بهترین کمپ ترک اعتیاد هروئین

بهترین کمپ ترک اعتیاد هروئین

ترک اعتیاد هروئین

هروئین جزو قوی ترین و خطر ناک ترین مواد مخد است که بسیار هم قوی است و برای ترک اعتیاد هروئین حتما باید سمت کمپ های ترک اعتیاد هروئین بروید و سرخود ترک نکنید . مصرف این ماده مخدره عوارض بسیار شدید و مخربی را برای بیمار به دنبال دارد که ترک آن جزو سخت ترین نوع ترک در بین مواد مخدر است و حتما باید با نظر پزشک متخصص و تحت مراقبت های پزشکی و بیمارستانی ترک این روش انجام گیرد .

یکی از اشتباهاتی که بسیار هم رواج پیدا کرده است ترک هروئین در منزل است و با توجه به این که این ماده مخدره بسیار قوی است و پس از مصرف آن فرد به شدت به این ماده وابسته می شود ترک آن در منزل و به صورت خودسرانه در بعضی از موارد با مشکلات جسمانی و روانی شدیدی را برای فرد به همراه دارد که این مشکلات منجر به شکست فرد در طول ترک و استفاده دوباره فرد از مواد مواد مخدر می شود . در ادامه شما را با ماده مخدر هروئین و ترک اعتیاد هروئین و روش ها عوارض ترک هروئین آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

هروئین چیست ؟

این ماده یکی مشتقات مرفین می باشد که در سال 1874 توسط یک دانشمند انگلیسی به نام رایت کشف شده است . هروئین ظاهری شبیه به شیر خشک دارد و زمانی که بین دو انگشت به هم مالیده می شود این ماده از بین می ردو . در بازار قاچاق بر حسب کیفیت آن به رنگ های زرد ، قهوه ای و قرمز نیز مشاهده می شود . این ماده مخدره را در صورتی که بر روی یک ورقه قلع و یا زر ورق بزاریم و به آن حرارت 170 درجه سانتی گراد دهیم این ماده ذوب شده و مانند گلوله جیوه ای شروع به لغزش و تکان خوردن می کند .

این ماده مخدر را به روش های مختلف از جمله دود کردن به وسیله یک زر ورق و یا استنشاقی ( بو کشیدن ) و تزریق مورد مصرف قرار می گیرد . در روش تدخین و یا دود کردن هروئین را روی زر ورق سیگار می ریزند و از زیر با دستمال کاغذی لوله ای شده و یا تکه های مقوای باریک که با کبریت آتش زده شده باشد اندکی حرارت می دهند و دود تولید شده از آن را از راه دهان بالا می کشند .

هروئین چیست ؟روش های مختلف ترک هروئین

برای ترک هروئین امروزه روش های مختلف وجود دارد که هر یک از این روش ها برای همه مصرف کننده های هروئین مناسب نمی باشد و انتخاب یک روش درست باید طبق نظر یک پزشک متخصص و با تجربه و پس از گذراندن جلسات مشاوره و بررسی جنبه های فیزیکی و روانی فرد بیمار انجام می شود . در ادامه شما را با روش های معمول برای ترک هروئین آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

 • ترک هروئین به روش سرپایی
 • ترک هروئین به روش بستری
 • ترک هروئین به روش سنتی
 • ترک هروئین به روش دارودرمانی
 • ترک هروئین به روش سقوط آزاد
 • ترک هروئین در خانه
 • ترک اعتیاد هروئین به روش سم زدایی و روان درمانی

همان طور که گفته ایم روش های زیادی برای ترک هروئین وجود دارد که متاسفانه در بیشتر مواقع این ترک با شکست مواجه می شود به دلیل این که ترک این ماده مخدر بسیار دشوار است و با اوجه به مشکلات فیزیکی که پس از قطع مصرف هروئین برای فرد به وجود می آید که تحمل آن برای افراد مصرف کننده بسیار دشوار است . بسیاری از افراد بر این باور هستند که با مصرف دارو هایی مثل متادون و یوروپنورفین و یا همان ب 2 می تواند در منزل به مصرف هروئین بسیار کمک کند .

این دارو های مصرفی نیز بسیار اعتیاد آور هستند و مصرف آن ها باعث ایجاد وابستگی شدید می شود و باید مصرف آن ها به دستور و تحت نظر یک پزشک متخصص باشد و معمولا در موارد بسیار شدید مصرف هروئین برای جایگزین کردن و کاهش خطرات مصرف ماده مخدر برای مدت بسیار کوتاهی تجویز می شود .

همان طور که می دانیم هروئین از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و وابستگی آن بسیار شدید است . به همین دلیل است که هر بار که فرد مصرف کننده از هروئین استفاده می کند احتمال اوردوز کردن بیمار بسیار بالا است . حتی ممکن است برخی که به مدت طولانی هروئین را مصرف می کنند در اثر اشتباه در مصرف جان خود را از دست می دهند . به همین دلیل است که پیشنهاد می شود ترک هروئین خیلی سریع انجام شود .

به این نکته حتما توجه داشته باشید که این درمان ها زمانی موثر واقع خواهند شد که تحت نظر یک فرد آگاه و دانش بسیار بالا در این زمینه انجام شود .

روش های مختلف ترک هروئین

تاثیرات هروئین بر روی مغز

در فاصله بسیار کمی که از هروئین مصرف کنید این ماده از سد های خونی مغری فرد مصرف کننده عبور می کند و این ماده در مغز به سرعت به مرفین تبدیل شده و به گیرنده های افیونی که مسئولیت آن ها کنترل درد هستند می چسبند و نواحی خاصی را در مغز که مسئول ایجاد احساسات خوشایند هستند را برای فرد مصرف کننده فعال می کند . این ماده به دلیل اعتیاد آور بودن به سرعت وارد مغز می شود و جایگزین اپیوئیدهای طبیعی مغز می شود و به این صورت مصرف زیاد آن به صورت مکرر باعث شکل گیری وابستگی جسمانی به حضور مداوم این ماده اعتیاد آور است . زمانی که وابستگی جسمانی به هروئین در فرد مصرف کننده شکل می گیرد بدن به حضور دائمی مواد عادت کرده و نرسیدن این ماده به مغز باعث بروز سریع و ناگهانی علائم محرومیت از مواد در فرد می شود .

جلوگیری از سوء مصرف هروئین

در این قسمت می خواهیم شما را با جلوگیری از مصرف دوباره مصرف هروئین بعد از ترک مصرف هروئین آشنا کنیم پس با ما همراه باشید .

یکی از راه کار هایی که به شما پیشنهاد می کنیم برای جلو گیری از مصرف دوباره هروئین درمان مستمر آن است . مرجعه کردن منظم به یک پزشک متخصص می تواند یک مسیر موفق در ترک هروئین برای فرد بیمار باشد و حتی باعث می شود که بر میل خود به مصرف هروئین غلبه کنند . روش های دیگری برای جلوگیری از این روش وجود دارد که برای سرکوب کردئن میل مصرف هروئین برای فرد مصرف کننده استفاده می شود و مانع بازگشت مجدد وی می شود که در ادامه مطلب به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد .

 • یکی از مواردی که انگیزه ترک هروئین را در مصرف کننده بسیار قوی نگه می دارد قطع نکردن دارو برای ترک هروئین است . مصرف این دارو ها تا زمانی که پزشک متخصص لازم می داند باید ادامه پیدا کند و به صلاح است که اصلا قطع نشود . قطع مصرف این دارو ها نه تنها می تواند اثرات مخربی روی فعالیت بدن و سیستم مغزی فرد بیمار داشته باشد بلکه می تواند باعث این شود که فرد دوباره سمت مصرف هروئین برود .
 • یکی دیگر از روش های مناسب ترک هروئین شرکت در کلاس های گروهی و جلسات مشاوره است که می تواند به مصرف کننده کمک کند تا روند ترک هروئین را ادامه دهد . با کمک گرفتن از افراد متخصص و شنیدن داستان افرادی که می خواهند که هروئین را ترک کنند انگیزه مصرف کننده را برای ترک هروئین قوی تر کند . تعیین تعداد جلسات فد مصرف کننده بستگی به شرایط فرد دارد ولی به طور معمول و همیشگی برای انجام این روش 12 جلسه کافی است که بر وسوسه مصرف کننده غلبه کند .
 • اگر لازن باشد بعد ار ترک هروئین دارو های مسکن را مصرف کنید حتما پزشک متخصص خود را از مصرف این دارو ها در جریان بگذارید چون برخی از این مسکن ها می تواند دلیل اعتیاد دوباره شما شود در این شرایط باید پزشک داروهای مسکن غیر مخدر تجویز کند تا احتمال اعتیاد به حداقل برسد .
 • تفریحات سالم را برای خود انتخاب کنید تا روند ترک هروئین شما ادامه دار باشد با پیدا کردن دوست جدید و داشتن تفریحات سالم می تواند  شما را از هروئین دور نگه دارد . با فعالیت های هیجان انگیز می تواند کسالت بعد از ترک هروئین به صورت بسیار بالایی رفع کند . شرکت در کلاس های گروهی و حتی ورزش کردن و فیلم دیدن، می‌تواند باعث دور شدن از مواد مخدر شود.

جلوگیری از سوء مصرف هروئین

کلام آخر

ترک هروئین در مواردی که فرد مصرف کننده تحت نظر پزشک باشد و آزمایشات لازم قرار نگرفته باشد و یا استاندارد مراقبت های پزشکی و پرستاری رعایت نشود خطرناک است در غیر این صورت سم زدایی هیچ مانعی نخواهد داشت . همان طور که در بالای مطالب گفتیم هروئین به دلیل اعتیاد آوری بالای آن و تاثیرات بدی که روی مغز می گذارد بهتر است زود تر ترک هروئین را انجام دهید و اصلا سرخود اقدام به این کار نکنید و بهتر است در بهترین کمپ های ترک اعتیاد هروئین این کار انجام شود . همچنین نکاتی را که برای جلوگیری از مصرف هروئین گفته شد را حتما رعایت کنید و انجام دهید تا ترک هروئین برای شما آسان تر شود و دیگر سمت این مواد خطر ناک نروید .

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر نظر و یا انتقادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

اعتیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس (کلیک کنید)