بهترین کمپ ترک اعتیاد تریاک

بهترین کمپ ترک اعتیاد تریاک

کمپ ترک اعتیاد تریاک

کمپ های ترک اعتیاد تریاک زیادی در سراسر کشور وجود دارند که با مجوز گرفتن از سازمان بهزیستی فعالیت خود را شروع کرده اند . این مراکز کمپ های ترک اعتیاد تریاک متعهد به استفاده از روش های علمی و قانونی و ایجاد یک امکانات بسیار مناسب و با عدم بد رفتاری می شوند . با این مجوز ها باز هم تعدادی کمپ های ترک اعتیاد تریاک وجود دارد که تمام اصول را رعایت نمی کنند و غیر مجاز هستند . ترک دادن افراد با استفاده از زور و کتک زدن بیماران یکی از رایج ترین قانون شکنی ها در کمپ های ترک اعتیاد است که بسیار هم مشاهده می شود . در ادامه مطلب شما را با مواد مخدر تریاک و بهترین کمپ ترک اعتیاد و ویژگی این کمپ ها آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

تریاک چیست ؟

ماده مخدر تریاک یکی از قدیمی ترین مواد و شناخته ترین ماده از نوع اعتیاد آن است که از یک گیاه به اسم خشخاش به دست می آید . این گیاه بیشتر در مناطق معتدل و حتی در بیشتر نقاط دنیا کشت می شود . در بعضی از کشور ها این گیاه را نه به علت شیره آن و ماده مخدر آن بلکه به دلیل زیبایی آن کشت می کنند . از دانه های این گیاه روغن به دست می آید که بسیار هم مغذی و با ارزش است . همچنین از دانه های این گیاه در تهیه کیک و شیرینی استفاده می کند . این گیاه از گل های زیبا و به رنگ قرمزی برخوردار است که در اواخر اردیبهشت این گل ها به رنگ تیره به نام گرز خشخاش که به گرز شیطان هم معروف است تبدیل می شوند .

این کپسول ها در اواخر بهار و یا اوایل فصل تابستان به مرور زمان زرد می شوند و در این هنگام اقدام به تیغ زدن این گیاه می کنند . این کار و یا همان تیغ زدن توسط افرادی که به آن ها تیغ زن گفته می شود انجام می شود که در ساعات اولی شب انجام می شود که چندین شکاف در روی گرز ها ایجاد می کنند و از این محل شکاف های ایجاد شده شیره خارج می شود که تا قبل از طلوع آفتاب با کردک جمع آوری می شود . این ماده خارج شده تریاک نام دارد .

شیره تریاک را به وسیله مالش دادن و حرارت دادن و یا در مقابل آفتاب گزاشتن تبریک به ماده مخدر تریاک می کنند .

تریاک چیست ؟

ویژگی کمپ های ترک اعتیاد تریاک خوب

اولین نکته ای که در کمپ های ترک اعتیاد باید به آن توجه داشته باشید داشتن مجوز از سازمان بهزیستی می باشد . با این ها با داشتن نکته ای که ذکر شد تحقیق بیشتر در جهت کمپ های ترک اعتیاد شیشه بسیار ضروری و مهم است. برای انتخاب کمپ های ترک اعتیاد تریاک مناسب پرس و جو کردن در آن و تجربه آن کمپ در داشتن نمونه های موفق ترک اعتیاد توصیه می شود . داشتن یک کادر درمانی متخصص و مجرب و به ویژه حضور روانشناسان ویژگی است که در کمپ های ترک اعتیاد تریاک حتما باید وجود داشته باشد .

استاندارد های مختلفی از جمله امکانت رفاهی ، بهداشتی و داشتن فضای کافی برای کمپ ترک اعتیاد نیز از سوی بهزیستی مشخص شده است که می توانند در انتخاب کمپ های ترک اعتیاد تریاک مناسب باشد . باید به این نکته توجه داشته باشید که ترک خودسرانه یا ترک در کمپ ممکن است بعضی اوقات موفقیت آمیز به نظر برسد اما افرادی زیادی بعد از ترک این ماده مخدره به مصرف مواد باز می گردند و مثل روز اولشان می شوند . داشتن یک مشاوره خوب احتمال عود مصرف را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد .

کمپ ترک اعتیاد کجاست ؟

مراکز های مختلفی برای ترک اعتیاد وجود دارند که از جمله آن ها را می توان به کمپ های ترک اعتیاد تریاک اشاره کرد . این کمپ های ترک اعتیاد یک مکان مناسب برای اقامت فرد بیمار است و تا زمان تکمیل دوره بهبودی همره فرد بیمار هستند . در این کمپ های ترک اعتیاد ترک از روش های مخلفی برای ترک استفاده می کنند که مرسوم ترین روش ها در کمپ ها ترک ناگهانی و یا همان سقوط آزاد است . ترک ناگهانی در بین افراد درگیر در این حوزه به نام ترک یابویی نیز شناخته می شود .

کمپ های ترک اعتیاد یک سری خدماتی همچون ترک هروئین ، ترک تریاک ، ترک شیره ، ترک کوکائین ، ترک ب 2 ، ترک شیشه ، تزک متادون ، ترک ترامادول ، ترک گل را ارائه می دهند . امروزه روش های جدید وجود دارند که افراد بیمار می توانند بدون مراجعه کردن به کمپ های ترک اعتیاد تریاک ئر خانه و بدون این که کسی متوجه اعتیاد و ترک او شود اعتیاد خود را ترک کنند اما این روش زیاد توصیه نمی شود .

کمپ ترک اعتیاد کجاست ؟

اهداف بهترین کمپ های ترک اعتیاد تریاک

این موضوع بسیار مهم است که در کمپ های ترک اعتیاد تریاک یک سری اهدافی در نظر گرفته شده باشد که به آن ها به خوبی عمل کرد . یکی از مهم ترین امکانات لازم برای است برای افراد بیمار فراهم شود به وجود آوردن یک فضای آرام ، محیطی مناسب و سرشار از احترام برای بیماران و افراد مصرف کننده است تا توان و انرژی گذشته خود را دوباره بازگردانند . فضای کمپ های ترک اعتیاد ترباک باید به شکلی باشد که فرد مصرف کننده احساس تحقیر و سر خوردگی نداشته باشد و انگیزه لازم را برای ترک ماده مخدر به دست بیاورد .

دومین موضوعی که در بهترین کمپ های ترک اعتیاد ترباک بسیار مهم است عاری بودن این مراکز از هرگونه مواد اعتیاد آور است به گونه ای که فرد نتواند به هیچ نحوی به ماده مخدر دسترسی پیدا کند . از دیگر موضوعات مهم و ضروری این است که فرد بیمار امکان ملاقات و دیدار با خانواده و دوستان خود را داشته باشد . آخرین هدف که لازم است به آن توجه داشته باشید فراهم کردن یک سری امکانات آموزشی در زمینه های تقویت مهارت های ارتباطی و مهارت های حل مسئله است .

علائم ترک اعتیاد به تریاک

همان طور که گفته می شود ترک اعتیاد باعث به وجود آمدن درد های جسمانی بسیاری می شود که بعضی وقت ها هم مشکلاتی را  برای افراد به وجود می آورد و باعث بروز فشار های زیادی در فرد بیمار می شود . در این مرحله سخت کمک گرفتن از کادر های درمانی متخصص بسیار ضروری است . برخی از علائم ترک اعتیاد تریاک که در فرد پس از قطع مصرف بروز می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد .

  • عرق کردن زیاد
  • داشتن احساس بی قراری و بی تابی
  • درد های عضلانی و در شدید مفصل ها
  • بروز یک سری حملات هیجانی از جمله ترسیدن
  • احساس سرما و لرزش بدن به دلیل سرمای موجود با گرم بودن محیط
  • بی‌حوصلگی، خستگی و احساس کرختی
  • پرخاشگری و بروز تغییرات در خلق و خو

در بیشتر مواقع این علائم های ترک برای بیمار بسیار غیر قابل تحمل بوده است و در نتیجه این عوارض شخص مورد درمان مجددا به سمت مصرف تریاک کشیده می شود .

علائم ترک اعتیاد به تریاک

مدت زمان ترک تریاک

ترک این ماده مخدره به طور معمول 12 روز خماری شدید دارد و در این 12 روزی که سپری می شود فرد تحت درمان از لحاظ روحی و حتی جسمی در شرایط بسیار سختی قرار دارد که بسیاری از افراد برای جلوگیری کردن از حالت خماری مجدد آ دوباره دست به مصرف آن می زنند تا به یک حالت تعادل جسمی و فکری ناپایدری دست پیدا کنند .  ولی با گذشتن این دوره فرد می‌تواند به زندگی خود بازگردد و آنرا از نو بسازد.

در ادامه مطلب شما ر ابا علائم روز های اولیه تریاک آشنا خواهیم کرد تا به محض این که با آن ها مواجه شدید احساس ترس نکنید . این موضوع طبیعی است که بعد از قطع مصرف ناگهانی مواد مخدر تریاک برای افرادی که برای مدت طولانی از آن مصرف کردند یک کار دشوار است . در روز های اول ترک تریاک بیماران مصرف کننده معمولا علائمی همچون عرق سرد ، بی قراری ، کمر درد ، درد های عضلانی و … را به همراه دارند . اگر این روند تحت یک یک پزشک متخصص انجام شود می تواند با جایگزین کردن دارو ها و یا کم کدن دوز تریاک این مرحله را به درستی به پایان برساند .

 

این موضوع را باید برای همیشه به یاد داشته باشید که برای ترک تریاک باید شخص اول انگیزه لازم را برای درمان داشته باشد که یکی از بهترین راه کار ها کمک گرفتن از یک مشاور و روان درمانگر و شروع جلسات درمانی برای بیمار است . فرد مصرف کننده با کمک گرفتن از یک مشاور می تواند انگیزه خود را برای ترک اعتیاد قوی تر کند و راه کار های علمی و عملی برای جلوگبری از مصرف مجدد را استفاده کند .

یکی از عامل های مهم برای جلوگیری از عود مصرف تریاک پیدا کردن ریشه آن است که مشاوره و راهنمایی های یک فرد مشاور و متخصص می تواند در این زمینه بسیار مفید و واقع باشد . متخصص ترک اعتیاد با ریشه یابی کردن و شناسایی عواملی که ممکن است در آینده منجر به مصرف دوباره فرد گرد و تلاش برای برظرف کردن این موانع می تواند احتمال موفقیت در ترک را در فرد مصرف کننده بسیار افزایش دهد .

این را باید به یاد داشته باشید که ترک هر مواد مخدری از جمله تریاک نباید خودسرانه انجام شود زیرا باعث بروز عوارض و مشکلاتی می شود که بعضی از آن ها را نمی توان کنترل کرد و غیر قابل جبران است پس حتما سمت بهترین کمپ های ترک اعتیاد تریاک بروید و مشکلات خود را حل کنید . از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز درمیان بگذارید .

اعتیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس (کلیک کنید)