بهترین کمپ ترک اعتیاد زنان

 کمپ ترک اعتیاد زنان

اعتیاد زنان یک مسئله مهم و البته نگران کننده در جامعه است و انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد زنان یک دغدغه مهم برای خانواده ها است زیرا جنس زن یک جنس لطیف است و مشکل اعتیاد برای زنان مشکلی کوچک نخواهد بود.

بهترین کمپ درمان اعتیاد زنان

بهترین کمپ ترک اعتیاد زنان، مکانی امن و مخصوص زنان با کادری مجرب هستند که به خوبی اعتیاد را در زنان درمان خواهند کرد تا نگرانی خانواده ها برطرف شود.

اعتیاد زنان بیشتر به مواد مخدرهای چون گل، شیشه و غیره است و کمپ های زنانه، زنان سراسر کشور را که به اعتیاد دچار شده اند پذیرش خواهند کرد.

برای دریافت اطلاعات دقیق راجب به درمان اعتیاد زنان با مشاوران مجموعه الوکمپ که بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار خواهد داد تماس برقرار کنید.

بهترین مراکز ترک برای اعتیاد زنان با شماوره و کارشناسی اعتیاد را ریشه یابی و ریشه کن خواهند کرد طوری که بیماران دیگر به اعتیاد بازنخواهند گشت.

مسئله اعتیاد زنان در جامعه

در سال های اخیر مسئله اعتیاد زنان در کشورمان بسیار بالا رفته است چرا که آمارها نشان دهنده افزایش اعتیاد زنان در جامعه بوده است.

علت بالا رفتن اعتیاد زنان باورهای نادرستی یا مشکلات خانوادگی است که خود بحرانی بزرگ در جامعه است. از حمله مواد مخدرهای مصرفی در زنان شیشه است که به دلیل کم کردن وزن و تناسب اندام و حفظ انرژی است.

در حال حاضر حتی سن اعتیاد هم کاهش یافته و کمتر از 13 سال شده که فاجعه آمیز است.

اعتیاد شیشه در میان زنان

در کمپ های ترک اعتیاد مخصوص روی زنان اعتیاد به ترک شیشه بیشترین آمار را دارد. ( به خاطر تأثیرات عمیق شیشه بر خانم ها )

مصرف شیشه در دورانی چون دروان بارداری تأثیرات بیشتری را روی زنان دارد. فرقی ندارد که فردی که به شیشه اعتیاد پیدا کرده زن باشد یا مرد، در هر صورت شخص دچار حالت غیرعادی شده و چیزهای کوچک را اغراق آمیز نشان خواهد داد.

اعتیاد شیشه در میان زنان

 

به همین دلیل زنانی که مصرف کننده شیشه هستند دچار علائمی چون روابط نامشروح، توهم، پرانرژی بودن و غیره را دارند.

ماده شیشه به جزء توهم آور بودن روی دستگاه گوارش تأثیر دارد و سبب کمتر شدن اشتها و نابودی ویتامین و املاح بدن خواهد شد.

اعتیاد زنان به شیشه باعث نخوردن وعده های اصلی غذایی و بی اشتهایی به مدت 5 روز است.

برنامه های درمانی کمپ درمان اعتیاد زنان

طبق بررسی های انجام شده بیشتر زنانی که به شیشه اعتیاد داشته اند همسری مبتلا به به اعتیاد شیشه داشته اند. برخی زنان هم چون معتقدند که شیشه وزن را پایین خواهد آورد گرفتار مصرف شیشه شده اند.

مصرف ماده شیشه بیشتر در جمع های زنانه یا آرایشگاه ها رایج است چون در جمع های زنانه تحریک به مصرف مواد مخدری چون شیشه زیاد است.

منظور ما از اهمیت ترک بهترین کمپ ترک اعتیاد زنان نه فقط برای مواد مخدر شیشه بلکه سایر مواد مخدرهاست اما چون شیشه بیشترین درصد اعتیاد را در زنان دارد ما به توضیح در موردش پرداخته ایم.

برای درمان اعتیاد در زمان روش متفاوت است چون وضعیت فیزیکی و روانی سیستم زنان با مردان در درمان متفاوت خواهد بود.

 

در کمپ های بانوان بانوان طبق نیاز، دانش و تجربه به خدمتگزاری به بانوان مشغول هستند.

پس نیازی نیست بترسید و نگران شوید و اگر جزء بانوانی هستید که به اعتیاد ( هر گونه مواد اعتیادآور ) دچار شده اید هر چه سریعتر برای درمان به یکی از کمپ های بانوان مراجعه کنید تا با طی کردن دوره موقت درمان پاک شوید و بهبود یابید.

پس مرکز درمان اعتیاد برای بانوان نیاز است زیرا همان طور که قبلا هم اشاره کردیم اعتیاد در بانوان در سال های اخیر بسیار گسترده شده است.

اعتیاد زنان یک نگرانی برای خانواده های درگیر شده است زیرا زن مسولیت سنگینی را بر دوش دارد. زن جامعه ساز است و اگر نقش خود را به خوبی ایفا نکند جامعه دچار مشکلات بزرگی خواهد شد.

اعتیاد در بانوان اولین جای را که درگیر خود کند خانواده و سپس بخش عظمی از جامعه است.

درمان سرپایی بر ترک اعتیاد زنان

 

درمان سرپایی بر ترک اعتیاد زنان

درمان سرپایی برای بانوانی مناسب است که از حمایت خانواده و همسر خود برخوردارند و بهترین گزینه است.

بانوان با درمان سرپایی قادرند که در خانه خود بمانند و در کنار زندگی عادی خود برنامه ترک خود را نیز به جا بیاورند. حتی ممکن است خانم خانواده بنا به دلایلی قادر نباشد در یک زمان طولانی بیرون از خانه باشد به همین دلیل باز هم خواهیم گفت که ترک سرپایی روشی مناسب است.

درمان سرپایی در قسمتی از روز مثلا صبح یا غروب انجام خواهد گرفت و دیگر قرار نیست خانم خانه منتظر شود.

با درمان سرپایی، خانم خانه چند ساعت را با یک گروه درمانی ملاقات کرده و درمان انجام خواهد شد و از همان تسهیلات بستری بهره خواهد برد.

درمان سرپایی بر ترک اعتیاد زنان

 

در ضمن اگر خانم ها شاغل باشند راحت قادر خواهند بود که به سر کار بروند و در کنار سر کار رفتن اعیتاد خود را نیز پیگیر باشند.

نکته قابل توجه در مورد درمان سرپایی و در خانه ماندن، امن بودن خانه است زیرا اگر مکان امن نباشد زمانی که میل به مصرف در شخص پیدا شود درمان سرپایی پاسخگوی وی نیست و باید دنبال یک گزینه درمانی دیگر باشد.

درمان روزانه برای زنان معتاد

درمان روزانه همان بستری به صورت پاره وقت است که مشابه روش سرپایی است و امکان پیگیری اعتیاد در خانه را به خانم ها خواهد داد.

تفاوت عمده درمان روزانه با درمان سرپایی در خانه نیاز به تعهد بیشتر در درمان روزانه است که زمان بیشتری را هم خواهد طلبید.

برای درک درمان و بستری در خانه به شکل روزانه فرض کنید که خانه شما همان مرکز درمانی است و شما روزانه 7-8 ساعت از مصرف داروهای ضدمسمومیت، مشاوره گرفتن، ترک و کنار گرفتن از اعتیاد را دارید.

درمان روزانه برای زنان معتاد

 

حتی ممکن است روزانه با کادر پزشکی درمان اعتیاد البته در خانه سر و کار داشته باشید. مثلا در عصر یا هر زمان دیگری از روز، جلسات 12گانه ( در قالب کلاس های آموزشی ) را شرکت کنید.

روش روزانه مناسب برای خانم های است که تعهد زیادی به زندگی دارند و یک روش مناسب و مفید درمانی برای ترک اعتیاد است.

شرکت زنان معتاد در انجمن ها

بیشتر اوقات برای زنان معتادی که در حین ترک اعتیاد هستند دشوار است که به دست آوردن ایمنی و سلامت در اعتیاد در اعتیاد را در خانه بگذراند و حتی بعد از ترک بدون هیچ معطلی به خانه برگردند.

گاهی احتمال دارد که زنان معتاد به تدریج به حالت قبلی برگردند و انجمن ها مناسب برای هوشیار کردن زنانی است که ترک کرده اند. حتی اگر با گذشته فرق دارید و دیگر ترک کرده اید گاهی انجام تمرین و به کار بردن توانایی های نو لازم است تا متوجه هوشیاری خود شوید.

در چنین وضعیتی امکان دارد که همه تمرکز تمرکز زن بیمار وی هوشیار بودن گذاشته شود و در یک محیط سالم و عاری از مواد مخدر شما امتحان و آزمایش شوید.

 

شرکت زنان معتاد در انجمن ها

 

از دیگر فواید انجمن های برگزاری جلسات 12گانه است که شخص قادر است شرکت داشته باشد و از مهارت های لازم برای زندگی سالم استفاده کند. سایر انجمن ها باعث

 • کنار گذاشتن افراد ناباب
 • به وجود آوردن تعادل زندگی
 • یاد گرفتن مهارت های جدید
 • آزمایش شدن در مقابل وسوسه ها و موفق بودن در آزمایش
 • برخورد سالم با وسوسه های درونی و تقاضا

خواهد بود.

نتیجه بخش بودن ترک اعتیاد در زنان

طبق آمارهای سازمان مبارزه با مواد مخدر اعتیاد برای زنان اختلالی ساده نبوده و همه ی ابعاد زندگی زن و مرد را درگیر خواهد کرد.

چون اعتیاد برای زنان پیچیده تر است ترک اعتیاد نیز چند بعدی خواهد بود. برخی طرح های درمانی در ترک هم مستقیما موثر بر ترک بهترین کمپ ترک اعتیاد زنان هستند و هم به زنان کمک خواهد کرد تا جای خود را به یک شخص زنده در جامعه بدهد.

طرح های درمانی اعتیاد در زنان شامل یاد دادن شغل و حرفه ی یاد دادن مراقبت های اولیه ( چگونگی برخورد با استرس ) است. به همین دلیل بعضی از اصول مربوط به ترک اعتیاد را که نتیجه بخش بوده آورده ایم.

نتیجه بخش بودن ترک اعتیاد در زنان

 

اصولی که شاید دوست داشته باشید به عنوان یک گزینه درمانی استفاده کنید. هر چند که اعتیاد پیچیده است ( و روی رفتار شخص تأثیرگذار است. ) ولی درمان خود را نیز دارد.

به طور کلی چه مواد مخدر چه الکل ساختار مغز را عوض خواهد کرد و زنان معتاد حتی بعد از ترک تا مدت ها تغییرات دائمی را با خود دارند که حتی احتمال ادامه دادن به اعتیاد وجود دارد. در نتیجه طبق نوع اعتیاد درمان او ( با در نظر گرفتن شرایطش ) در نظر گرفته خواهد شد و همین نکته نتیجه بخش بودن ترک را به همراه دارد.

منظور از نتیجه بخش بودن درمان اعتیاد برای زنان، در دسترس بودن روش است تا در صورت اقدام به ترک، درمان در اختیار او قرار بگیرد.

هر تأخیری در کمک به زنان معتاد ممکن است نظرشان را عوض کند. ( نخواهند ترک کنند. ) یک برنامه مناسب برای ترک اعتیاد، برنامه ای است که کلی بوده نه جزئی و فقط روی اعتیاد متمرکز شود.

زنانی که به مقابله با اعتیاد برخواسته اند دارای شخصیتی بالاتر از شخص معتاد هستند. زنان معتاد هم دارای احساسات، امید، عواطف و احتیاجات خاص خود هستند لذا پیدا کردن یک برنامه مناسب برای ترک اعتیاد باید فراتر از درمان اعتیاد باشد و به خدماتی

 • بهداشتی
 • مشاوره
 • حقوقی
 • آموزشی
 • و تغذیه

نیز پرداخته شود و درمان سریع اعتیاد یک برنامه غلط است. بنابراین نیاز است که اشخاصی که برای ترک مراجعه کرده اند به مدت کافی درمان شوند.

نتیجه بخش بودن ترک اعتیاد در زنان

 

زمان خاصی برای هر دوره ترک تعیین نشده ولی مطابق تحقیقات بیشتر زنان معتاد برای کمتر شدن میزان اعتیاد ( هر گونه مواد اعتیادآور ) باید یک دروه ترک 3 ماهه را طی کنند.

زنی که به اعتیاد مبتلا شده زمانی درمان نتیجه بخشی خواهد داشت که دوره طولانی را پشت سر بگذراند.

درمان اعتیاد زنان شامل چیست؟

درمان بهترین کمپ ترک اعتیاد زنان هم مانند اعتیاد مردان با توجه به نوع اعتیاد هر فرد متغیر خواهد بود. مثلا شخصی در ترک اعتیاد نیاز دارد که انگیزه خود را تغییر دهد که برای چنین شخصی نباید از تشویق کردن در درمان استفاده نمود.

بخشی از درمان اعتیاد برای زنان شامل مصرف دارو است که همزمان با مصرف داروها، مشاوره و دیگر درمان های رفتاری نیز ارائه خواهد شد.

درمان های رفتاری بخش اصلی درمان اعتیاد هستند. برای درک درمان اعتیاد فرض کنید فردی مصرف کننده هروئین است و برای درمان خود باید داروی چون متادون را مصرف کند.

داروی گفته شده باعث کمک در ترک هروئین خواهد بود و کمی هم زندگی فرد مصرف کننده را ثابت خواهد کرد تا بتواند رفتار خود را نیز عوض کند. ( با تغییر الگوی رفتاری )

 

درمان اعتیاد زنان شامل چیست؟

 

داشتن یک الگوی مناسب برای رفتاردرمانی ضروری است تا فرد بتواند با اعتیادش بجنگد و پیروز شود و دوباره مانند قبلا زندگی خود را در دست بگیرد.

در نتیجه باید گفت که چگونه رفتار کرد و چگونه تغییر در رفتار یک فرد بیمار بسیار مهم است.

بیشتر اشخاص بیمار به اعتیاد از نظر روحی دچار آسیب شده اند و باید سلامت روانی شان ارزیابی شود. اگر خاطرتان باشد گفتیم که اساسی ترین بخش درمان اعتیاد مصرف دارو بوده که باز هم روی آن تأکید خواهیم کرد و حتی انجام سم زدایی در مراحل ترک فقط با مصرف دارو امکان پذیر است.

همین مصرف دارو که به نظر شما یک کار کوچک است در بلندمدت باعث تغییر در رفتار فرد بیمار خواهد شد و بیمار با سالم شدن قادر خواهد بود که رفتار خود را نیز تغییر دهد. ( رفتار مناسبی داشته باشد. )

درمان اجباری یا اختیاری برای اعتیاد زنان

برای نتیجه گرفتن زنان از درمان اعتیاد حتما نباید ترک اختیاری باشد. بعضی مواقع احتمال موفقیت در درمان اعتیاد برای زنانی که به دلیل فشار اطرافیان و اجبار خانواده ( در چارچوب قوانین ) صورت گرفته بهتر است چون زنان معتاد مجبور به ترک خواهند شد.

اگر بخواهیم تا زمان بگذرد و فرد خودش به فکر درمان بیفتد صبر کنیم احتمال موفق شدن بسیار کم خواهد بود.

درمان اجباری یا اختیاری برای اعتیاد زنان

 

بعضی زنان گرفتار به اعتیاد به دلیل فشارهای که روی شان است نیازمند اجبار و سوق دادن به سوی درمان شدن از اعتیاد هستند. در ضمن اگر لغزش عود اعتیاد برای چنین اشخاصی وجود دارد باید کنترل روی اشخاص صورت گیرد.

وقتی زنان معتاد بدانند که زیر نظر هستند انگیزه قوی تری را برای درمان در مراکز برای شان در نظر گرفته خواهد شد.

برنامه های درمانی کمپ درمان اعتیاد زنان

سایر برنامه های درمانی کمپ های زنانه شامل گرفتن آزمایشات روتین برای مشخص شدن هر نوع بیماری عفونی برای زنان معتاد است. بیماری های که با گرفتن آزمایشات روتین مشخص خواهند شد شامل موارد زیر هستند.

 • ایدز ( HIV )
 • هپاتیت
 • سل
 • و غیره

در ضمن افرادی که دارای هیچ گونه بیماری عفونی نیستند نحوه کنترل بیماری خود را بهتر خواهند آموخت.

برنامه های درمانی کمپ درمان اعتیاد زنان

 

نکته پایانی در مورد کمپ اعتیاد زنان

اگر شما هم جزء یکی از زنان معتاد در اجتماع هستید فرقی ندارد که چه روشی را برای درمان انتخاب کرده اید بلکه مهم تعهد شما به درمان و پاک شدن از اعتیاد است.

میزان اثرگذاری درمان اعتیاد شما فقط به همکاری و پایبندی شما در حین ترک مربوط است. در صورتی که قصد دارید که به روش درمانی خود عمل نکنید و از رعایت کردن گزینه های درمانی که پیش روی شما هستند سر باز زنید.

حتی اگر بهترین روش درمانی را دارید برای شما درمان پاسخگو نخواهد بود. پس یک برنامه مناسب با شرایط زندگی خود را پیدا کنید که پایبند باشید.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)