بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

یکی از بزرگ ترین مشکلات دنیای امروزی اعتیاد به مواد مخدر است که بسیاری از افراد به دنبال بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران هستند . معروف ترین مواد مخدر را می توان به هروئین، مورفین، متادون، تریاک، شیره ، شیشه، حشیش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفین اشاره کرد و این مواد بسته به نوع ذائقه و شرایط موجود در منطقه های مختلف یک یا چند تا از این مواد مخدر بیشتر یا کم تر می شوند .

همان طور که می دانیم اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری چند بعدی است که همه زندگی یک فرد و یک خانواده را از جهت های مختلف تحت تاثیر خود قرار می دهد و باعث ایجاد درگیری های مختلف جسمی ، عاطفی و … می شود . برای اعتیاد و وابستگی به انواع مواد مخدر تعریف های بسیاری بیان شده و وجود دارد که باعث ایجاد وابستگی به یک یا چند نوع ماده مخدر در افراد می شود . جنبه های جسمی و فیزیکی اعتیاد به مواد مخدر و یا همان وابستگی فیزیکی شامل مصرف اجباری اختیار نداشتن فرد معتاد نسبت به مواد مخدر و این که فرد بیمار تا چه مقدار مواد مخدر را مصرف می کند ، این موضوع را هم باید بدانید که فاصله زمانی بین استفاده چقدر باشد اصلا مهم نمی باشد اگر فردی دوباره به مواد مخدر روی آورد و نشانه های اجباری بودن مواد مخدر را در خود داشته باشد پس از گذشت چند روز از لحاظ فیزیکی به مواد مخدر وابسته می شود .

اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری کاملا روانشناختی و اجتماعی است نه یک ضعف اخلاقی ، عوامل بسیاری در شکل گیری بیماری اعتیاد نقش دارد که برخی از این را می توان به موارد زیر اشاره کرد .

  • محیط زندگی و عوامل اجتماعی
  • عدم آگاهی و آموزش
  • عوامل خانوادگی
  • عوامل فردی و عوامل روحی روانی

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

همان طور که فردی بیمار می شود پزشک و یا به متخصص مراجعه می کند برای درمان بیماری اعتیاد نیز باید به پزشک و افراد متخصص و یا تجربه مراجعه کند . از مسائلی که بسیاری از افراد همیشه درگیر آن هستند عدم اطلاع از بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران می باشد . در ادامه مقاله شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران و بیماری اعتیاد شما را آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

هر فرد بیماری که قصد داشته باشد تا ترک اعتیاد خود را شروع کند و یک زندگی جدیدی را برای خود شروع کند باید به همراه ایمان ، پشتکار ، صبر و حوصله نیز داشته باشد زیرا روند درمان اعتیاد نیاز به یک زمان خاصی دارد و فرد بیمار باید در گام های اولیه سخت تلاش کند زیرا روز های ابتدایی فرآیند ترک اعتیاد و ترک خماری و کم شدن دوز مصرفی برای فرد بیمار بسیار سخت بوده و ممکن است فرد امید خود را به طور کلی از دست دهد و دیگر توانایی ادامه دادن را نداشته باشد ، با روحیه دادن به فرد بیمار در این چنین مواقع از نکات بسیار مهم و ضروری در ترک اعتیاد است . فرد بیمار باید قبول کند که بیماری اعتیاد دارد و این نکته بسیار مهم است وقتی فرد اعتیاد خود را قبول کند به فرد بیمار این کمک را می کند که خماری و کاهش مواد مخدر را راحت انجام دهد .

فردی که ماده مخدر را مصرف می کند جسم و روان او در اثر مصرف اثرات منفی را دریافت خواهند کرد با ترک اعتیاد دچار خماری می شود و در خلق و خوی او اختلالاتی ایجاد می شود . بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران با استفاده از روش های درست و به جا به فرد بیمار کمک می کند که بیمار از لحاظ روحی و جسمی به یک آرامش نسبی برسد . عوامل موثری در ترک اعتیاد وجود دارند که از جمله آن ها را می توان به همدردی خانواده و مراقبت از ترک و تشویق اشاره کرد .

مرکز ترک اعتیاد مختلفی با مجوز صادر شده از وزارت بهداشت در کشور کار خود را شروع کرده اند که این نوع از مراکز توسط متخصصین پزشکی با تجربه و روانشناسانی که دارند با افراد معتاد بهترین برخورد را باید داشته باشند و این مراکز مجهز به امکانات بسیار خوب و مجهز می باشند  . بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران همیشه برای همه بیماران خود برنامه های منظمی را ارائه می دهند که طی این برنامه ابتدا فرد بیمار باید پذیرش شود و بعد شروع به درمان می شود . افراد بیماری که می خواهند در یک مکان آرام و به همراه آرامش و مجهز به امکانات بیمارستانی استفاده کنند باید به بهترین مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنند .

ترک و درمان بیماری اعتیاد

برای این که درمان خود را شروع کنید روانشناسان و روانپزشکان کادر درمانی یک شرح حال کلی از بیمار و خانواده فرد بیمار را به دست می آورد که بتواند شرایط بیمار را به خوبی مشخص کند که موضوع می تواند برای درمان فرد بیمار بسیار موثر باشد و حتی امید را در افراد بیمار بیشتر کند . اعتیاد به مواد مخدر از جمله بیماری هایی است که برای درمان آن باید سریع اقدام کنید ، همچنین فرد معتاد مانند دیگر افراد یک انسان می باشد و باید به درستی با فرد رفتار شود که این مسئله بسیار مهمی است .

ترک و درمان بیماری اعتیادافراد بیمار با استفاده از روش های درمانی مختلف از مراکز ترک اعتیاد روند بهبود خود را پشت سر می گذارند ، عواملی که در روند بهبود اعتیاد در افراد بسیار نقش دارد شامل موارد زیر می شود .

  • ایجاد اعتماد در فرآِیند درمان اعتیاد : برای شروع درمان اعتیاد باید به کادر درمانی اعتماد لازم را داشته باشید تا آن ها بتوانند به راحتی فرد را درمان کنند تا افراد بتوانند به زندگی عادی خود برگردند و متاسفانه بسیاری از افراد به آسانی و درستی نمی توانند به دیگران اعتماد داشته باشند . معمولا افراد بیمار در خانواده هایی بزرگ شده اند که دروغ و فریب کاری ممکن است در بین آن ها زیاد باشد و والدین فرد نیز ممکن است مصرف کننده مواد مخدر باشند و بین آن ها هیچ اعتمادی وجود نداشته باشد .
  • درمان اعتیاد با کمک درمانگر : افراد درمان گر همیشه سعی می کنند با فرد بیمار رابطه راحتی را برقرار کند ولی فرد بیمار برای اعتماد کردن به آن ها دلیلی ندارند . افراد بیماری که به مواد مخدر وابسته هستند این احساس را دارند که تمام زندگی آن ها از بین رفته و زندگی معلقی را دارند ، افراد درمانگر با استفاده از روش های خود و گفت و گو با افراد بیمار می توانند رابطه خود و بیمار را برای خود بهتر کنند به طوری که تا حدی به افراد بیمار اعتماد پیدا کنند .

روش های ترک اعتیاد به مواد مخدر

در ترک و درمان مواد مخدر با توجه به شرایط جسمانی و روانی فرد روش های مختلفی برای افراد به کار برده می شود اما به طور کلی می توان گفت که روش های ترک اعتیاد به مواد مخدر شامل موارد زیر می شود ممنون می شویم که ما را همراهی کنید .

درمان دارویی ترک اعتیاد : دارو هایی مصرفی برای درمان و ترک مواد مخدر استفاده می شود که شامل متادون ب 2 یا بوپرنورفین می باشد . متادون و ب 2 می تواند علائم ناخوشایند ناشی از ترک و وسوسه مصرف را دوباره کاهش می دهند که این دارو ها در واقع همان منطق مغزی را که مخدر ها تحت تاثیر خود قرار می دهند فقط تنها تفاوت آن ها تاثیر کم آن ها می باشد که این دارو ها باید در دوز های کاملا مشخص و متناسب با وضعیت جسمانی شما در بازه زمانی معینی مصرف شوند تا به مرور زمان دوز های آن ها کاهش پیدا می کند و به طور کامل قطع می شوند .

روان درمانی با استفاده از درمان شناختی : در این روش درمانی به افراد بیمار کمک می کند تا بتوانند روش های درست را کنترل و هیجانات خود را مدیریت کنند . کنترل این دسته از هیجانات مانع این می شود که فرد از احساسات منفی خود فرار کند . روان درمانی نه تنها در فرآیند درمان اعتیاد تاثیر گذار می باشد بلکه به فرد کمک می کند تا بتواند با عوارض روانی ناشی از ترک اعتیاد نیز به راحتی مبارزه کند .

روان درمانی با استفاده از درمان های انگیزشی : وجود و داشتن انگیزه برای ترک اعتیاد از اولین قدم ها برای درمان اعتیاد به حساب می آید . بدون داشتن انگیزه فرد بیمار هرگز برنامه درمانی خود را نمی تواند پیگیری کند و ترک اعتیاد موفقیت آمیزی را نخواهد داشت، روش های مختلفی همچون مصاحبه های انگیزشی به ایجاد و افزایش انگیزه در مصرف کنندگان کمک بسیاری می کند .

روش های ترک اعتیاد به مواد مخدر

گروه درمانی : گروه های درمانی در فرآیند ترک اعتیاد به افراد کمک می کند تا بدانند که در این راه دشوار اصلا تنها نیستند و افرادی هم هستند که مشکلات شبیه به آن ها داشته باشند . در این روش درمانی فرد بیمار این فرصت را پیدا می کند که تجربه های بیماران دیگر را در مورد شکست ها و موفقیت هایشان در مسیر ترک اعتیاد را بشنوید و با راه حال های جدید آشنا شوید .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که ما با نیز درمیان بگذارید .

اعتیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس (کلیک کنید)