بهترین کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

 کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

بهترین کمپ ترک اعتیاد وی آی پی در بسیاری از شهرهای ایران با شیوع اعتیاد به وجود آمده است. کمپ های  VIP نمونه ای از کمپ های لوکس هستند که بهترین شان خدمات دهی مناسبی دارند.

مراکز و کمپ های ترک اعتیاد  VIP

بهترین کمپ ترک اعتیاد وی آی پی ، کمپ هایی هستند که بیشتر برای تأسیس شدنشان اندازه یک هتل 5 ستاره هزینه شده است و امکانات رفاهی بالایی را دارد.

از جمله امکانات کمپ های  VIP، اتاق های شخصی و جداگانه برای هر فرد بیمار، آموزش درمانی، باشگاه ها ی ورزشی و امکانات ورزشی و درمانی اشاره کرد.

بهترین کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

 

علت تشکیل بهترین کمپ ترک اعتیاد وی آی پی گسترده شدن پدیده اعتیاد در جامعه است زیرا باعث نابودی خانواده شده است. از طرف دیگر خانواده های که دارای شرایط مالی خوبی هستند مایلند که بیمار خود را در کمپی بستری کنند که امکاناتی بیش از امکانات کمپ های عادی داشته باشند.

کمپ های  VIP با داشتن کادری مجرب که به خوبی با اعتیاد آشنا هستند ماهیت مواد مخدر را شناساسیی و درمان خواهند کرد. نتیجه به وجود آمدن کمپ های  VIP آسانی در ترک و کمتر شدن عوارض درمان است.

هر کدام از کمپ های  VIP یک محل مناسب برای اقامت دوره ای کوتاه مدت برای درمان اعتیاد هستند که با روش های مختلف خود به روش آسانتری با تیم کاری ویژه خود درمان را شروع کرده اند.

به دنبال بهترین کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

اگر تا به حال دنبال بهترین کمپ های  VIP برای درمان انواع اعتیاد از مواد مصرفی مختلف ( اعتیادآور، مخدر و محرک ) برای یک از نزدیکان یا خودتان بوده اند ما کمپ های  VIP شهر تهران را به شما معرفی خواهیم کرد.

به دنبال بهترین کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

 

مراکز ترکی که در نقاط مختلف تهران زیر نظر سازمان بهزیستی مشغول به کار هستند و امکانات مناسبی را برای خدمتگزارای به شما خواهند داشت. از امکانات بهترین کمپ های  VIP باید به

و غیره را نام برد. در هر کدام از کمپ های  VIPروش درمان، سم زدایی به وسیله روش های مدرن و جدید با استفاده کادر مجرب و مشاورین حرفه ای برای انواع مواد مخدر ارائه شده است.

برای دریافت مشاوره و دانستن هر گونه اطلاعات در مورد انواع مواد مخدر با مجموعه الوکمپ ارتباط برقرار کنید. ( تماس بگیرید. )

یاد گرفتن مهارت های زندگی در کمپ های  VIP

بیشتر کسانی که به مصرف مواد مخدر روی آورده اند با عوارض مصرف مواد دچار شده اند. مشکلات و عوارض ناشی از اعتیاد نه تنها گریبان گیر اطرافیان و جامعه است.

اولین اصل روابط اجتماعی در اجتماع معاشرت داشتن با اطرافیان است که اعتیاد آن را خواهد گرفت یعنی فرد را گوشه گیر و از اجتماع دور خواهد کرد.

یاد گرفتن مهارت های زندگی در کمپ های  VIP

 

البته جای نگرانی وجود ندارد زیرا کمپ های  VIP نیز مانند کمپ های دیگر برنامه های خود را بر پایه اصول علمی و تجارب به دست آمده قرار داده اند و مهارت های لازم زندگی را یادآوری خواهند کرد.

زندگی به صورت گروهی در مراکز ترک، دادن مسولیت ها به صورت گروهی به افراد مرکز، معاشرت با افراد مرکز، کتابخوانی، شرکت در مسابقات و سایر برنامه ها در دستور کار کمپ های  VIP بوده تا اگر افراد از کمپ به درون اجتماع رفتند مشکلات زیادی را نداشته باشند.

ترک اعتیاد با آموزش و یادگیری مهارت ها در کمپ همراه بوده که البته به صورت گروهی است. دستاورد کمپ های  VIP در رابطه با مهارت های زندگی موارد زیر است.

 • آگاه شدن افراد
 • ایجاد حس همدلی افراد با هم
 • به وجود آمدن فکر خلاق
 • تصمیم گیری درست فرد بیمار
 • به وجود آمدن تفکر انتقادی
 • حل مشکلات
 • داشتن روابط موثر
 • داشتن روابط با یکدیگر
 • سازگاری با اظطراب و هیجان

 

یاد گرفتن مهارت های زندگی در کمپ های  VIP

دستاوردهای گفته شده کم نیستند بلکه بسیار بزرگ هستند زیرا اعتیاد چیزی جزء جدا کردن فرد از خانواده و اجتماع را با خود نخواهد داشت و فرد معتاد در تنهایی به تخریب خود خولاهد پرداخت.

موارد گفته شده جزء مهارت های لازم 12گانه برای ظاهر شدن در اجتماعی است که مشکلات فیزیکی و روحی را با خود دارد و هنگامی که دلایل گرایش فرد معتاد بررسی نشود درمان به صورت قطعی و برای مدت زمان کوتاه امکان پذیر خواهد بود و احتمال افتادن در دام اعتیاد برای بارهای بعدی نیز وجود دارد.

امروزه اعتیاد علاوه بر مشکل اجتماعی یک مشکل اقتصادی و حتی بهداشتی است و برای جامعه بسیار ناخوشایند است زیرا باعث شکست در زمینه های مختلف اجتماعی نیز خواهند بود.

علاوه بر مشکلات اجتماعی نابودی های به وجود آمده از اعتیاد زمینه ساز نابودی ارزش های اخلاقی و فرهنگی شده که به طور کلی سلامت جامعه را نیز به خطر خواهد انداخت.

پدیده ای چون قاچاق مواد به جزء کاری سودآور از نظر تجاری برای اقتصاد جهانی یک وسیله موثر برای کشورهای قدرت یافته بر کشورهای در حال توسعه ( مانند ایران ) است تا از پیشرفت جوامع در حال توسعه جلوگیری شود.

مراحل درمانی اعتیاد در کمپ های VIP

 

با توجه به تحلیل های که شده نفوذ فرهنگی به وسیله مواد مخدر از عوامل مهم کشیده شدن به نابودی جوامع بوده است که متأسفانه گسترش اعتیاد در جوامع به اندازه ای بوده که حتی افراد تحصیل کرده را نیز آلوده کرده است.

اگر اعتیاد را یک صدمه اجتماعی ببینید، متوجه خواهید شد که کنترل اعتیاد تنها با تدابیر و تلاش ویزه کنترل خواهد شد.

مراحل درمانی اعتیاد در کمپ های VIP

 • سم زدایی

اولین قدم برای درمان اعتیاد سم زدایی است و بعد از انجام سم زدایی شخص وارد سایر برنامه ها، برای درمان خواهد شد.

اگر سم زدایی بدون نیاز به بستری شدن قابل انجام باشد، بیمار را سرپایی و با داروهای آرامبخش سم زدایی خواهند کرد. ( به همین راحتی )

مراحل درمانی اعتیاد در کمپ های VIP

 

سم زدایی یعنی روش دارویی برای ترک اولیه یا تحمل کردن علائم ابتدایی ترک. منظور ما از استفاده داروها ممکن است داروهای مسکن در سم زدایی سرپایی و داروهای جایگزین یا مواد مخدر به جای مواد مخدر مصرفی باشد که احتمال عود را نیز دارد.

علت عود اعتیاد بستگی به شرایط روحی، جتماعی و زندگی فرد دارد و به همین دلیل درمان غیردارویی نیاز است.

بعد از اتمام دوره سم زدایی چون احتمال عود کردن وجود دارد باید ارتباط بیمار با مراکز درمانی قطع نشود. طبق آمارهای ارائه شده احتمال عود اعتیاد در معتادان به مواد مخدر و الکل بالاست و بیشتر افرادی که با موفقیت دوره درمان را طی کرده اند بعد از یک سال عود داشته اند.

هدف از درمان های غیردارویی یاد دادن مهارت های مورد نیاز برای رویارویی با عوارض ترک اعتیاد است.

با درمان غیردارویی بیمار بعد از آموختن مهارت های مورد نیاز و بهره مند شدن از حمایت خانواده شغل مناسب را پیدا کرده و شروع به خدمت کردن به مردم خواهد کرد.

مراحل درمانی اعتیاد در کمپ های VIP

 

سرانجام درمان غیردارویی بازگشت فرد به زندگی سالم و اجتماع به عنوان یک شخص سالم و عادی در کنار لذت بردن از زندگی است. بیمار فراموش نکند که خودش به تنهایی قادر نخواهد بود ترک ثانویه یا ساتفاده از روش های غیردارویی را انجام دهد.

از جمله افرادی که در کمپ های VIP باید در درمان غیردارویی در کنار بیمار باشند

 • پزشک عمومی مجرب
 • روانپزشک
 • مشاور
 • روانشناس بالینی
 • پرستار متخصص
 • و مددکار

است.

گونه های مختلف مواد مخدر در جامعه

گونه های مختلف مواد مخدر در جامعه

 • مواد سستی زا

مواد سستی زا از مواد مخدرهای بوده که باعث سستی بدن و فکر شده زیرا روی اعصاب فرد تأثیرگذار است که خود به دو صورت طبیعی و مصنوعی در بازار موجود است.

از مواد خدرهای سستی زا طبیعی باید تریاک، شیره، مرفین و گیاه خشخشاش و از مواد مخدرهای سستی زای مصنوعی باید به انواع مختلف قرص های مسکن، متدون، هروئین، پایاورین، نرمتادون و پتیدین اشاره کرد.

 • مواد توهم زا

موادی که با مصرف کردنشان شخص دچار توهم خواهند شد که هالوسپینوژن نیز نام دارد. هالوسینوژن ها نیز به دو شکل طبیعی مثل حشیش، گیاه شاهدانه، بنگ، ماریجوانا، چراس، مسکالین، برخی قارچ ها، جو سیاهی که آفت زده، برخی دانه های نیلوفر وحشی و شکل مصنوعی به سه صورت (  L.S.D)، ( D.M.T ) و (  D.E.T ).

 • مواد توان افزا

مصرف مواد توان افزا روی اعصاب شخص تأثیرگذار است و با مصرف مواد فرد از لحاظ فیزیکی و فکری دچار هیجان زیادی خواهد شد که به دو دسته طبیعی برگ کوکا، کوکائین، ( ساقه درختان خات، ناس و کراتم ) برگ و دسته مصنوعی به شکل آمفتامین و متیل آمفتامین است.

گونه های مختلف مواد مخدر در جامعه

 

اثرات مصرف مواد مخدر در شخص

در شرایط عادی زمانی که انسان از چیزی یا کاری لذت ببرد در قسمت های پایینی مغز موادی به نام دوپامین و حتی نوراپی نفرین ترشح خواهد شد که روی دیگر اقشار حیاتی بدن تأثیرگذار است و لذت را حس خواهد کرد و بدن در تلاش خواهد بود که حس لذت را مجددا تکرار کند.

یکی از تأثیرات بد مواد مخدر، فعال کردن عملکرد سیستم گفته شده است به همین دلیل کسانی که فقط برای یک بار مواد مخدر را مصرف کرده اند باز هم میل به مصرف کردن مواد مخدر را دارند.

 • اثرات رفتاری
 • مواد مخدر حالت خمودگی را در فرد مصرف کننده ایجاد خواهند کرد یعنی بیداری را در فرد کاهش خواهد داد. اگر فکر کرده اید که مصرف مواد مخدر شما را از لحاظ فکری آرام خواهد کرد شاید در ابتدا ظاهرا آرام شوید اما بعد باید منتظر خستگی و توانایی انجام کارهای خود باشید.
 • بشر اغلب دردهای چون کمر، سر، پشت، عضلات و استخوان را با خود دارد یا حتی ممکن است از نظر روانی ناآرام باشد و همین توجیهی برای مصرف مواد مخدر باشد که برای تسکین هر دردی که باشد صدمه خواهد دید.اثرات مصرف مواد مخدر در شخص
 • با کمتر شدن آندرفین ها در قسمت مغز سلول های دفاعی مغز کمتر قادر به مبارزه خواهد بود به همین دلیل فرد معتاد زودتر به بیماری های عفونی دچار خواهد شد.
 • بتاآندروفین های بدن که شبیه به مواد مخدر هستند با مصرف مواد کم خواهند شد چون مواد مصرفی جایگزین مواد تولیدی بدن شده است.

در نتیجه بعد از ترک اعتیاد مغز قادر به ترشح مرفین طبیعی نیست به همین دلیل درد و تشویش در بیمار زیاد است اما جای نگرانی نیست زیرا با گذشت زمان ترشح مغز بهتر خواهد شد.

 

 • اثرات مغز

اثرات مهم مواد مخدر روی مغز بر 3 دسته تقسیم شده است.

 • گیرنده های گروه 1 که باعث کاهش حس کردن درد، کاهش فعالیت مرکز مربوط به تنفس و یبوست است.
 • گیرنده های گروه 2 که باعث کمتر شدن حس درد داشتن و افزایش دفعات ادرار است.
 • گیرنده های گروه 3 که باعث کمتر شدن احساس درد است.

 

اثرات مصرف مواد مخدر در شخص

 

 • اثرات بر بدن
 • مواد مخدر باعث نابودی سلول های دفاعی شده که در نتیجه کمتر شدن فعالیت بدن و در نهایت زمینه ساز شدن رشد سلول ها و توده های سرطانی است.
 • همه ی مواد مخدرها به اشکال مختلف باعث تأثیر بر روی بدن و بر هم زدن تعادل بدن خواهد شد.

انجام سم زدایی در کمپ های VIP

انجام سم زدایی در کمپ های  VIP به پنج روش علمی صورت خواهد گرفت که هر کدام محدودیت یا مزایای خود را دارد.

روش های سم زدایی در کمپ های  VIP روش جایگزینی، روش  RD، روش علامتی و روش  URD است.

روش علامتی و جایگزین به شکل سرپایی بدون نیاز بیمار به بستری شدن انجام خواهد شد و روش سریع و فوق سریع (  RD و  URD ) برای بیماران نیازمند به بستری است که هر دو روش در کمپ های  VIPقابل انجام است.

همچنین به جزء موارد گفته شده در برخی کلینیک های تخصصی از روش طب سوزنی نیز برای ترک استفاده خواهد شد، طب سوزنی نیز از راه های علمی روش سم زدایی بوده که معمولا در موارد ویژه ای مورد استفاده است.

 

انجام سم زدایی در کمپ های VIP

 

هر کدام از روش های گفته شده با هم متفاوت هستند. تفاوت ها شامل

 • درصد موفقیت
 • سرعت در بهبودی
 • زمان درمان
 • شدت علائم ترک
 • میزان هزینه
 • دوره نقاهت و عدم حضور در محل کار
 • نیاز به همراه
 • سرپایی یا نیاز به بستری شدن
 • وسایل و تجهیزات

با هم فرق داشته باشند.

 • روش علامتی

روش علامتی یک روش بسیار کم هزینه است که نیاز به استراحت کردن بیمار برای چندین روز دارد به علت کنترل نشدن علائم ترک روش علامتی یک روش کم استفاده برای ترک اعتیاد است. همچنین روش علامتی به دو صورت سرپاییی و بستری قابل انجام خواهد بود.

 

انجام سم زدایی در کمپ های VIP

 

 • روش جایگزینی

اگر از روش جایگزینی به خوبی استفاده شود بیمار علائم ناچیزی را خواهد داشت و احتیاجی به استراحت کردن ندارد و حتی قادر است که فعالیت های روزانه خود را به خوبی انجام دهد.

روش جایگزینی نسبت به روش علامتی هزینه بیشتری دارد و حتی مدت زمان بیشتری را برای درمان شدن نیاز دارد. اگر بیمار به خوبی انتخاب نشود ترک چندان موفقیت آمیز نیست و در موارد خاص مورد استفاده است.

 • روش فوق سریع و سریع

روش فوق سریع و سریع از روش های دیگر با درصد موفقیت بیشتر است. روش فوق سریع یک روش بسیار سریع و موفق برای ترک اعتیاد است و سرعت بهبودی بسیار بالاست.

در ضمن روش فوق سریع جزء راحتترین روش های ترک است که البته بسیار هزینه زیادی را دارد و نیاز به علم و تجربه زیاد کادر درمانی، پرستاری و رعایت چارچوب های مکان ترک دارد زیرا بر خلاف موارد گفته شده نه تنها روش فوق سریع موفقیت آمیز نیست بلکه خطرات بدی را برای معتاد خواهد داشت.

سخنی در مورد بهترین کمپ

 

سخنی در مورد بهترین کمپ

فرقی ندارد که برای ترک یک کمپ VIP یا یک کمپ دولتی را انتخاب کرده باشید. مهم کیفیت و نتیجه کار است و سعی کنید بهترین کمپ را از نظر خدمات و امکانات مورد نیاز ( نه لوکس ) انتخاب نمایید.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)