ترک به روش سنتی

در روش سنتی با کم کردن مقدار مواد مخدر برای فرد مصرف کننده او را ترک خواهند داد. چیزی که در روش سنتی اهمیت دارد گذراندن دروان درمان مقدار و کاهش دادن مقدار مصرف است.

روش ترک با متادون یک روش ناگهانی است و تقربا مانند ترک ناگهانی است اما تنها تفاوتی که با روش یابویی یا ناگهانی دارد جایگزین کردن مصرف داروی متادون است.

علت تجویز مصرف متادون توسط پزشک کمتر کردن صدمات ناشی از ترک بیمار است چون متادون نئشگی را در فرد مصرف کننده بالا خواهد برد.

مصرف داروی متادون نیز عوارض و خطرات زیادی را برای معتادان دارد اما در هر صورت خماری را کاهش خواهد داد.

 • روش سم زدایی

روش سم زدایی مناسب برای افرادی است که مقدار مصرف شان از میزان عادی گذشته است یعنی مقدار مصرف شان بالا است و به راحتی ترک برای شان امکان پذیر نیست.

استفاده از روش سم زدایی برای تحمل کردن درد خماری در افراد با اعتیاد شدید است که اغلب با بیهوش کردن بیمار همراه است.

بدترین کمپ های تهران کدام هستند؟

بدترین کمپ های تهران کمپ های هستند که غیرمجاز هستند یعنی غیرمجاز بودن کمپ ها در روش های به کار برده شده در کمپ دیده خواهد شد.

کمپ های غیرمجاز با به کار گرفتن راه های درمانی غلط برای افراد معتاد مشکلات زیادی را به وجود خواهند آورد و اصلا ترک و درمان درستی انجام نخواهد گرفت. حتی دیده شده طرز برخورد با افراد معتاد نیز غلط بوده است. ( رفتار کادر درمانی بسیار نامناسب بوده است. )

از دیگر مواردی که در کمپ های نامناسب دیده شده امکانات اولیه نامناسب که شامل غذا، محیط، امکانات بهداشتی اثست بوده که خود باعث بیمار شدن افراد معتاد خواهد شد.

در یک کمپ مناسب به جزء موارد گفته شده بدرفتاری و شکنجه فرد معتاد وجود دارد و علت آزار و شکنجه فرد معتاد سختی در انجام درمان اعتیاد بوده است و نتیجه نهایی کمپ های که به عنوان بدترین کمپ ها یاد شده خودسوزی، خودکشی و ناتوانی در درمان شدن و غیره است.

بعد از ترک دادن در بهترین کمپ های تهران

ما در مقاله ای که پیش رو دارید به موضوع بهترین کمپ های ترک در شهر تهران پرداخته ایم اما بعد از موفق به کمپ ترک اعتیاد در یکی از بهترین کمپ ها در شهر تهران یا سایر کمپ ها در سراسر ایران نیاز است بدانید چه کاری انجام دهید تا از خطر عود اعتیاد دور بمانید.

پس تیتر راهکارهای مربوط به بعد از ترک اعتیاد تنها منحصر بهبهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران نیست بلکه منظور همه ی کمپ ها است.

بعد از خارج شدن از کمپ، فرد بهبود یافته از اعتیاد همواره در خطر عود اعتیاد قرار دارد و امکان روی آوردن به مصرف مجدد وجود دارد که خوشبختانه با به کار بردن رفتار مناسب اطرافیان خطر اعتیاد مجدد کمی کنترل خواهد شد.

اما رفتار مناسب اطرافیان سبب ترک دائمی معتاد نخواهد شد پس یا ما هراه باشید تا سایر راه های کنترل کننده اعتیاد را بدانید.

 • مرزبندی خانواده

اولین نقش کنترل از مصرف دوباره اعتیاد را خانواده ها دارند. خانواده ها باید حد و حدودی را برای بیمار خود تعیین کنند که بستگی به سن و سال بیمار و میزان اعتیاد و وابستگی بیمار به مواد مصرفی اش دارد.

بایدها و نبایدهای بعد از بهبودی بیمار را خانواده مشخص خواهد کرد. اگر خانواده ها چندان نسبت به نقش خود برای بهبودی بیمارشان آگاه نیستند باید از خدمات مشاوره کمپ بهره مند شوند.

مشاوره دادن از وظایف کمپ ها است تا خانواده ها از حد و مرز رفتارهای خود با بیمار آگاه شوند.

با مشاوره خانواده ها حق بیمار در خانه، چگونه رفتار شدن با او و سخت گیری های لازم را فرا خواهند گرفت که برای بیمار بسیار لازم است.

 

 • رفتار و حمایت خانواده

زمانی که معتاد ترک را شروع کرده خانواده ها با او همراهی خوبی دارند که معتاد احساس تنهایی، خلأ و غیره را نداشته باشد اما طولی نخواهد کشید که با مرخص شدن او از کمپ بی توجهی خانواده آغاز خواهد شد.

علت بی توجهی خانواده ها اطمینان از ترک او و ناآگاه بومدن از میزان اهمیت پاک ماندن برای همیشه از اعتیاد است که اغلب با شروع دوباره مصرف مواجه خواهند شد.

انتظار خانواده ها از فردی که در کمپ موفق به ترک شده خوب بودن دائمی وی است و به همین دلیل برخوردها با فرد بیمار عادی است که اشتباه است. انتظار خوب بودن از فرد بهبود یافته انتظاری نابه جا است زیرا زمان لازم است تا فرد به زندگی عادی برگردد و سازگار شود.

 • چیدن برنامه توسط خانواده ها

خانواده ها باید برنامه ریزی خاصی را برای خود در نظر بگیرند. برنامه های که فکر بیمار را به خود مشغول کند و جنبه تفریحی یا کاری داشته باشد تا روحیه بیمار را عوض کند.

پیاده کردن برنامه های که خانواده برای فرد بهبود یافته در نظر گرفته است روی روحیه فرد تأثیرگذار است و باعث کمتر فکر کردن فرد بیمار به اعتیاد خواهد بود. اگر طبق برنامه ریزی پیش بروید بیمار به اعتیاد نزدیک نخواهد شد و از افسردگی در امان خواهد بود.

 

 • فعالیت های بدنی توسط بیمار

ورزش و انجام فعالیت های بدنی برای فرد بیمار بسیار مفید است. انجام ورزش باعث کمتر شدن تنش و استرس ها در فرد بیمار است.

حتی اگر بیمار قادر به انجام فعالیت های ورزشی اصولی نیست باید تمرین های کوچکی که زمان کمی را لازم دارد انجام دهد که روی روحیه و کمتر شدن تنش و اضطراب بسیار موثر است.

انجام فعالیت های ورزشی برای مصرف کنندگان مواد مخدری چون شیشه، گل، هروئین و حشیش بسیار موثر خواهد بود.

خلاصه ای از فعالیت های یک کمپ

سال هاست که کمپ های ترک اعتیاد برای ترک دادن و درمان اعتیاد مشغول به کار شده اند و بسیاری از کمپ ها در سراسر ایران تأسیس شدند. کمپ ها بر اساس تخصص و دانش خود در زمینه سم زدایی و درمان اعتیاد شروع به فعالیت کرده اند. هدف از تأسیس کمپ ها درمان اعتیاد به بهترین شکل ممکن است که البته بسیاری از کمپ ها در کار خود موفق بوده اند.

 

تلاش کمپ ها ارائه خدمات درمانی، رفاهی، مشاوره است تا اگر فردی به کمپ مراجعه کرد با خیال راحت بتواند اعتیاد را ترک دهد.

هدف از انجام فعالیت کمپ ها ( به ویژه کمپ های تهران ) بازگشت به زندگی سالم و شروع یک زندگی جدید و عاری از هر گونه مواد محرک، مخدر و غیره است. ( تا فرد معتاد اعتیاد را ادامه ندهد. )

یکی از فعالیت های اساسی کمپ ها، جلب اعتماد خانواده ها است تا خانواده ها شرایطی را فراهم کنند که همراه معتاد در ترک کردن اعتیاد باشند و زودتر بیمار بهبود یابد.

نمونه امکانات بهترین کمپ های تهران

آیا به دنبال یک مرکز مناسب برای درمان و اقامت فرد بیمار خود ( بیمار مبتلا شده به اعتیاد ) هستید؟

از خصوصیات بهترین کمپ ها در تهران وجود امکانات درمانی و رفاهی بالا است. از جمله امکانات باید به موارد زیر اشاره کرد.

 • مرکز سم زدایی ویژه ( اتاق VIP )
 • استخر
 • سالن ورزشی
 • سالن بازی ( برای بازی های چون تنیس، بیلیارد و فوتبال دستی )
 • خدمات مشاوره
 • متخصصان ترک اعتیاد
 • و غیره

دسترسی آسان به کمپ های مجهز کار راحتی است که فقط با یک تماس ساده امکان پذیر است. پس همین حالا با مجموعه الوکمپ تماس بگیرید و آدرس را از مرکز دریافت کنید و سپس راهی مرکز ما برای شروع درمان اعتیاد شوید.

چرا برخی کمپ ها جزء کمپ های برتر هستند؟

از ویژگی کمپ های برتر باید موارد زیر را بیان کرد.

 • دارا بودن مجوز اساسی از سوی سازمان بهزیستی
 • فعالیت کردن مشاوران و متخصصان ترک اعتیاد
 • برگزار شدن جلسات ترک ماتریکسی

( هدف از برگزاری جلسات ماتریکس بالا بردن سطح علم و آگاهی برای دور شدن از اعتیاد برای بعد از خروج از کمپ است که به طور مرتب در حال برگزار شدن است. )

 • امکانات رفاهی بالا
 • کارکنان آموزش دیده و آموزش های لازمی که کارکنان دیده اند کمک زیادی به افراد بیمار خواهد کرد.

لقب بهترین مرکز ترک برازنده کدام کمپ است؟

بهترین کمپ مکانی خواهد بود که قبل از هر چیز دارای تیم درمانی خوبی است. منظور از خوب بودن تجربه و مهارت کافی برای درمان است.

افرادی که به عنوان تیم کاری در کمپ در حال فعالیت کردن هستند علاقمند به کار خویش بوده و به همین دلیل برای افراد معتاد دل خواهند سوزاند.

از دیگر شرایطی که کمپ های برتر دارند، پشتوانه مالی بوده که به کمپ قدرت بخشیده است. قوی بودن از نظر مالی برای یک کمپ باعث بالا رفتن امکانات بهداشتی و درمانی و رفاهی شده است.

با بالا رفتن امکانات رفاه کمپ بالا رفته و در نتیجه بیمار در شرایط بهتری ترک خواهد داد. به کار گرفتن روش های علمی جدید و نو، برترین کلینیک های ترک اعتیاد را ( که برترین کمپ های تهران جزء شان است. ) را متمایز خواهد کرد.

برگزار کردن جلسات ماتریکس که بر اساس مدل ماتریکسی انجام خواهد گرفت. در بسیاری از کمپ های تهران که جزء کمپ های برتر هستند، وجود دارد که روشی بسیار موثر در درمان .و ترک اعتیاد است.

هدف برترین کمپ های تهران و ایران به وجود آوردن یک فضای آرام، بدون تحقیر پاک از مواد مخدر است.

برنامه های 12 گانه در کمپ های تهران

منظور از برنامه های 12 گانه مجموعه برنامه های اصولی است که سبب بهبود یافتن اعتیاد است و به صورت اختیاری فرد تصمیم به ترک کردن خواهد گرفت. ( بعد از شرکت کردن در برنامه های  گانه )

در باور مردم گام های 12 گانه با توجه به برنامه های پزشکی و بهداشتی گرفته شده اما برنامه های 12 گانه زیر نظر نظارت پزشکی نیست و بر اساس تجارب افراد معتادی بوده که حال از اعتیاد رهایی یافته اند و در حال زندگی کردن هستند.

( بعضی اوقات درمان تجربی به ویژه در درمان اعتیاد نتیجه بخش است. ) اما روش های دوازده گانه چیست؟

قبل از بیان کردن موارد 12 گانه ترک اعتیاد بهتر است بدانید که روش های تجربی مربوط به اصول 12 گانه زیر نظر انجمن روانپزشکان کشور آمریکا صورت گرفته اسثت که به صورت موارد زیر است.

 • اقرار به ناتوانی در ترک اعتیاد

از فردی که معتاد است بخواهید که به ناتوانی و عدم کنترل خود در ترک کردن اعتیاد اعتراف کند و بگوید که به تنهایی قادر نیست از اعتیاد خلاص شود و اعتیادش به صورت اجباری نبوده است.

 

 • باور به کمک های انجمن

بیمار باید به باور برسد که تنها به وسیله انجمن قادر خواهد بود که اعتیاد را ترک دهد.

 • مرور اشتباهات ( به کمک یک فرد باتجربه )
 • جبران اشتباهات رخ داده در گذشته
 • آموختن راه و روش درست زندگی با کمک الگوها
 • کمک به معتاد

زیرا معتاد در حال زجر کشیدن است و از میل به مصرف رنج خواهد کشید به همین دلیل نیاز دارد تا به او کمک شود.

سخن پایانی در مورد کمپ های تهران

هدف کمپ های تهران و جهان بازگشت فرد از اعتیاد و زندگی سالم است. خیلی از افراد با هدف تفریحی به دام اعتیاد افتاد اند و دیگر نتوانسته اند از اعتیاد برگردند.

اگر به کمپ مراجعه کردید و بعد از ترک مرخص شدید باید خیلی تلاش کنید تا مجددا معتاد نشوید و به گونه ای همه چیز بستگی به خود شما دارد.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)