کمپ دولتی رایگان

 کمپ های دولتی رایگان

با توجه به زیاد بودن تعداد کمپ های در حال فعالیت، به نظر شما انتخاب کدام کمپ مناسب است؟ انتخاب کمپ دولتی رایگان کار درستی است یا خیر؟

ما قصدمان از ارائه مقاله کمپ های دولتی رایگان آشنا کردن شما با کمپ های دولتی رایگان است، پس ما را دنبال کنید.

مقدمه ای برای آشنایی با کمپ های دولتی رایگان

امروزه خواهید دید که تبلیغات زیادی برای پیشگیری کردن از ابتلا به اعتیاد انجام شده اما در هر صورت تعداد معتادان رو به افزایش بوده است و متاسفانه سن اعتیاد پایین تر آمده و علاوه بر مطالبی که گفتیم تعداد کمپ های ترک اعتیاد نیز در دنیا شده است.

در مقابل تأسیس کمپ های ترک اعتیاد افراد معتاد هم زیاد شده اما سوالاتی که وجود دارد در مورد کمپ های دولتی رایگان است. کمپ های دولتی رایگانی که در حال فعالیت هستند آیا معیار درستی برای فعالیت خود دارند؟

برای درک بهتر کمپ های دولتی ابتدا بهتر است با کمپ های دولتی رایگان آشنا شوید.

کمپ دولتی رایگان

 

آشنا شدن با کمپ های دولتی رایگان

کمپ های رایگان دولتی، کمپ های خصوصی و غیره در حال فعالیت برای درمان اعتیاد هستند و بیماران زیادی را پذیرش کرده اند.

کمپ های دولتی رایگان مناسب بوده و با رعایت اصول و استاندارد کارکنان قادر هستند که امکانات خوبی را مددجویان ارائه دهند. اما بررسی کنید که بهترین کمپ دولتی رایگان را برای خود یا نزدیکانی که در نظر دارید انتخاب نمایید.

کمپ های دولتی رایگان زیر نظر دولت هستند باید قرارداد با دولت داشته باشند تا معتاد بتواند از خدمات رایگان استفاده کند.

در کمپ های که دولتی هستند اگر معتاد در خانه کارگر عضو باشد، تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، دارای معرفی نامه از طرف اداره مبارزه مواد مخدر، تحت نظارت سازمان بهزیستی باشند یا دارای دفترچه بیمه باشد از تخفیفات و خدمات رایگان تری بهره خواهند برد.

کمپ های ترک اعتیاد دولتی ( البته رایگان ) نیز امکانات خوبی را دارد و تلاش کرده اند که بیماران از امکانات و خدمات بدون پرداخت هزینه یا با پرداخت ناچیز هزینه بهره مند شوند و قرارداد بستن چنین کمپ های با نهادهای دولتی فقط و فقط با هدف گفته شده بوده است و توانسته اند به خوبی به معتادان خدمات رسانی داشته باشند.

خدمات کمپ های دولتی رایگان چیست؟

شک نکنید که خدمات کمپ های دولتی محدودتر از خدمات کمپ های خصوصی است و معمولا دارای امکانات تفریحی نیستند. در حالی که کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد باید دارای امکانات تفریحی باشند تا معتاد سرگرم شود و معتاد فکر خود را از مواد مخدر بگیرد.

کمپ های دولتی رایگان دارای کادر درمانی شامل روانپزشک، پزشک متخصص ترک اعتیاد و مشاوره هستند.

امکاناتی که باید یک کمپ برای تفریح معتادان داشته باشد شامل محیطی آرام، استخر، وجود یک باشگاه ورزشی، زمین بازی و غذاخوری است.

خدمات کمپ های دولتی رایگان چیست؟

 

حتی باید به غذای معتادان نیز توجه شود یعنی برنامه غذایی مناسبی را برای معتادان خود داشته باشند که مبادا با داشتن برنامه غذایی نامناسب آسیب بیشتری به معتاد بزنند. چون تغذیه مناسب سبب بهبودی وضعیت بیمار به طور معجزه آسایی خواهد شد.

اشتباه فکر نکنید که خدمات کمپ های دولتی رایگان هر چه باشد رایگان است چون چنین مراکزی نیز هزینه خود را دارند. درست است که گفته شده مراکز دولتی دارای هزینه نیستند اما زمانی که بیمار نیاز به بستری شدن دارد هزینه پای بیمار تمام خواهد شد که مبلغی هر چند کم را باید بپردازد.

کمپ های دولتی رایگان به عنوان یکی از کمپ های دولتی در حال خدمات رسانی هستند. کارکنان کمپ را افرادی دلسوز، باتجربه و مسولیت پذیر تشکیل داده که زمان خود را صرف ترک دادن بیماران مبتلا به اعتیاد کرده اند تا معتادان بتوانند دوباره اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند.

اتفاقات مربوط به کمپ های دولتی رایگان

کمپ های دولتی رایگان با راه های گوناگونی در حال درمان بیماران هستند. یکی از روش های قابل استفاده، سم زدایی ( تعویض خون ) است که توسط متخصصان انجام خواهد شد.

روش های درمانی بنا بر نوع اعتیاد هر فرد متفاوت است به همین دلیل وضعیت معتاد با وارد شدن به یک مرکز ترک باید مورد بررسی قرار بگیرد و بر اساس نوع اعتیاد روش درمان انتخاب خواهد شد.

در ضمن اگر معتاد توسط یک روانپزشک خوب درمان شود از نظر روانی دیگر مشکلی ندارد. به دست آوردن سلامت روانی نقش مهمی را در درمان اعتیاد دارد چون که احتمال لغزش بیمار وجود دارد.

جلسات مشاوره نیز سبب خواهد شد که بیمار احساس تنها بودن نکند و افراد مشابه خود را ببینند و با گفتگو کردن با افراد مشابه خود روحیه بگیرند. ( حتی در جلسات مشاوره، خانواده ها آموزش چگونه رفتار کردن با معتاد را خواهند دید. )

اتفاقات مربوط به کمپ های دولتی رایگان

 

هزینه کمپ های دولتی رایگان چگونه خواهد بود؟

وقتی از هزینه کردن سخن می گوییم منظور هزینه بستری است و هزینه بستری در کمپ های دولتی رایگان با کمپ های خصوصی به قدری متفاوت است. اما باید در کنار هزینه کم مراکز دولتی خدمات کمتر را هم در نظر داشت که در مقابل با امکانات کمپ های خصوصی قابل قیاس نیست.

فرد معتاد برای درمان شدن نیاز دارد که محل اقامتی پاکیزه و تغذیه مناسبی را داشته باشد. پیش آمده که خانواده ها کمپ های دولتی رایگان را به خاطر رایگان بودن انتخاب و ترجیح داده اند و هیچ بررسی و تحقیقی در مورد کمپ ها نداشته اند.

چنین کاری کار درستی نیست زیرا معمولا افراد در مراکز نامعتبر و نامطمئنی پذیرش شده اند و شکست خورده اند و مأیوسانه با اعتیاد به خانه خود بازگشته اند.

پس در انتخاب کمپ رایگان دولتی نیز تحقیق کنید. یک نمونه از کمپ های مناسب؛ مجموعه الوکمپ بوده که با در نظر گرفتن امکاناتش هزینه مناسبی را دارد و سلامتی بیماران را سرلوحه کار خود قرار داده است.

برای اطلاع از هزینه یک مرکز دولتی رایگان با شماره های موجود در سایت های مرتبط تماس گرفته و از خدمات مشاوره به صورت رایگان استفاده کنید.

در مورد کمپ های دولتی رایگان بیشتر بدانیم

کانون بازپروری، کمپ های دولتی رایگان از مراکزی هستند که سرویس دهی به افراد بی خانمان را بر عهده دارند و چیزی که باعث متمایز شدن مراکز رایگان با سایر مراکز ترک اعتیاد شده است رایگان بودن بخش اعظمی از هزینه ها است.

اغلب افرادی در کمپ های رایگان، افرادی هستند که فقط از سوی کمپ ها و کانون مورد حمایت قرار گرفته اند و کانون خود آمادگی خدمات رسانی به چنین افرادی را اعلام کرده است.

حتی کانون درخواست شناسایی معتادان کارتون خواب را داشته تا از اعتیاد نجات پیدا کنند و به سلامتی نزد خانواده های خود بازگردند. پشتیبانی از کارتن خواب ها برای درمان اعتیاد تحول بزرگی را در زندگی به وجود خواهد آورد.

در مورد کمپ های دولتی رایگان بیشتر بدانیم

 

بهتر است مردم ( البته اگر دوست داشته باشند یا مایل باشند. ) با کانون ( کمپ های دولتی رایگان ) همکاری کنند و معتادان را به مرکز معرفی کنند.

معتادان در حین درمان شدن آموزش های فنی را خواهند دید تا بتوانند شغل مطابق با رشته ی در نظر گرفته شده را بیابند و فعالیت کنند.

کمپ های دولتی رایگان برای ساختن یک جامعه سالم همه معتادان را از خدمات درمانی و روانپزشکی بهره مند کرده اند حتی با برگزاری جلسات توجیحی باعث حمایت خانواده ها از بیمارشان شده اند و با داشتن سابقه کاری خود توانسته اند هر روز اشخاص بیشتری را پذیرش نمایند تا سلامت افراد جامعه را حفظ کنند.

با وجود درگیری خانواده های ایرانی با مشکل اعتیاد کمپ های دولتی رایگان اما به درمان شدن اعتیاد ایمان دارند و از راه های مختلفی بیماران را درمان کرده اند تا هر بیمار بتواند بر اساس روحیات خود درمان شود.

اعتقاد ما کامل بودن دوره درمان در کمپ ها است و به همین دلیل معتاد باید دوران درمان را در کمپ ها بگذراند تا درمان شود و مراکز دولتی رایگان با فراهم کردن امکانات تلاش کرده اند که بیمار را به درمان شدن سوق دهند.

مطمئن باشید که اگر یک کمپ مطمئن دولتی رایگان را انتخاب کنید بدون در دسترس قرار گرفتن مواد، اعتیاد را زودتر رها خواهید کرد.

مشاوره در کمپ های رایگان دولتی

خدمات مشاوره در مراکز ترک اعتیاد رایگان دولتی بسیار جامع و کامل است و ما به صورت موردی هر کدام از خدمات یک مرکز دولتی رایگان را آورده ایم.

 • برگزاری جلسات آموزشی برای توجیه کردن بیماران در رابطه با اعتیاد
 • ارزیابی معتادان توسط کادر درمانی در جلسات توجیهی
 • پاسخگویی شبانه روزی به شکل تلفنی برای مشاوره دادن به معتادان و خانواده هایشان
 • پاسخگویی به سوالات شما

 

مشاوره در کمپ های رایگان دولتی

در ضمن لازم است مجددا به شما بگوییم که هزینه مراکز دولتی رایگان، نرخ مصوبی را از طرف سازمان بهزیستی دارد که به کمپ اعلام خواهد شد.

هزینه های درمانی توسط دولتی از قبل پرداخته شده و نیاز ینیست که از بابت هزینه ها نگران باشید.

اگر حتی با هزینه ناچیز کمپ هم مشکل دارید پس به مسولان کمپ بگویید که تحت سرپرستی خیرین بروید و خیرین هزینه شما را پرداخت کنند. کمپ ها و مراکز رایگان دولتی برای ترک اعتاید تأسیس شده اند و هر وقت که تصمیم گرفتید با کمپ تماس بگیرید تا درمان شما شروع شود.

کمپ های دولتی همیشه در کنار شما هستند تا با یک تلفن ساده شما را به کمپ ببرند و با خیال راحت شروع به ترک کردن کنید.

اگر نیازی به راهنمایی بیشتر دارید از کمپ بخواهید تا شما را راهنمایی کند. شما به کمپ رفته اید تا ترک کنید و دوره ترک را آغاز کنید، پس هر سوالی از کمپ بپرسید.

جوانان و مصرف مواد مخدر

 • کافئین

رایجترین مخدر مصرفی در میان جوانان همان کافئینی است که در قهوه، چای و شکلات قرار دارد.

 • الکل

بعد از کافئین الکل در بین جوانان به ویژه پسران رایج است.

 • توتون

توتون، سومین ماده ای است که باعث اعتیاد جوانان شده و تقریبا یک سوم از جوانان در حال مصرف سیگار هستند.مصرف توتون در بین دختران رایجتر بوده و تأثیر به سزایی را روی مصرف کنندگان دارد.

بعد از سه ماده مخدر که بیشترین آمار اعتیاد را دارد سایر مواد زیر بیشترین مصرف را دارند.

 • شیشه
 • کراک
 • حشیش
 • کوکائین
 • قرص های اکستازی
 • هروئین و دیگر مواد افیونی
 • LSD
 • قارچ های جادویی
 • حلال
 • آرامش بخش ها
 • پوپرها و استروئیدها

با بهره مند شدن از خدمات یکی از کمپ های رایگان دولتی گفته شده برای ترک مواد از بهترین خدمات بهره مند شوید.

جوانان و مصرف مواد مخدر

 

قدم های برای درمان و ترک اعتیاد

نخستین اقدامی که شخص برای درمان اعتیاد باید انجام بدهد تصمیم گرفتن و اراده کردن است. قبل از گرفتن تصمیم معتاد به خودباوری رسیده و همین خودباوری باعث شده که او برای بهبودی خود تلاش کند و حاضر به خریدن سختی های پیش رو کند.

قدم بعدی دست خود معتاد نیست. معتاد با ارزیابی و قرار گرفتن در کادر پزشکی ( پزشک و روانپزشک ) زنگ شروع درمان خود را به صدا درخواهد آورد. پزشک اطلاعاتی که از طریق ارزیابی شخص به دست آورده به بیمار و خانواده اش خواهد گفت و کارهای لازم را برای بستری و روش درمانی را شروع خواهد کرد.

با بستری شدن و انجام شدن مراحل ترک، بیمار باید یک سال زیر نظر روانپزشک باشد تا درمان های دیگر ( خانواده درمانی ) انجام شود.

شروع کارهای ورزشی و تهیه شرایطی برای انجام حرفه یا بازگرداندن بیمار به شغلی قبلی اش از اقداماتی است که در کمپ های رایگان دولتی و خصوصی انجام خواهد شد.

برنامه ترک اعتیاد در مراکز رایگان دولتی

اگر به شکل کلی بخواهیم برنامه کمپ های رایگان دولتی و اصلا ترک در یک کمپ را توضیح دهیم به صورت مراحل زیر خواهد بود. ( مدت زمان لازم برای درمان شدن 6 ماه است. )

 • مرحله ترک

ترک مواد افیونی 28 روز زمان لازم دارد در حالی که ترک موادی چون ترک شیشه فقط 14 روز زمان خواهد برد. با توجه به نوع ماده مصرفی در مرحله ترک نباید مصرف مواد وجود داشته باشد و بدن با قطع مواد دچار علائم ترک خواهد شد که بر اساس ماده مصرفی در هر شخص متفاوت است.

برنامه ترک اعتیاد در مراکز رایگان دولتی

 

 • ماه عسل

حالا عوارض و علائمی از ترک وجود ندارد و همین باعث انگیزه بیشتر بیمار برای ترک کردن خواهد شد. در مرحله ماه عسل باید زیاد احتیاط کرد چون اشخاص با خود می پندارند که موفق به ترک شده اند و ممکن است به روند ترک ادامه ندهد.

 • مرحله دیوار

تقریبا 3 تا 4 ماه باید زمان بگذرد تا بدن فرد از لحاظ ترک استراحت کند و البته باید مواظب بود که انگیزه شخص از دست نرود که اعتیادش عود کند.

 • مرحله دوام پاکی

شما از مرحله دیوار عبور کرده اید و دیگر به مصرف مواد کششی ندارید. در مرحله دوام پاکی باید همه ی اقدامات ادامه داشته باشد تا مبادا پاکی دوام نیاورد.

هموطنان عزیز باید برای ترک در یک کمپ رایگان دولتی فقط به یکی از کمپ های رایگان دولتی مراجعه کنند و از خدماتش بهره مند شوند. اما جالب است بدانید که انواع اعتیادی که در جامعه وجود دارد.

 • مواد شیمیایی و طبیعی مخدر ( سنتی و صنعتی )
 • داروهای روانگردان
 • نوشیدنی های حاوی الکل
 • داروهای آرامش بخش و بازی های رایانه ای

است. در ضمن اعتیاد به سیگار هم در دسته بالا وجود دارد اما چون ضرر سیگار نسبت به دیگر موادمخدر کمتر بوده به همین دلیل سیگار را از دسته بالا جدا کرده اند.

برنامه ترک اعتیاد در مراکز رایگان دولتی

 

کمپ های رایگان در شهر تهران

در تهران هم کمپ های رایگانی وجود دارد که شما قادر باشید که در کمپ های رایگان ترک اعیتاد را انجام دهید. محیط کمپ های رایگان تهران محیطی آرام و از هر گونه استرس و نگرانی به دور است.

کمپ های رایگان سعی کرده اند که یک فضای آرامش بخش روحی را در کنار امکانات خوب تفریحی و رفاهی در شهر تهران به وجود بیاورند. با وجود ناچیز بودن هزینه ها اما کیفیت خوبی در ارائه امکانات و خدمات دیده شده است.

در کمپ ها سعی شده که از متخصصان درمانی کمک گرفته شود و مهمترین علت برتر بودن کمپ های رایگان را فقط و فقط همدردی کادر درمانی به وجود آورده اند.

در هر صورت گنج سلامتی توسط کمپ های رایگان به مددجویان اهدا شده است. کمپ ترک اعتیاد رایگان هم که بوده دارای مجوز است و اگر مایل به آشنا شدن با قوانین چنین مراکزی هستید از مراکز سوال کنید.

برخی قوانین در مورد کمپ های دولتی

 • قانون اول ( ماده 16 )

همه معتادانی که به صورت آشکارا در میان مردم به استفاده از مواد مخدر پرداخته اند باید بازداشت شوند و به منظور انجام غربالگری و دیگر مراحل درمان اعتیاد به کمپ برده شوند.

با توجه به حکم قانونی که برای معتاد صادر شده معتاد باید به اجبار 3 تا 6 ماه در مرکز ترک حضور داشته باشد و بعد با دستور قاضی از کمپ اجازه مرخص و ترخیص شدن را پیدا خواهد کرد.

 • قانون دوم ( ماده 15 )

ماده 15 در مورد معتادانی که به میل خود به کمپ رفته اند است. چنین افرادی به شکل پرهیزمدار درمان را شروع ( بستری بیمار به شکل اجباری نیست. ) و بعد از ترک کردن مرخص خواهند شد.

هر دو قانون مربوط به کمپ های دولتی است اما از نوع اختیاری و اجباری است.

برخی قوانین در مورد کمپ های دولتی

 

مراکز ترک رایگان چگونه مراکزی هستند؟

کمپ های رایگان در حقیقت یک کانون بازپروری هستند که وظیفه سرویس دهی به معتادان و کارتن خواب ها را دارند. مراکز دولتی رایگان فقط به یک دلیل از سایر کمپ ها جدا و برتر شده اند، رایگان بودن هزینه ها.

معتادان نیازمند به کمک شدن برای ترک دادن و مورد حمایت قرار گرفتن از سوی مراکز ترک دولتی باید به چنین کمپ های مراجعه کنند تا خدمات رایگان را ببینند.

همچنین خود مراکز دولتی درخواست دارند که زمانی که معتاد یا کارتن خوابی را مشاهده کردید به مراکز دولتی رایگان اطلاع دهید یا اگر برای تان مقدور است او را معرفی کنید تا معتاد اعتیاد رها و به کانون خانواده بازگردانیم.

پشتیبانی از کارتن خواب ها برای درمان اعتیاد سبب تحولی بزرگ در زندگی شان خواهد شد و در فصل سرد و گرم زنده خواهند ماند.

مردم خوب ایران برای هماهنگی یا معرفی چنین افرادی بهتر است آمادگی خود را اعلام و با شماره تلفن یکی از مراکز ترک دولتی تماس بگیرند. کمپ های دولتی برای بهبودی حال معتادان رشته های فنی را به معتادان آموزش داده تا بتوانند در همان رشته شغل و حرفه دست و پا کنند.

رابطه اعتیاد با عوامل گوناگون

اعتیاد مسئله ای است که نیاز به بررسی شدن و مورد پژوهش قرار گرفتن دارد به همین دلیل ما سعی کرده ایم که رابطه اعتیاد را با چند پدیده اجتماعی بررسی کنیم تا متوجه شوید که اعتیاد تا چه حد روی سایر پدیدهای اجتماعی تأثیرگذار است.

 • فقر و اعتیاد

اشخاصی که در محله های فقیرنشین در حال زندگی کردن هستند بیشترین تعداد معتادان را در سراسر کشور تشکیل داده اند. به طور حتم نباید گفت که هر شخصی که معتاد است حتما فقیر بوده اما فقر خود باعث کشیدن افراد سالم به سوی اعتیاد خواهد شد زیرا شخص فقیر برای فرار کردن از نداری خود به اعیتاد روی آورده است.

رابطه اعتیاد با عوامل گوناگون

 

اشخاصی که در محله های فقیرنشین در حال زندگی کردن هستند بیشترین تعداد معتادان را در سراسر کشور تشکیل داده اند.

به طور حتم نباید گفت که هر شخصی که معتاد است حتما فقیر بوده اما فقر خود باعث کشیدن افراد سالم به سوی اعتیاد خواهد شد زیرا شخص فقیر برای فرار کردن از نداری خود به اعتیاد روی آورده است.

یک دلیل دیگر برای معتاد شدن اشخاص فقیر توزیع کنندگان هستند. بله! توزیع کنندگان خود شخص معتاد را انتخاب خواهند کرد چون بدون وجود افراد فقیر بازار کسب و کارشان بی رونق خواهد بود.

عامل بعدی یا عامل آخر تولید کنندگان هستند. تولیدکنندگان ابتدا اشخاص بی بضاعت را معتاد و سپس آنها را به عنوان فروشنده استخدام خواهند کرد و برای معتادان فقیر هم شغل خوبی است چون زحمت زیادی را ندارد و درآمد بالایی را دارد و در نهایت نیازی به داشتن تخصص نیست.

برای جلوگیری از مرتبط شدن فقر و اعتیاد باید سطح اگاهی و علم مردم را بالا برد زیرا هر چه میزان آگاهی بالا برود حتی اگر فقر هم بر زندگی افراد حاکم باشد احتمال معتاد و ابتلای به اعتیاد کاهش خواهد یافت.

 • بیکاری و اعتیاد

بیکاری تنها یک پدیده فردی نیست بلکه پدیده ای اجتماعی و زمینه ساز برای انحرافی چون اعتیاد خواهد بود.

شاید دیده باشید که افراد بیکار وقت خود را بیشتر در کافه یا قهوه خانه گذرانده اند و چنین اماکنی محلی مناسب برای فروش مواد است و بدین ترتیب افراد حاضر در چنین اماکنی گرایش به سمت اعتیاد پیدا خواهند کرد. ( چون بیکارند. )

رابطه اعتیاد با عوامل گوناگون

 

 • اعتیاد و جرم

معمولا قیمت مواد گران است و معتادان برای تأمین اش دست به کارهای نامشروع خواهند زد. مثلا شخصی که معتاد هروئین است روزانه باید حتما مصرف داشته باشد چون در گذشته هروئین به او لذت داده و حالا علاوه بر جسمش، روحش هم به مصرف هروئین نیاز پیدا کرده است.

اگر درآمدی معمولی داشته باشد چون قیمت هروئین بالاست به کارهای چون دزدی، فحشا و خودفروشی دست خواهد زد تا پول موادش را به دست بیاورد.

به طور میانگین در سال یک معتاد بیش از مبلغ هفتصد هزار ریال پول را باید برای مواد خرج کند. علت دست زدن به کارهای مجرمانه تخصص نداشتن فرد است و راحت ترین کار برای کسب درآمد بالا انجام کارهای مجرمانه است و با انجام چند بار جرم ( مثلا دزدی ) فرد برای همیشه به کار خلاف عادت خواهد کرد و برای همیشه خلافکار باقی خواهد ماند.

جالب است بدانید که کارهای خلاف ساده و پردرآمد هستند. مثل کار دزدی به ویزه دزدی از مکان های چون بانک، بیمارستان و غیره که باعث کسب پول زیادی برایشان خواهدش شد. در نتیجه برای جلوگیری از وقوع جرم توسط معتادان باید عمل درمان معتادان انجام شود.

ایجاد فرهنگ اعتیاد در جامعه

هر جامعه ای مواد مخدر و اعتیادآور را به دو دسته مجاز و غیرمجاز تقسیم کرده است. برای مثال در کشورهای غربی مواد مخدر و اعتیادآوری چون الکل، نیکوتین و کافئین را مجاز دانسته اند یا در کشورهای خاورمیانه حشیش مجاز است و در ایران سیگار و قلیان.

استفاده از مواد غیرمجاز در جامعه جزء کارهای خلاف خواهد بود. به همین دلیل افرادی که به کار قاچاق مشغول هستند با اعلام شدن مواد غیرمجاز شروع به کار قاچاق مواد غیرمجاز خواهند کرد زیرا فرصتی برای کسب سود و پول درآوردن برایشان جور شده و در مقابل معتادان به کار خلاف دست خواهند زد تا به زندگی خود ادامه دهند.

علت اعتیاد در جامعه ما بیشتر مربوط به فقر فرهنگی و اطلاعات نادرست راجب به اعتیاد است. مثلا بیشتر افرادی که معتاد شده اند به خیال خود برای عوض کردن حال و روحیه خود دست به مصرف مواد مخدر زده اند.

ایجاد فرهنگ اعتیاد در جامعه

 

مواد مصرفی در کمپ های رایگان

بیشترین میزان اعتیاد و مواد مصرفی در کمپ های رایگان مربوط به مصرف تریاک ( اعتیاد به تریاک ) بوده، افرادی که از روی فشار یا حس کنجکاوی مصرف تریاک را آغاز کرده اند. اعتیاد به تریاک باعث ایجاد اختلال روانی خواهدش د که باید ترک و درمانش انجام شود.

Call Now Button