بهترین کمپ ترک اعتیاد گل

بهترین کمپ ترک اعتیاد گل

ماده مخدر گل

این ماده مخدر یکی از مشتقات ماده مخدر ماریجوانا می باشد و به این نام شناخته می شود . در کمپ های ترک اعتیاد گل در مورد ترکیبات این مواد و اثرات توهم زا آن به افراد آموزش داده می شود و به معتادان نیز درباره این موضوع آگاهی می رسانند . در واقع استفاده کردن از نام گل برای این ماده مخدره نوعی فریب دادن برای مصرف کننده ها است . چون موادی مانند حشیش و هروئین از سال های بسیار دور مورد تنفر بیشتر خانوده ها قرار گرفته است اما نامی که برای گل گزاشته اند به زشتی حشیش و هروئین نمی باشد و خانواده ها هم نیز شناختی از این ماده مخدر ندارند و یک ماده انتخاب شده است . در کمپ های ترک اعتیاد گل کاملا درباره عوقب و خطرات این ماده گل به افراد آموزش داده می شود .

عواقب مصرف گل

بسیاری از پزشکان و متخصصان در کمپ ترک اعتیاد گل درباره اثرات و عواقب استفاده از این ماده مخدر به خانوده ها گفته و هشدار داده می شود و به این موضوع اعتقاد دارند که اثرات توهم زایی و اعتیاد آوری گل کمتر از حشیش و هروئین نمی باشد . خاصیت توهم زایی این ماده مخدره 3 برابر حشیش و هروئین است و فرد مصرف کننده بعد از مصرف دچار ضربان قلب و هزیان گویی و سیر در رویاهای خطر ناک می شود که این موضوع خودش خیلی خطرناک است .

در کمپ های ترک اعتیاد گل عواقبی مانند بی قراری ، افزایش اشتها ، قرمزی چشم ها ، بیماری های ریوی و فلج مغز برای این ماده مخدر عنوان می کند و درباره این موضوع گفته می شود که شخص دچار یک بی انگیزگی و نوسانات عصبی شدید در فرد خواهد شد .

عواقب مصرف گل

نشانه های ظاهری استفاده از ماده مخدر گل

تجربه ها نشان داده است که افرادی که گل مصرف می کنند دچار یک وابستگی روانی به این ماده مخدره شده و در صورت عدم مصرف این ماده باعث می شود که فرد پرخاشگر شود و رفتار های هیجانی خواهد داشت . این افراد مصرف کننده گل بی انگیزه و بی تفاوت بوده و احساسات خود را نسب به خانواده خود و جامعه و اطرافیان خود از دست می دهند .

با بررسی هایی که بر روی افرادی که گل می کشند شده است تمایل نوجوانان و جوانان با سن خیلی پایین به این ماده مخدره بسیار افزایش پیدا کرده است و به راحتی هم در دست این جوانان و نوجوانان قرار دارد . بیشتر پدر و مادر ها باید بیشتر از هر چیری با فرزندان خود ارتباط عاطفی برقرار کنند و مراقب رفت و امد و معاشرت فرزندان خود شوند .

کمپ ترک اعتیاد گل

مراکز های کمپ ترک اعتیاد گل زیادی این ادعا را دارند که مرکزشان خدمات ترک گل را نیز ارئه می دهند اما شما نباید به هر کلینیک یا کمپ ترک اعتیاد گل اعتماد کنیدا . کمپ ترک اعتیاد گل باید کادر های درمانی متخصص در رابطه با این زمینه را داشته باشد . از جمله کادر درمانی مورد نیاز برای ترک اعتیاد گل می توان به پزشک و روانشناس و روان پرستار اشاره کرد . وجود اسن افراد در کنار شما برای درمان اعتیاد و ترک گل بسیار موثر و لازم و حیاتی است .

روش درمانی در ترک گل بسیار مهم است و روش درمانی که برای افراد بیمار استفاده  می شود باید با توجه به شرایط روحی و جسمی فرد بیمار انتخاب شود . روش درمانی که توسط کادر مجرب درمانی انتخاب می شود بهترین نتیجه را برای افراد خواهد داشت .

برای این که این ماده مخدر را ترک کنید باید اول از همه به مراکز کمپ ترک اعتیاد گل مرجعه و اقدام کنید و با روش های توصیه شما دوره درمانی خود را شروع کنید .

علت ترک اعتیاد گل

مصرف روزانه این ماده مخدر مخصوصا در زمانی که به صورت سیگار مورد استفاده قرار می گیرد پیامد هایی را برای فرد مصرف کننده به همراه خواهد داشت که در طولانی مدت مشکلات زیادی را برای این افراد ایجاد می کنند . عوارض این ماده مخدر را می توان به دو دسته بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم کرد که یکی از اقداماتی که برای ترک ماده مخدر گل بسیار مورد نیاز است بالا بردن اطلاعات از مصرف گل است بسیاری از افراد با وجود این که این ماده مخدر را مصرف می کنند از عوارض وارده بر بدن خود بی اطلاع هستند و نمی دانند که مشکلات روحی و جسمی آن ها به مصرف گل بسیار مرتبط است در ادامه شما را با برخی از عوارض گل و عات این که چرا می گوییم ترک گل باید انجام شود آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

  • اختلال حافظه کوتاه مدت و بلند مدت : مصرف ماده مخدر گل می تواند حافظه کوتاه مدت را به طور چشمگیری کاهش می دهد که این فراموشی در انجام بعضی از کار های روزانه بسیار خطرناک است . درست است که می گویند ماده مخدر گل بیشتر بر روی حافظه کوتاه مدت فرد مصرف کننده تاثیر می گذارد ولی در صورتی که این ماده مخدره را به صورت طولانی مدت مصرف کنید باعث می شود که حافظه و بازدهی مغز فرد به کلی کاهش پیدا می کند و بسیار هم خطرناک است .
  • تغییر در رفتار : استفاده از ماده مخدر کل تغییرات چشمگیری را بر روی خلق و خوی افراد ایجاد می کند . این اثرات روانی در طولانی مدت مشهود تر هستند و فرد بعد از مصرف از این ماده بشیار احساس سرخوشی و خوشحالی می کند ولی بعد از گذشت زمانی طولانی از مصرف این بی قراری به یک فرد پرخاشگر و بی قرار تبدیل می شود . این افراد معمولا گوشه گیر بوده و از شرکت در جمع های خونوادگی امتناع کرده و همیشه خانه خود را ترک می کنند .
  • تاثیر بر روی عملکرد مغز : بسیاری از جوانان و افرادی که در حال رشد خود هستند با مصرف گل و یا ماریجوانا به طور دائمی به سلول های مغزی خود آسیب می رسانند که همین امر هم سبب می شود تا مغز شما هرگز به حداکثر توانایی خود نرسد .
  • مشکلات تنفسی : کشیدن این ماده مخدر اثرات مخربی بر روی عملکرد ریه و عملکرد تنفسی افراد به همراه خواهد داشت .
  • افزایش ضربان قلب : مصرف این ماده مخدر ضربان قلب را در یک مدت طولانی پس از مصرف افزایش می هد که در افراد داری فشار خون سبب بروز مشکلات بسیار جدی قلب فرد مصرف کننده می شود .
  • اختلالات در خواب : اعتیاد به این ماده مخدر باعث می شود که فرد بعد از مصرف تمایل بسیاری زیادی به خوابیدن پیدا کند که مدت بسیار زیادی از مصرف آن می گذرد که دچار بی خوابی نیز می شود .

علت ترک اعتیاد گل

بعد از ترک گل چه اتفاقی می افتد ؟

پس از آن که ماده مخدر گل را ترک کردید داشتن احساس افسردگی و اظطراب بعد از ترک بسیار زیاد و شایع است . یکی از بزرگ ترین مشکلات بعد از ترک گل مقابله با وسوسه های خود برای مصرف مجدد می باشد . علاوه بر این مشکلات بسیاری از افراد دچار بی خوابی می شوند و اصلا نمی توانند به خوبی استرحت کنند و به همین خاطر اکثر مواقع به مصرف قرص های خواب آور و قرص های آرام بخش رو می آورند . خواب کم باعث می شود که این افراد عملکردشان در محل کار و یا محیط تحصیلیشان بسیار پایین بیاید و همین موضوع باعث می شود تا افراد دوباره به مصرف مواد مخدر گل روی بیاورند .

اما خوشبختانه باید این را بدانید که تمامی این علائم های فیزیکی بعد از گذشت چند هفته از بین خواهد رفت اما علائم روانی مانند افسردگی ، ترس و بی قراری و اختلالات حافظه برای بهبودی به مداخلات روانشناختی و روانی درمانی نیاز دارد و مراقلب و حمایت این افراد در این دوران بسیار مهم است .

دلایل مصرف گل

یکی از دلایل مصرف گل مخصوصا در جوانان و نوجوانان ایجاد یک حس شادی و سرخوشی برای آن ها است که معمولا در مصرف مواد های دیگر این حس صورت نمی گیرد در حالی که فرد بیمار و معتاد به ماده مخدر گل نمی داند که این حس به وجود آمده در روز های اول مصرف به فرد منتقل می کند و رفته رفته و با گذشت زمان و با توجه به مقاومت فرد مصرف کننده این احساس سرخوشی کمتر می شود و احساس شادی نیز بعد از مدت اندکی از بین می رود و به یک احساس سردرگمی و پرخاشگری تبدیل می شود .

با توجه به این که مصرف گل در برخی از کشور های جهان آزاد است و حتی به صورت یک داروی درمانی استفاده می شود برخی از افراد این ماده مخدر را اعتیاد آور نمی دانند و در صورت تذکر سایر افراد در برار این دلیل مقاومت می کنند و معتقد هستند که آن ها اشتباه فکر می کنند . برخی از افراد نیز بر این باورند که به دلیل عدم وجود مورفین مصرف گل اعتیاد آور نیست و ترک گل بسیار آسان است . در صورتی که مصرف گل اعتیاد آور بوده و فرد تمایل به مصرف دوباره داشته و نمی تواند به راحتی این ماده مخدر را ترک کرد .

در برخی موارد هم مصزف گل به دلیل عدم آگاهی فرد و خانوده ها می شود . دسترسی راحت ، تبلیغات مثبت در برخی از رسانه ها ، نگرش مثبت به گل و مصرف گل توسط دوستان از مواردی است که می تواند در مصرف گل بسیار تاثیر گزار باشد و افراد را بیشتر سمت این ماده مخدر کل بکشاند .

دلایل مصرف گل

کلام آخر

همان طور که در مطالب بالا گفتیم مصرف گل می تواند تاثیرات مخرب بسیار بالایی بر روی فرد مصرف کننده داشته باشد که بعد از ترک هم این عوامل برای افراد به جا می ماند پس اصلا به تبلیغات مصرف گل و گفته هایی که می گویند گل اعتیاد آور نیست گوش نکنید و از مصرف هر چه زودتر دست بردارید .

از این که ما را تا آخر این مطالب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

اعتیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس (کلیک کنید)