بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی

کمپ های  ترک اعتیاد خصوصی

بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی شاید دولتی نباشد اما فضا و امکانات کمپ طوری است که باعث راحتتر شدن دوره درمان خواهد بود. اگر دوست دارید امکانات بالایی را در اختیار داشته باشید حتما کمپ های خصوصی را برای ترک انتخاب کنید.

بهترین کمپ های خصوصی در تهران

در مناطق مختلفی از تهران کمپ های ترک اعتیاد خصوصی به وجود آمده اند که با توجه به نوع مواد مخدر درمان اعتیاد را انجام خواهند داد.

کمپ های خصوصی در تهران نیز یک محل موقت برای درمان اعتیاد بوده که دارای مجوز بهزیستی و با هدف سلامت جامعه شروع به فعالیت کرده اند.

برنامه اصلی کمپ های خصوصی درمان روانی، ایمان به توانستن و کمک به فرد بیمار در یک محیط با امکانات بالا برای حفظ آرامش بیماران بوده است.

همچنین در کمپ ترک اعتیاد خصوصی بیشتر از افراد متخصص و کاردان برای مشاوره و درمان استفاده شده که قطعا به سلامت بیماران ختم خواهد شد.

به کدام کمپ ها، کمپ خصوصی گفته خواهد شد؟

بشر در جوامع مختلف همواره گرفتار مشکلی چون اعتیاد بوده و چیزی که قابل بحث است اعتیاد در سال های اخیر است.

اعتیاد در سال های اخیر به مواد مخدر و الکل زیاد شده است. در حال حاضر انسان ها پیشرفت زیادی را در زمینه های مختلف داشته اند که همین پیشرفت در زمینه درمان اعتیاد هم نیز وجود داشته است.

یکی از پیشرفت های در رابطه با درمان اعتیاد به وجود آمدن کمپ های خصوصی بوده است. همچنین آگاهی در زمینه خود اعتیاد و چگونگی تأثیرات اعتیاد بر افراد مختلف نیز پیشرفت زیادی را داشته ایم.

قبل از به وجود آمدن کمپ های خصوصی راه های مختلفی برای ترک ارائه شده که به صورت گروهی بوده است. در همین حین بود که مراکزی برای درمان بیماری اعتیاد شروع به فعالیت کردند.

فعالیت مراکز به وسیله درمان علمی و اصولی، قوی کردن ایمان و بالا بردن روحیه بیماران امکان پذیر شده است.

 

به کدام کمپ ها، کمپ خصوصی گفته خواهد شد؟

اولین مراکز ترک، دولتی بودند که بیشتر توسط خیرین سر پا بود و معتادان را پذیرش می کردند. با بیشتر شدن کمپ های دولتی نوع دیگری از کمپ ها که به کمپ های خصوصی معروف شدند به وجود آمد.

شهر تهران اولین شهری بود که کمپ های بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی را در خود دید و با به وجود آمدن اولین کمپ ترک خصوصی به سرعت بر تعداد کمپ های خوصی افزوده شد.

بعد از تهران، شهرهای مختلف ایران مراکز ترک خصوصی را تأسیس کردند. نخستین مشکل مراکز ترک خصوصی تجربه ناکافی بود که بهبود را به تعویق انداخته بود و بیمار به جزء مشکل خود باید مشکل جدیدی را که مربوط به کمپ بود تحمل کند.

مرکز ترک اعتیاد خصوصی مناسب

انتخاب یک کمپ و مرکز ترک خصوصی یک دغدغه است برای خانواده های که قصد دارند شخص معتاد خود را در یک بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی ببرند.

علت دغدغه داشتن افراد برای بستری کردن شخص معتاد در مرکز خصوصی کیفیت و امکانات کمپ است. یک مرکز ترک از نوع خصوصی باید از نظر کیفی و کمی مناسب باشد.

کیفیت از لحاظ سرویس دهی و کمیت از لحاظ میزان هزینه های پداختی از طرف مرکز به جزء موارد اشاره شده باید ویژگی های زیر را دارا باشد.

 

مرکز ترک اعتیاد خصوصی مناسب

 • فضای مناسب

نداشتن یک فضای خوب برای یک کمپ یک نقص به حساب خواهد آمد. درست ایست که کمپ یک مکان موقت برای اسکان معتادان است اما معتادان قرار است مدت زمانی را در کمپ سپری کنند.

چون مدت زمان گفته شده برای درمان در نظر گرفته شده است و درمان با مشقت و سختی فرد بیمار همراه است و نباید محیط ترک را برای وی سخت تر کرد.

 • شرایط مناسب

بعد از ظاهر کمپ نوبت به شرایط کمپ است. شرایط کمپ همان وضعیت کمپ است و وضعیت یک کمپ خصوصی باید تمیز، منظم، با قاعده و مناسب برای سکونت باشد.

 • شرایط روانی

شرایط روانی از فاکتورهای مهم برای کمپ های خصوصی است. شما هر چه شرایط فیزیکی مناسبی را هم در یک کمپ خصوصی داشته باشید اما زمانی که دچار تشویش باشید ترک دادن برایتان ممکن نیست.

اگر بخواهیم در مورد شرایط روانی بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که منظور از شرایط روانی به وجود آوردن شرایط معنوی است که باعث آرامش خود بیمار خواهد بود. به آرامش رسیدن فرد بیمار از طریق دعا، ایمان قلبی و اعتقادات مذهبی پاسخگوی نیازهای روانی بیمار است.

مرکز ترک اعتیاد خصوصی مناسب

 

اصول 12گانه در کمپ های خصوصی

کمپ های ترک خصوصی که  دارای کادر و تیم درمانی برای خدمتگزاری بیماران بوده و با خدمات تیم و افراد حاضر در کمپ است که بهبودی بیماران حاصل خواهد شد.

خود افراد خدمتگزار در کمپ آشنا به اصول 12گانه اند و با تجربه و آشنایی که دارند شرایط درمان را بهتر برای بیماران با خدمات خود فراهم خواهند کرد.

یکی از موارد مربوط به اصول 12گانه عواطف و احساسات بیماران در حال درمان است که جزء تجارب خدمتگزاران کمپ های خصوصی است.

اعتیاد یک بیماری است که با پیشرفت بیماری مرگ فرد را با خود دارد و برای بهبود یافتن از اعتیاد تجربه و اصول اساسی 12تایی لازم است که نباید چشم پوشی شود. برای بهره مند شدن از خدمات مشاوره در زمینه کمپ های خصوصی با تلفن های مجموعه الوکمپ تماس بگیرید.

نتایج عملکرد بهترین کمپ های خصوصی

 • امکانات رفاهی بالا
 • خدمات خوب سم زدایی
 • خدمات مناسب روانشناسی
 • ایجاد فضای امن

 

نتایج عملکرد بهترین کمپ های خصوصی

از جمله نتایج بهترین کمپ های خصوصی است. مراکز خصوصی با عملکرد خود توانسته اند که فضای آرامش بخش برای بیماران باشند و نتایج خوبی را کسب کنند و دلیل اصلی کمپ های خصوصی ترک مناسب تر و با اطمینان خاطر بیشتر که البته علاوه بر موارد گفته شده به کارگیری روش های جدید و مشاوره روانشناختی بوده که باعث ساده تر شدن ترک اعتیاد شده است.

افراد پذیرش شده در مراکز ترک خصوصی

مراجعه کنندگان به یک کمپ خصوصی اغلب از دو دسته زیر خواهند بود.

 • مراجعه با میل شخصی

گاهی اوقات بیمار خود میل به ترک کردن دارد و برای ترک دوست دارد در رفاه بیشتری باشد بنابراین در بین مراکز، مراکز ترک خصوصی را اختیار کرده تا ترک آسانتری داشته باشند.

اگر برای اولین بار است که فرد معتاد قصد ترک دارد انتخاب یک کمپ از نوع خصوصی انتخابی به جا است نه اینکه کمپ های دولتی کمپ های مناسبی نیستند نه بلکه به هر حال رفاه و امکانات کمپ های خصوصی بیشتر از کمپ های دولتی است.

زیرا کمپ ترک و درمان اعتیاد خصوصی مرکزی است که توسط یک فرد حقیقی تأسیس یا سرمایه گذاری اولیه شده است به همین دلیل امکانات بیشتری را برای کمپ ها به کار خواهند برد.

در مورد مراکز ترک اعتیاد دولتی قضیه برعکس است یعنی مرکز توسط یک فرد حقوقی تأسیس شده و امکانات و خدمات در حدی است که فرد قادر به ترک باشد یعنی موضوع رفاه کمتر در نظر گرفته خواهد شد.

افراد پذیرش شده در مراکز ترک خصوصی

 

 • مراجعه با میل خانواده

گاهی پیش خواهد آمد که خانواده ها کمپ های خصوصی را برای درمان بیمار خود انتخاب خواهند کرد.

خانواده ها ممکن است از نیروی انتظامی بخواهند که در کارشان دخالت کند و فرد معتاد شان را به بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی که از قبل هماهنگ کرده اند ببرند تا بدین ترتیب لطفی غیرمستقیم به معتاد خود کرده باشند.

هر دو مورد باید برای یک ماه مهمان کمپ باشند. روشن است که در مدت یک ماه هر کدام از افرادی که به قصد ترک به کمپ فرستاده یا با پای خود رفته اند هزینه های خود را دارند.

هزینه ی کمپ شامل غذا، جا، دارو و سایر هزینه هاست که باید توسط خود بیمار یا خانواده بیمار ( در اکثر موارد ) پرداخته شود.

چگونگی محاسبه هزینه های کمپ خصوصی و دولتی

فرقی ندارد که فرد دواطلبانه یا غیرداوطلبانه به یک کمپ رفته است اما برای درمان اعتیاد نیاز است فرد معتاد بستری شود و هزینه بستری را نیز پرداخت کنند.

هزینه های قابل پرداخت بر اساس خدمات و امکانات محاسبه خواهد شد. مبلغی که به عنوان هزینه توسط مرکز دریافت خواهد شد را یا بیمار یا خانواده بیمار پرداخت خواهند کرد.

 

چگونگی محاسبه هزینه های کمپ خصوصی و دولتی

در مورد میزان هزینه نوع کمپ ها خودتان بهتر اطلاع دارید که یکسان نیست. همان طور که قبل اشاره کردیم فرق اساسی کمپ دولتی با خصوصی به امکانات است که البته تفاوت از نظر امکانات زیاد است.

همچنین داروهای مصرفی در زمان درمان هم هزینه خود را دارد که باید پرداخته شود. اگر فرد دارای بیمه درمانی باشد باید درصد کمی را پرداخت کند ( 30 درصد ) و درصد بیشتری هزینه توسط بیمه پرداخت شود.

پدیده ای شوم به نام اعتیاد در جامعه

قرار نیست ما به محاکمه کردن افراد معتاد بپدازیم چرا که اعتیاد یک پدیده و یک بیماری شوم در جامعه است.

همان طور که علل مختلفی باعث به وجود آمدن بیماری سرطان است اعتیاد نیز برگرفته از علل مختلفی است که باید به موقع معلوم شود تا باعث مرگ معتاد نشود.

آگاهی از علت اعتیاد به دوران کودکی مربوط است و گاهی بر اثر عوامل ژنتیکی، وجود یک فرد معتاد در خانواده، مسائل مالی، بحران های زندگی و روابط ناسالم و هزاران علت دیگر خواهد بود.

اعتیاد به هر نوع مواد مخدر تأثیرات زیادی بر روی زندگی شخصی، اقتصادی، اجتماعی دارد.  برخی مواد مخدر از نظر عملکرد شبیه به هم هستند اما نتیجه کلی اعتیاد چیزی جزء نابودی نیست.

 

پدیده ای شوم به نام اعتیاد در جامعه

اعتیاد نتایجی را چون

 • تخریب خانواده
 • از دست دادن موقعیت شغلی
 • افسردگی
 • خشم

و دیگر مواردی که روان فرد را آشفته خواهد کرد.

اگر دیده باشید اکثر معتادان دوست دارند تنها باشند و اگر در جمع حاضر شوند در جمع کسانی حاضر خواهند شد که مانند خود میل به اعتیاد دارند. از مشخصات یک فرد معتاد بدقولی، دیر کردن، به موقع انجام ندادن کارهای روزانه، ترک حرفه، دوری از افراد سالم و دوستان است.

اگر از دید ما به اعتیاد نگاه کنید خواهید دید که اعتیاد تنها بیماری جسمی نیست بلکه بیماری روحی است و باید با روش بهداشتی و اصولی در یک محیط امن درمان شود.

ما اعتقاد داریم که معتاد باید درد زیادی را در زمان درمان نکشد پس باید یک مرکز استاندارد را برای درمان فرد معتاد برگزیند که دارای مجوز باشد.

پدیده ای شوم به نام اعتیاد در جامعه

عود بیماری اعتیاد در افراد بهبودیافته چیست؟

مواردی وجود دارد که بیماران مبتلا به اعتیاد بعد از ترک مجددا به اعتیاد روی آورده اند. پدیده گفته شده عود اعتیاد نام دارد.

علت عود ممکن است به دلیل سهل انگاری فرد بهبود یافته در استفاده کردن از داروها یا رعایت نکردن ایمنی و ضعیف بودن سیستم بدن در بعضی شرایط باشد.

علاوه بر دلایل ذکر شده گاهی عود اعتیاد مربوط به محیطی است که بیمار قرار دارد و باعث روی آوردن به مصرف وی شود به همین دلیل نباید مبتلا شدن به اعتیاد را از بی توجهی افراد ببینیم.

در باور ما مکان و جای ترک اعتیاد بسیار اهمیت دارد و کمپ های خصوصی نمونه یک مکان مناسب برای ترک همیشگی و بدون ابتلای مجدد به اعتیاد است.

تأثیرات مواد مخدر بر بدن

اگر فردی شروع به مصرف مواد مخدر کند در واقع یک مواد ناآشنا را وارد بدن کرده است و دیگر بدن اجازه ندارد مواد مخدر خود را تولید کند.

اعتیاد بیماری است که روی بخش های سیستم عصبی تأثیر خواهد گذاشت و در طولانی مدت عوارض خود را نشان خواهد داد.

 

تأثیرات مواد مخدر بر بدن

 

مصرف مواد مخدر باعث اجازه ندادن به تولید مواد توسط بدن است که نتیجه کار نکردن رشته های عصبی را در پی دارد. یعنی مواد مخدر مصرفی جایگزین مواد مخدری که تولید بدن بود، شده است.

اما اگر زمانی که معتاد قصد ترک یهویی را بگیرد بدن با یک شرایط یکباره روبرو خواهد شد چون سلول های عصبی تنبل شده اند ( به علت مصرف مواد مخدر ) یا حتی از کار کردن افتاده اند و هرگز قادر به بازیابی توانایی خود نیستند و در نتیجه فرد دچار مشکلاتی از قبیل

 • بدن درد
 • آبریزش اشک و بینی
 • اسهال
 • ناراحتی های گوارشی

و غیره خواهند شد که بسیار ناراحت کننده است.

پذیرش بیماران در کمپ های خصوصی

در بیشتر مواقع فرد بیمار یا نزدیکان ( خانواده، دوست و فامیل ) برای ترک مواد مخدر با یک کمپ خصوصی تماس خواهند گرفت که برای پذیرش شدن بیمار در یک کمپ خصوصی یا آماده کردن بیمار باید ترتیبات زیر صورت گیرد.

 • معاینه بالینی

ابتدا باید فرد بیمار مورد معاینه بالینی قرار بگیرد. منظور از معاینه بالینی، معاینه اجزای قلب، ریه و سیستم عصبی بدن بوده که البته ضروری است.

پذیرش بیماران در کمپ های خصوصی

 

 • انجام آزمایشات

آزمایشات شامل قلب، کلیه، کبد و ریه است.

 • معاینه نهایی

در مرحله آخر بیمار به وسیله یک متخصص بیهوشی معاینه شده ( متخصص بیهوشی همان کسی است که قرار شده که کار درمان را انجام دهد. ) و اگر مشکلی نداشته باشد بستری خواهد شد.

بعد از بستری عملیات درمان روز بعد از بستری شدن انجام خواهد شد.

مراقبت های لازم در کمپ های خصوصی

از نظر پزشکان حاضر در کمپ بیماران نیاز به مراقبت دارند که نخستین گام در درمان اعتیاد است. بیماران از لحاظ روحی نیاز به صحبت کردن با یک روانشناس را دارند تا در صورت نیاز روانشناس به افراد بیمار کمک کند تا اعتیاد ریشه یابی شود.

با ریشه یابی شدن علت اعتیاد در شخص، راحتتر اعتیاد درمان خواهد شد و حتی از ابتلای دوباره به اعتیاد نیز جلوگیری خواهد شد.

مراقبت های لازم در کمپ های خصوصی

کیفیت خدمات در کمپ های خصوصی

کمپ های خصوصی با تیم کاری متخصص و حرفه ای خود در تلاش بوده اند تا خدمات را در سطح بالایی ( چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی ) با حفظ کردن احترام بیمار در راستای بهبودی بیمار ارائه کنند.

بیشتر کمپ های خصوصی مسولیت سلامت اشخاص کمپ را بر عهده گرفته اند و در رابطه با همین موضوع سعی کرده اند که بیمارانی را که به دلیل اعتیاد دچار مشکلات عصبی شده اند و در خانواده خود مشکل ساز بوده اند را به خوبی درمان و کمک کنند.

یاری و همدلی کمپ ها و مراکز خصوصی باعث کمتر شدن احساس نگرانی و یأس در خانواده بیماران شده است.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)