هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری

 ترک اعتیاد اجباری

کمپ های اجباری نوعی از کمپ ها هستند که افرادی را مورد پذیرش قرار داده که به صورت اجباری در کمپ حضور یافته اند.در مورد هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری باید گفت که معمولا کمپ های اجباری دولتی هستند و هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری بر عهده دولت است.

هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری

 

هزینه یک کمپ ترک اجباری

در حال حاضر آمار مربوط به اعتیاد در کشور ایران در مقایسه با سال های گذشته بالا رفته است. ( تقریبا 2 برابر سال های قبل )

برای نمونه شهر کرج یکی از شهرهای است که نسبت به قبلا آمار بالایی از اعتیاد را داشته است. طبق آمارها متوجه خواهید شد که اعتیاد گسترش یافته است. پس باید گفت که هم پیشگیری از اعتیاد و هم درمان اعتیاد ضروری است.

چه ترک اجباری یا چه اختیاری باشد در کمپ ها هدف درمان اعتیاد است. اساس بسیاری از کمپ ها است و برای رسیدن به هدف و اصل گفته شده همه کمپ ها از کادری باتجربه برخوردار خواهند شد.

افرادی که به اجبار و نه با میل شخصی خود برای ترک اجباری به کمپ فرستاده شده اند که معمولا توسط خانواده ها اقدام به بردن وی انجام گرفته است نیز باید باید به فکر هزینه های ترک اجباری خود باشند.

هزینه یک کمپ ترک اجباری

 

هزینه ای که فرد باید پرداخت کند از قبل تعیین شده است و اغلب توسط خانواده ها و دولت پرداخته خواهد شد. البته لازم است بدانید که حتما ترک اجباری با ترک اختیاری از لحاظ هزینه با یکدیگر متفاوت هستند.

علت تفاوت هزینه کمپ اجباری در نوع و امکانات کمپ است. در ضمن در ترک اجباری نیز فرد بیمار از داروهای خاصی استفاده خواهد کرد که باید هزینه دارو نیز در نظر گرفته شود.

ترک اجباری در شهر کرج

اعتیاد هم روح و هم فیزیک و جسم فرد مصرف کننده را درگیر خواهد کرد بنابراین حتی اگر قرار است ترک اجباری انجام شود نوع درمان هم باید به گونه ای انتخاب شود که صدمات فیزیکی و روحی به فرد بیمار وارد نشود پس راهکار مناسب درمانی از سوی یک پزشک متخصص انجام خواهد شد تا کوچکترین ضرر را برای بیمار نداشته باشد.

همچنین اعتیاد ذهن، عواطف، احساسات فرد را نیز درگیر خود کرده و زمینه ساز مشکلات خانوادگی، اجتماعی و غیره خواهد بود بنابراین نیاز به دخالت یک روانشناس هم هست که نقش بسیار مهمی را در ترک اعتیاد دارد.

ترک اجباری در شهر کرج

 

بسیاری از کلینیک های کرج که سابقه فعالیت های زیادی را در درمان اعتیاد دارند به ترک اجباری نیز مشغول هستند. هدف از ترک اجرای ترک اجباری در کلینیک و کمپ های کرج درمان اعتیاد است.

شما با فرستاده شدن به یک کمپ یا کلینیک در کرج مداوا خواهید شد و اعتیاد را ترک خواهید کرد.

خانواده ها برای فرستادن فرد بیمار خود قادر خواهند بود ( اگر مایل باشند. ) از قبل در زمان ساعات کاری ما مرکزی که برای ترک اجباری اعتیاد بیمار خود در نظر گرفته اند تماس بگیرند و هماهنگی لازم را به عمل آورند.

انجام سم زدایی در درمان اجباری اعتیاد

روش های گوناگونی برای درمان اعتیاد وجود داشته و روش سم زدایی یکی از روش های بوده که باعث کم بودن روش ترک است.

به طور کلی سم زدایی نخستین پله برای درمان اعیتاد به صورت اجباری است که فرد معتاد باید از آن بالا برود.

انجام سم زدایی در درمان اجباری اعتیاد

 

سم زدایی یعنی پاک کردن بدن از هر نوع مواد مخدر. ترک اعتیاد اختیاری یا اجباری دارای دو مرحله اساسی است.

  • ترک جسمی

نخستین مرحله برای از بین بردن وابستگی بیمار و مواد مخدر است که با ترک مصرف مواد مخدر آغاز خواهد شد.

  • ترک روحی

ترک روحی یا روانی با کنترل روح و روان بیمار برای عدم مصرف مواد مخدر میسر خواهد شد.

در همه کمپ ها سم زدایی به انواع مختلف زیر است.

  • سم زدایی RD

در سم زدایی  RD بیمار برای چند روز بستری خواهد شد و به ترک تدریجی مواد مخدر خواهند پرداخت که البته از داروهای تجویز شده پزشکی مرکز نیز برای ترک استفاده خواهند کرد.

 

انجام سم زدایی در درمان اجباری اعتیاد

 

  • سم زدایی URD

سم زدایی  URDیا سم زدایی فوق سریع که از داروهای آنتاگونیست بسیار استفاده خواهد شد تا بیمار بتواند درد عدم مصرف مواد را تحمل کند و اگر بیمار با دارو قادر به تحمل عوارض ترک نباشد او را بیهوش خواهند کرد.

  • سم زدایی سرپایی

سم زدایی سرپایی با عدم مصرف فرد بیمار انجام خواهد شد و در صورت امکان برای تحمل عوارض خماری پزشک دارو تجویز خواهد کرد. سم زدایی سرپایی به کمک داروهای کلونیدین و آگونیست ها ( بوپره نورفین و متادون ) انجام خواهد شد.

اگر بیمار از داروهای آگونیست استفاده کند ترک تدریجی را خواهد داشت. انواع سم زدایی گفته شده با توجه به میزان و وضعیت بیمار یکسان نخواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع سم زدایی در ترک اعیتاد اجباری حتما با مجموعه الوکمپ تماس بگیرید تا در جریان جزئیات بیشتر انواع سم زدایی قرار بگیرید.

راه های مختلف درمان اعتیاد در کمپ ها

 

راه های مختلف درمان اعتیاد در کمپ ها

راه های مختلفی وجود دارد تا فرد از مواد مخدر کناره گیری کند. مهمترین هدفی که باید در همه راه های ترک اعتیاد در نظر گرفته شود، رفع اعتیاد است تا بدن فرد بیمار بعد از ترک کردن مواد التیام یافته و عدم مصرف مواد به تثبیت برسد و بتواند برای همیشه از مصرف مواد مخدر پاک بماند.

هدف گفته شده در بسیاری از مراکز ترک به شکل سرپایی و بستری با توجه به نوع اعتیاد برای فرد بیمار در نظر گرفته خواهد شد.

مثلا برای فردی که به الکل اعتیاد دارد اگر بخواهد ترک و درمان در منزل را ( به عنوان راهی برای ترک ) انتخاب کند راه غلط و البته خطرناکی است زیرا مراقبت های پزشکی برای فرد مصرف کننده ( در زمان ترک ) لازم است و باید ترک در یک مرکز انجام شود.

پس در یک نتیجه گیری برای یک فرد معتاد به الکل باید گفت که مناسب ترین راه درمان اعتیاد وی در یک مرکز ترک است تا ترک ایمن و کارساز باشد.

در ضمن برای یافتن بهترین روش برای ترک و درمان هر نوع اعتیادی بیمار بهتر است با پزشک متخصص صحبت کند تا بهترین شیوه درمان را دریافت کند.

راه های مختلف درمان اعتیاد در کمپ ها

 

سم زدایی اولین راه و روش در برنامه ترک است تا فرد بتواند توان اولیه خود را به دست بیاورد و بیمار با انجام سم زدایی قادر است مانع از مرگ ناگهانی خود شود.

به هر حال فرقی ندارد که هر روشی برای ترک اعتیاد در نظر گرفته شود. هدف برنامه اعتیاد، درمان فیزیولوژیکی است تا اول یک دوره سم زدایی طی شود و بعد از ثابت شدن سم زدایی مابقی مراحل و راه های ترک با مصرف دارو امکان پذیر شود.

جنگ با اعتیاد با ترک اجباری

جنگ با اعتیاد در فرد معتاد در اولین مرحله سم زدایی شروع خواهد شد که ممکن است برای بسیاری از معتادان به صورت فشرده انجام شود اما کادر پزشکی همیشه در دسترس معتادان در حال انجام سم زدایی خواهد بود.

هر چند که نشانه ها و عوارض ترک برای شخص خطرساز نیست اما مشکل ساز است و علت ارائه خدمات پزشکی و روانپزشکی در زمان سم زدایی همین ( مشکل ساز بودن علائم ترک ) است.

برخی از نشانه های ترک اعتیاد ممکن است در ساعات اولیه رخ دهد و تا مدت ها در بدن شخص ثابت باشد. عوارضی که بعد از انجام سم زدایی ثابت خواهد بود موارد زیر است.

جنگ با اعتیاد با ترک اجباری

 

  • خشونت

برخی داروهای مصرفی زمان ترک باعث افزایش حس خشونت در اشخاص مصرف کننده خواهد شد که بیمار را نیازمند خدمات پزشکی خواهد کرد. ( تا محافظت شود. ) نیاز به دریافت خدمات پزشکی زمانی بیشتر ضرورت پیدا خواهد کرد که بیمار به سوی کسی حمله ور شود و تلاش کند که به او آسیب بزند.

  • روان پریشی

خطرناک ترین عارضه در ترک اجباری و اختیاری روانپریشی است که بیشتر در مصرف کنندگان مواد مخدری چون کوکائین رخ خواهد داد و حتی اگر مصرف کوکائین بالا باشد فرد جنون گاوی را نیز تجربه خواهد کرد.

از نشانه های روانپریشی باید به توهم ( فکر، صدا و دیدنی ) اشاره کرد که بسیار ناخوشایند است.

از دیگر علل روانپریشی اختلال ذهنی است که به صورت بی خوابی ( بر اثر مصرف مواد تحریک زا ) و اسکیزوفرنی باشد.

فردی که دچار روانپریشی شده ممکن است دست به رفتارهای غیرقابل پیش بینی بزند که باعث مشکلات زیادی شود.

جنگ با اعتیاد با ترک اجباری

 

  • زخم

زخم کردن خود یا دیگران نیز در برخی مصرف کنندگان وجود دارد. مثلا پی سی پی که یک داروی قوی است باعث حس دادن قدرت زیاد در فرد خواهد شد و مصرف کنندگان داروی پی سی پی به خود صدمه خواهند زد چون در تصور خود بسیار قوی هستند.

( به تصور خود آسیب را از زخم کردن خود نخواهند دید. ) حتی در خطر خودکشی نیز هستند و اگر معتادان به مواد مخدر برای درمان شدن به 2 صورت اجباری به کمپ برده خواهند شد.

انواع ترک اجباری در کمپ ها

  • توسط دولت

برخی مواقع دولت در طرح های که دارد به جمع آوری و فرستادن معتادان به مراکز ترک اقدام خواهند کرد.

انواع ترک اجباری در کمپ ها

 

  • توسط خانواده ها

خانواده های وجود دارند که از اعتیاد شخص معتاد خود خسته شده اند یا برای آینده وی نگران هستند و یا حتی از دست معتاد خود در امان نیستند.

در چنین وضعیتی اقدام به شکایت از معتاد خود کرده و توسط نیروی انتظامی به یک مرکز برای ترک فرستاده خواهند شد.

در ترک اجباری چه از سوی خانواده و چه از سوی دولت فرد معتاد برای یک ماه مهمان یک کمپ ترک اعتیاد خواهد بود.

واضح است که هزینه های مراکز نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه مراکز ترک اگر توسط دولت پرداخته شود دیگر نیازی نیست که شخص معتاد هزینه ای را بپردازد اما اگز هزینه ها توسط خانواده ها پرداخت شود باید به طور ماهانه به مرکز ترک اعتیادی که فرد معتاد فرستاده شده پرداخت شود.

اگر نظر ما را بخواهید بهتر است از دو روش گفته شده ( توسط خانواده و توسط دولت ) برای ترک اجباری خودتان فرد معتاد را به کمپ بفرستید تا بیشتر به فرد بیمارتان اهمیت داده شود زیرا اغلب کسانی که توسط دولت به کمپ فرستاده شده اند از روی دلسوزی با وی رفتار نخواهند کرد.

انواع ترک اجباری در کمپ ها

 

فراموش نکنید که اگر قرار است خودتان فرد بیمار را به کمپ بفرستید برای انتخاب یک کمپ دقت و توجه زیادی را به کار ببرید.

کمپ و مجموعه الوکمپ از مراکزی بوده که با استفاده از متخصصان حرفه ای و دانش روز خود به بیماران کمک کرده تا درمان شوند. برای اطلاع بیشتر از مجموعه الوکمپ همین الان زنگ بزنید.

ترک اجباری یا ترک مجرمانهّّ

تقریبا تا چند سال قبل زمانی که صحبت از ترک اجباری بود مردم از شنیدن کلمه ترک آن هم به صورت اجباری دچار تشوش و نگرانی می شدند چون اعتیاد در نظرشان جرمی نابخشودنی بوده و شخص معتاد شخصی دزد، قاتل و غیره است.

با تلاش و کوشش کمی از ذهنیت مردم عوض شد و دیگر به شخص معتاد به چشم یک بیمار نگاه شد اما هنوز ترک اجباری در کمپ برای معتادان و خانواده های درگیر تشویش آور است.

شاید علت نگرانی ها در مورد ترک به صورت اجباری همان نگرش مجرمانه به اشخاص معتاد و اعمال آزار دهنده است. ترکی که اغلب با شکنجه و آزار بیمار همراه است.

ترک اجباری یا ترک مجرمانه

 

دیده شده که در برخی از کمپ های کشورمان که معتاد به اجبار به کمپ مورد نظر برده شده به گونه ای با معتاد رفتار شده است که او از کمپ فراری شده است.

یک شخص مبتلا به اعتیاد ( مبتلا به مصرف هر موادی که اعتیاد را با خود به همراه دارد. ) شخصیت خود را دارد. او قرار نیست به خاطر اشتباه اعتیاد سرزنش شود و شانس ادامه زندگی از او گرفته شود. پس با شخص معتاد هم باید مدارا شود تا روحیه و توان ترک را داشته باشد.

کمپ های که ترک اعتیاد فرد به صورت اختیاری نبوده شاید اولین گام برای درمان و ترک به شکل اجبار ( فرستاده شدن بیمار به کمپ ) صورت گرفته است اما مابقی مراحل باید طوری انجام شود که اختیاری باشد که بستگی به کمپ و چگونگی رفتار با بیمار دارد.

ترسی که در شخص معتاد برای ترک کردن به وجود آمده نباید باشد باید فرهنگ سازی شود. چه در کمپ های دولتی و چه در کمپ های خصوصی بیمار در آرامش ترک اعتیاد را تجربه کند زیرا ترس و اضطراب برای ترک دادن اعتیاد اشخاص معتاد پیامدهای بدی را با خود دارد.

سخت تر از اعتیاد جسمی در مصرف مواد مخدر

گفتیم که درمان اعتیاد نیازمند پشت سر گذاشتن دو مرحله ضروری است، مرحله ابتدایی و مرحله انتهایی.

مرحله ابتدایی ترک جسم و فیزیک شخص مبتلا شده از مصرف هر نوع مواد مخدر ( حتی سیگار ) است که البته با دشواری های خاص خود همراه است. در انجام ترک جسمانی شخص بیمار دچار علائم ترک اعتیاد جسمی است که کمی دردآور است.

سخت تر از اعتیاد جسمی در مصرف مواد مخدر

 

دشوارترین و آخرین مرحله ترک که دیگر تقریبا همه آگاه هستید ترک روحی بوده، مرحله ای که به مراتب سخت تر از مرحله اول است.

در ترک روحی فرد با اذیت و آزارهای روحی همراه است. اثراتی که مواد روی روح و روان فرد گذاشته و حالا باید روح و روان از همان اثرات پاک شود.

واضح است که ترک روحی، ترکی زمان بر است که از مصرف برای شخص حاصل شده است. تفاوت عمده و البته آشکار ترک فیزیکی با ترک روحی در آزار و اثراتی است که در ترک دارند. ( هر چند که هر دو بعد کاملا مجزای را دارند. )

شخصی که در حال درمان شدن از اعتیاد است با عوارض فیزیکی که شامل بدن درد، ناتوانی در تکلم و غیره است اما همان شخص در زمان درمان روحی اعتیاد دچار علائم رفتاری خواهد شد که عموما ریشه در درون شخص دارد.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)