بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری

کمپ ترک اعتیاد اجباری

بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری به صورت اجباری بیماران را پذیرش کرده و خدمات و امکانات خوبی را دارد. پذیرش اجباری است و همین باعث متمایز شدن کمپ های اجباری از کمپ های معمولی شده است.

کمپ ترک اعتیاد به صورت اجباری

بارها کلمه بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری به گوش تان خورده است. کمپ های که با شرایط ویژه ای بیماران مبتلا به اعتیاد را پذیرش کرده، بیمارانی که دوست ندارند پذیرش شوند چون شرایط کمپ های اجباری به نظرشان کمی متفاوت است.

بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری

 

کمپ های اجباری چندان تفاوتی با کمپ های عادی از نظر امکانات و سایر مسائل ندارند و برای خدمت رسانی به خانواده ها تشکیل شده اند.

نام کمپ های اجباری کمی نگران کننده بوده، به ویژه زمانی که مطالبی گوناگون در رابطه با رفتار مسولان وجود داشته است.

در صورتی که احتمال دارد رفتار بد در مدیریت مربوط به یک کمپ باشد و در همه ی بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری سوء رفتار وجود نداشته باشد که در ادامه بیشتر در مورد کمپ های اجباری توضیح خواهیم داد.

کمپ های مناسب برای ترک اجباری

آیا بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری ، کمپ های مناسبی برای همه معتادان هستند؟ قبل از پاسخ به سوال مطرح شده باید گفت که باور ما ترک کردن اعتیاد به شکل خودجوش و داوطلبانه است یا حداقل برای ترک باید فرد تمایلی از خود داشته باشد.

زمانی که بیمار به نتیجه ترک کردن اعتیاد برسد و از دیگران کمک بخواهد ترک و درمان اعتیادش ارزش دارد اما بر خلاف باور و تصور ما در مورد درمان اعتیاد، در بیشتر موارد ترک اختیاری نیست و معتاد تمایلی به ترک کردن ندارد.

کمپ های مناسب برای ترک اجباری

 

قدرت اعتیاد در برخی افراد به اندازه ای بالا است که بیمار حتی قادر به اخذ تصمیم نیست و وارد مرحله صدمه زدن به خود و اطرافیانش شده است.

موضوع صدمات و خرابی های اعتیاد موضوعی غیرعادی نیست زیرا امکان دارد اثرات اعتیاد روی فیزیک، مغز و روح فرد به حدی باشد که فرد از انجام کارهای خود ناآگاه باشد.

بنابراین کمپ اجباری مناسب برای افرادی است که در منجلاب اعتیاد غرق شده اند و نیاز دارند دستی به سوی شان دراز شود و آنها را بیرون بکشد.

در شرایط گفته شده اگر مرکزی قادر باشد بیمارانی را که قادر و تمایلی به ترک اعتیاد ندارند را ترک دهد، کمپ های اجباری خواهند بود.

زیرا اغلب افراد نیازمند برای ترک اعتیاد اجباری مدت زمان کوتاهی نیست که به اعتیاد ابتلا پیدا کرده اند بلکه زمانی طولانی مدت بوده و نیاز به ترک دادن برای شان ضروری خواهد بود.

کمپ های مناسب برای ترک اجباری

 

کارها و فعالیت های کمپ های ترک اجباری

کارها و فعالیت های قابل انجام در کمپ های اجباری با کمپ های اختیاری تفاوتی ندارد. زمانی که فردی وارد یک کمپ اجباری شود همه با هماهنگی و با وضعیت مشابه به کمک کمپ ( اختیاری ) دوره ترک را پشت سر خواهند گذاشت.

کمپ های ترک اجباری تنها فرقی که با کمپ های ترک اختیاری دارند از لحاظ شکل پذیرش و گام نهادن در راه ترک اعتیاد است.

از فعالیت های اصلی کمپ های اجباری، ترک و درمان اعتیاد به صورت اجباری است. قطع مواد مخدر در بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری شرایط ترک اعتیاد فراهم شده تا معتاد بتواند ترک کند.

اولین مرحله ترک و درمان اعتیاد تأثیرات زیادی روی جسم و روح معتاد دارد. تأثیر مواد مخدر بر روی فکر و روح بیمار باعث عدم توانایی در تصمیم گیری صحیح بیمار است. باید فرد معتاد چند روزی زندگی عادی را تجربه نماید و بعد بتوان او را به اتخاذ تصمیم وادار کرد.

با شرکت در جلسات مجموعه الوکمپ تجربیات افراد بهبودیافته را بشنوید تا با امید بیشتری اعتیاد را شکست دهید.

کارها و فعالیت های کمپ های ترک اجباری

 

چگونگی پذیرش معتادان در کمپ های اجباری

در مورد چگونگی پذیرش کمپ های اجباری باید گفت که چندان تفاوتی با پذیرش سیایر کمپ ها ندارد اما یک نکته که علت اصلی تفاوت کمپ های اجباری چگونگی پذیرش است که فقط نیاز به توافق خانواده با یک مرجع قضایی دارد. ( بدون در نظر گرفتن شرایط معتاد و رضایت او )

پذیرش ترک اعتیاد اجباری توسط افراد درجه یک به فرد معتاد ( پدر و مادر، خواهر و برادر و همسر قانونی فرد معتاد ) امکان پذیر است یعنی افراد ذکر شده قادرند به شکل اجباری با کمک قانون و با در دست داشتن مدارک مربوط به هویت فرد معتاد ( که معتبر هستند ) نسبت به بستری فرد معتاد اقدام کنند.

اقدام به بستری فرد معتاد به وسیله تیم اجباری یا از راه گروه اورژانس یا در دست داشتن یک برگه که حکم قضایی نام دارد امکان پذیر خواهد بود.

چگونگی پذیرش معتادان در کمپ های اجباری

 

اعتیاد یک بیماری پیچیده است

اعتیاد یک بیماری پیچیده است و اگر افراد واقعا دوست داشته باشند که اعتیاد را ترک کنند و درمان شوند امری بسیار ارزشمند است زیرا راه درست را در رابطه با اعتیاد ( ترک کردن یا ترک نکردن اعتیاد ) تشخیص دهد.

ممکن است هنوز به مشکلات جدی اعتیاد پی نبرده باشد و ندوست نداشته باشد که درمان شود یا حتی دوست دارد اعتیاد خود را ادامه دهد. هر طوری که نگاه کنید خواهید دید که هر روش درمانی نتیجه خوبی را نخواهد داشت.

در بعضی موارد به علت پیچیدگی های روانی که اعتیاد برای فرد به وجود آورده یا بیماری جسمی که درمانی دارد فقط باید از داروهای کنترل کننده یا کاهنده آسیب استفاده شود.

لازم است بدانید که علم ترک اعتیاد علمی نوین و نو پا در جهان است و تعداد مواد اعتیادآور در ایران زیاد است و همین موضوع منابع پزشکی را محدود کرده است به همین دلیل ترک اعتیاد از سخت ترین و پیچیده ترین موضوعات درمانی در علوم پزشکی است.

 

اعتیاد یک بیماری پیچیده است

 

موفق شدن در ترک اعتیاد تنها با بهره گرفتن از

 • دانش
 • تجربه
 • عشق
 • تحمل
 • تعهد

با کمک یک کادر منسجم عملی خواهد شد که کمتر عملی خواهد شد. اطلاع داشتن کامل فرد از انجام راه های درمانی اعتیاد نقش اساسی را در انجام ترک اعتیاد دارد.

اگر درمان آسان گرفته شود، یا بدون بررسی انجام شود در نتیجه ناکام خواهید شد و سرانجام کار با خود یأس را به همراه دارد. پس بهتر است برای یک بار هم که شده اقدامی درست برای ترک اعتیاد انجام شود تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

تضمین درمان اعتیاد در بهترین کمپ های اجباری

ترک اعتیاد دارای دو مرحله اساسی ترک جسمی ( سم زدایی ) و ترک روحی که مهمترین قسمت ترک اعتیاد بوده، است.

درمان اعتیاد در کمپ های اجباری به دو صورت جسمی و روحی است. برای ترک جسمی پزشک وظیفه اساسی را بر عهده دارد اما در ترک روحی بیمار خود وظیفه اصلی ترک اعتیاد را بر عهده دارد.

البته برای ترک اعتیاد روحی حضور یک پزشک آگاه و باتجربه لازم است تا راه های گوناگون را به بیمار ارائه کند و فرد بتواند وابستگی روحی مواد را از خود بگیرد.

تضمین درمان اعتیاد در بهترین کمپ های اجباری

 

احتمال عود اعتیاد در ترک روحی وجود دارد و بیمار برای جلوگیری از خطر عود اعتیاد باید در برنامه های مربوط به ترک شرکت کند که اگر شرکت نکند باید منتظر اعتیاد دوباره باشد. ( زیرا در حال حاضر رمز موفقیت در عمل به ترک است نه اطلاع از ترک اعتیاد. )

به همین دلیل تضمین ترک اعتیاد حتی در کمپ های اجباری بستگی به فرد بیمار دارد و بیمار با شناخت خود و انجام مشاوره از اول تا آخر مراحل ترک قادر خواهد بود که نتیجه ترک اعیتاد را به نتیجه ای مطلوب برساند.

علائم ترک اعتیاد شامل چه علائمی است؟

زمانی که ترک اعتیاد شروع شود علائم متفاوتی در فرد بروز خواهد کرد که به سندرم محرومیت معروف است. از علائم مربوط به سندروم محدودیت باید

 • بدن درد ( عضلات و استخوان )
 • بیداری
 • بی قراری
 • خواب آلودگی
 • آبریزش بینی
 • اسهال
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • ضعف و سستیعلائم ترک اعتیاد شامل چه علائمی است؟
 • بی اشتهایی
 • تب و لرز
 • تعریق شدید
 • پرش اندام های بدن
 • ریزش اشک و دل درد
 • پرخاشگری
 • میل به مصرف
 • و غیره

را نام برد. علائم گفته شده در افراد یکسان نیست و تحمل کردن عوامل گفته شده بدون انجام کارهای درمانی بسیار سخت و ناممکن است.

همچنین لازم است بدانید که بیشتر علائم ذکر شده در سم زدایی یا ترک جسمی بروز خواهد کرد.

قبل از انجام سم زدایی بیمار ابتدا باید مورد بررسی پزشکی بگیرد و آزمایشات مورد نیاز را انجام دهد تا از مراقبت های لازم پزشکی بهره مند شود. اگر ترتیب سم زدایی رعایت نشود خطرات جدی برای بیمار به همراه دارد.

علائم ترک اعتیاد شامل چه علائمی است؟

 

روش های گوناگون سم زدایی در کمپ های اجباری

با توجه به نوع مواد مخدر مصرفی شخص بیمار، روش های سم زدایی گوناگون است و برای نوع سم زدایی به جزء در نظر گرفتن مواد مصرفی تمایل فرد بیمار به نوع سم زدایی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

دانستن فواید و مضرات روش سم زدایی بنا بر خواسته و وضعیت بیمار کمک زیادی را در مشخص کردن روش مناسب بنا بر نظارت دکتر خواهد کرد. بیمار برای انتخاب نوع سم زدایی نه تنها دربهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری بلکه در همه کمپ ها باید موارد زیر را در نظر بگیرد.

 • میزان موفقیت روش
 • سرعت روش
 • هزینه
 • رعایت چارچوب های پزشکی
 • کیفیت خدمات
 • سرپایی بودن یا بستری شدن

اگر از روشی راحت و بدون درد برای ترک استفاده شود و بدن فرد کاملا سم زدایی نشود، سم زدایی بی ارزش خواهد بود اما به هر حال روش های سم زدایی در همه مراکز ترک شامل روش های زیر خواهد بود.

روش های گوناگون سم زدایی در کمپ های اجباری

 

 • روش سم زدایی

مدت زمان روش سم زدایی 8-10روز است و با استفاده کردن از داروهای که مواد مخدر نیستند نشانه های ترک را کنترل خواهند کرد.

در روزهای نخستین در روش سم زدایی میزان داروهای مورد استفاده زیاد است اما با گذشت زمان داروها کمتر شده و ظرف 10 روز قطع خواهد شد.

اگر بیمار در زمان درمان از مواد مخدر بهره ای نبرد مصرف داروی نالتروکسان توسط پزشک تجویز خواهد شد. اگر میزان اعتیاد در روش سم زدایی کنترل نشود ممکن است میل به مصرف در فرد بالا برود و فرد شروع به مصرف کند که در صورت مصرف ترک اعتیاد ناموفق خواهد بود.

 • روش جایگزینی

روش جایگزینی نیز یک روش سم زدایی است که 2-4 هفته زمان لازم دارد و در طول دوره درمان از داروهای مخدر استفاده خواهد شد که جایگزین مواد مخدر ترک شده باشد.

روش جایگزین یک روش حساس است و نیاز به طی کردن یک دوره درمانی است و چون بیمار طولانی شدن دوره درمان را نخواهد پسندید روش جایگزنی به ندرت کاربرد دارد و مورد استفاده است.

اگر روش جایگزینی درست انجام شود علائم ترک اعیتاد بسیار خفیف است. دیده شده که در روش جایگزینی داروهای دارای مواد مخدر جایگزین مواد مخدر اصلی فرد معتاد شده که باعث پایین آمدن میزان موفقیت روش خواهد شد زیرا بیماران به ماده ای جدید اعتیاد پیدا کرده اند.

روش های گوناگون سم زدایی در کمپ های اجباری

 

 • روش فوق سریع

روش فوق سریع به نام های (  URODیا  URD ) مشهور هستند. تازه ترین روش سم زدایی، فوق سریع است و برای همه بیماران کاربرد ندارد.

اکثر بیماران در روش فوق سریع یک تا دو روز بستری و بعد از چند ساعت بیهوش ( بیهوشی عمومی ) خواهند شد تا عمل شوند. بعد از بیهوش شدن بیمار به اتاق عمل فرستاده خواهد شد.

در مدت زمان بیهوشی بیمار از داروهای خاصی برای بیهوشی استفاده خواهد شد. استفاده از داروها در زمان بیهوشی باعث ترشح مواد مخدر طبیعی شده که جای مواد مخدر مصنوعی را خواهد گرفت.

خوبی روش فوق سریع طی شدن علائم ترک در زمان بیهوشی است که بیمار کمتر متوجه درد خواهد شد.

فواید سم زدایی فوق سریع در کمپ های اجباری

 

مزیت سم زدایی فوق سریع در مقایسه با سایر روش های ترک، درصد بالای موفقیت است که اگر درست انجام شود ترک اعتیاد 100 درصد است. برای انجام دادن سم زدایی فوق سریع نیاز به کادر باتجربه و حرفه ای است که اگر اینگونه نباشد خطرات زیادی را با خود دارد.

روش فوق سریع برای همه معتادان مناسب نیست. مثلا اگر بیماری دچار مشکل تنفسی، قلبی و غیره است نباید از چنین روشی استفاده کرد.

فواید سم زدایی فوق سریع در کمپ های اجباری

از فواید سم زدایی فوق سریع باید به سرعت در بهبودی و آسان بودن ترک اعتیاد اشاره کرد که در بسیاری از انواع کمپ ها پرکاربرد است.

در روش فوق سریع همه نشانه های ترک در زمان بیهوشی وجود نخواهد داشت بلکه برخی نشانه ها و عوارض ترک بعد از بیهوش شدن با بیمار همراه خواهد بود.

از مشکلات سم زدایی فوق سریع ضعیف بودن بدن در زمان بیهوشی است که تا مدت 3-5 روز در بدن بیمار (ضعف ) وجود دارد و در برخی بیماران کمتر و برخی بیشتر خواهد بود که با طی شدن زمان ضعف بدن بیمار از بین خواهد رفت.

فواید سم زدایی فوق سریع در کمپ های اجباری

 

از دیگر مزایای روش فوق سریع که قبلا هم اشاره شد، موفقیت در ترک اعتیاد است که البته موفقیت در روش فوق سریع هم بستگی به چگونگی انجام روش دارد.

ترک اعتیاد خود را به کمپ های اجباری بسپارید

هر چند که شایعات و آمارهای بدی در رابطه با کمپ ترک اعتیاد اجباری وجود دارد اما برخی از کمپ ها با دارا بودن مجوزهای دولتی و کادری خوب، زیر نظر دولت با بردن فرد معتاد به شکل اجباری اعتیاد وی را ترک خواهند داد پس اعتماد کنید.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)