بهترین روش ترک قرص ب 2

بوپرنورفین و با همان قرص ب 2 در برخی از کمپ های غیر تخصصی برای بیماری اعتیاد به کار برده می شود که شما در این مقاله قرار است با بهترین روش ترک قرص ب 2 آشنا شوید ، در ادامه شما را با بهترین روش ترک قرص ب 2 آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

این قرص برای درمان اعتیاد به خانواده مواد افیونی تعلق دارد ، قرص ب 2دارای ویژگی اگونیستی مواد افیونی است که این بدین معنا است که مواد شیمیایی در این قرص وجود دارد که احساس لذت حاصل از مصرف مواد افیونی بر ذهن و بدن را کاهش می دهد . بسیاری از همین نوع داروهای مسکن دارای پرنوفین از قدرت اعتیاد آوری بسیار بالایی برخوردار است اما سازمان جهانی غذا و دارو این دارو ها را تایید کرده و بسیاری از پزشکان دارو های حاوی برپوفین را تجویز می کنند و پزشکانی که این دارو را خواسته یا نا خواسته تجویز می کنند موجب می شوند که بیماران بدون این که اطلاعی داشته باشند به این دارو اعتیاد پیدا می کنند . بهترین روش ترک قرص ب 2 این است که به صورت سم زدایی تدریجی یا فوق سریع انجام شود که تمامی فرآیند سم زدایی این قرص اعتیاد آور بستگی به شرایط جسمانی و میزان دوز مصرفی این ماده مخدر دارد ‌.

بهترین روش ترک قرص ب 2قرص ب 2 یا برپورفین چیست ؟

بسیاری از افراد این تصور را دارند که قرص ب 2 فرآیند سم زدایی و قطع مصرف مواد مخدر را در دوره درمان آسان تر می کند و مصرف آن به افراد معتاد این کمک را می کند تا احساس پاکی نسبی را بیشتر حس کنند . فرض بر این است که مصرف این دارو قدرت و اراده کافی را به افراد بیمار می دهد تا درمان ترک اعتیاد و بازپروری را بیشتر ادامه دهند تا در آخر قدرت آن ها زیاد شود تا بتوانند درمان را به درستی به پایان برسانند و مواد مخدر را کاملا ترک کنند . در مراحل آخر فرد معتاد باید ترک قرص ب 2 یا بوپرنورفین را در دوره درمانی خود داشته باشند که این موضوع نیز نیاز به نظارت و تخصص کادر پزشکی دارد .

بسیاری از افراد می گویند که قرص ب 2 و یا همان بوپرنورفین اعتیاد افراد را به مصرف ماده مخدر به طور کامل یا تا حدی پر مصرف کند کمتر می کند و یا به طور کامل از بین می برد تا به این ترتیب مصرف کننده یکی از مشوق هایی را که او را به مصرف ماده مخدر سوق می دهد را از دست بدهد . این قرص تحت نام های تجاری زیر تولید و عرضه می شوند.

  • بوپرمکس
  • بوترانس
  • پروفونین

این موضوع را هم باید بدانید که قرص ب 2 موفقیت هایی را هم در درمان اعتیاد داشته است اما نقاط ضعف آن نیز قابل چشم پوشی نیست .

نشانه های اعتیاد قرص ب 2

یکی از معایبی که قرص ب 2 دارد این است که برخی از مصرف کنندگان این قرص ایمان بسیار زیادی به قدرت این دارو در درمان اعتیاد پیدا می کنند و برنامه ترک اعتیاد را با تکیه بر اثر معجزه آسای ب 2 رها می کنند که در این چنین حالتی بیمار فقط به ماده دیگری اعتیاد پیدا می کنند که با این کار خودشان را گول می زنند و فقط ماده مصرفی خود را تغییر می دهند و ممکن است بار ها وبارها اعتیاد به مواد قدیمی را مجددا از سر بگیرند.
نقطه ضعف دیگری که این قرص دارد این است که اعتیاد آور می باشد و قابلیت سوء مصرف را دارد . اگرچه اقداماتی برای تولید این قرص برای کاهش این خطرات صورت گرفته با این خطرات هنوز قوی تر از آن است که بتوانیم آن ها را نادیده بگیریم .

عوارض سوء مصرف قرص ب 2

قرص ب 2 نیز یک شبه مخدر است و عوارض هایی را هم برای افراد به همراه دارد که شامل موارد زیر می شود .

وابستگی : یکی از اولین دلیل ها برای وابستگی قرص ب 2 به دلیل سوء مصرف و نحوه نا درست آن بدون نظارت و تجویز پزشک متخصص می باشد که این وابستگی زمانی رخ می دهد که بدن به وجود این دارو و برای عملکرد مناسب برای این دارو وابسته می شود . این وابستگی به قرص ب 2 می تواند ذهنی نیز باشد و این موضوع به این معنا است که مصرف کننده این احساس را می کند که برای ادامه زندگی نیاز به مصرف حتمی این دارو دارد و در این شرایط فرد بیمار باید برای ترک اعتیاد خود به کمپ ها و مراکز تخصصی ترک ت جت نظر کادر پزشکی مراجعه کند .

عوارض سوء مصرف قرص ب 2

خماری: زمانی که بدن افراد به ماده مخدری مانند قرص ب 2 وابسته می شود و اگر این فرد دارو را یک بار قطع کند یا دارویی با برای مصرف پیدا نکند اصطلاحا دچار خماری می شود. از علائم قطع مصرف قرص ب 2 می توان به حالت تهوع ، استفراغ، افسردگی ، ولع شدید به مصرف ، سردرد ، درد عضلانی ،بی خوابی ، کاهش میزان انرژی، تعریق ، اضطراب و لرز و دشواری در تمرکز اشاره کرد ‌.

مقاومت : وقتی می گوییم مقاومت منظورمان این است که فرد مصرف کننده به تدریج مجبور می شود تا مواد بیشتری را برای رسیدن به لذت و سرخوشی و نئشگی که قبلا آن را تجربه کرده بود مصرف کند .

سوء مصرف : سوء مصرف وقتی اتفاق می افتد که فرد مواد را بیشتر از حد ایمن به دلیل غیر پزشکی مصرف کند . همچنین چنانچه مواد مخدر یا دارو های دیگر طبق دستور تولید کننده یا پزشک تجویز کننده مصرف نشود مشکل سوء مصرف برای افراد به وجود می آید، برای مثال مصرف همزمان بوپرنوفین و الکل یکی از مصادیق سوء مصرف به شمار می آید .

اودوز: مصرف مقادیر زیادی از دارو هایی مانند قرص ب 2 علائم بسیار زیادی را دارد که می توان به آرام بخشی شدید، بی هوشی و یا حتی مرگ اشاره کرد .

اعتیاد: فرد علی رغم آگاهی از عوارض نا مطلوب این قرص به صورت اجبار و غیر قابل کنترل این قرص را مصرف می کند که ممکن است به اعتیاد ختم شود.

بهترین روش ترک قرص ب 2

درمان اعتیاد این قرص باید تحت نظارت پزشک متخصص که در این زمینه فعالیت دارد انجام می شود . برای شروع دوره درمانی این قرص پزشک متخصص باید از مقدار مصرف، مدت زمان مصرف و شرایط جسمی بیمار آگاهی لازم را داشته باشد تا بتواند دوره درمان اعتیاد شخص را به صورت سم زدایی بستری تدریجی و یا سم زدایی فوق سریع تشخیص دهد . همچنین پزشک متخصص می تواند با توجه به مقدار و دلیل مصرف فرد علائم او را کنترل کند .
اگر شما و یا یکی از اعضای خانواده شما در دام اعتیاد به قرص ب 2 گرفتار شده باشد حتما باید به کمپ های ترک و یا به مراکز درمانی اعتیاد مراجعه کنید که در زمینه ترک قرص ب 2 تخصص دارند و این موضوع به این دلیل است که این قرص یک ماده افیونی و مخدر است و ترک آن نیز برای افراد بسیار دشوار می باشد ولی با این حال اگر از متخصص ماهر و با تجربه کمک گرفته باشید می توانید به این مشکل نیز غلبه کنید و زندگی سالمی را پیش رو بگیرید .

چگونه قرص ب 2 را ترک کنیم

بسیاری از افراد به مواد مخدر با دوز بالا اعتیاد دارند که برای این که آن ها را کنار بگذارند از قرص هایی مانند ب 2 و یا متادون استفاده می کنند که در چنین مواقع اگر روند ترک تحت نظارت پزشک متخصص انجام نشود اعتیاد به قرص بوپرنوفین ایجاد می شود . ترک قرص ب 2 مانند ترک هر ماده مخدری به صورت ناگهانی ممکن نیست و نیاز به مراحل و روش های خودش دارد ، همیشه بهترین روش ها برای ترک اعتیاد روش های ترکیبی هستند که می توانند نتیجه یک ترک بدون بازگشت را برای افراد به همراه داشته باشد .

عوارض مصرف قرص ب 2 در دوران بارداری

عوارض مصرف این قرص بسیار زیاد می باشد و اگر شما حتی مشکوک به بارداری هستید به هیچ وجه نباید از این قرص استفاده کنید .علائم مصرف قرص ب ۲ برای جنین خطرناک می باشد و ممکن است باعث ایجاد اعتیاد و بروز نشانه های ترک در نوزاد نیز شود . از آن جایی که ترک ناگهانی اعتیاد اصلا صحیح که علمی نمی باشد پس بهتر است که برای ترک قرص ب 2 ابتدا با پزشک فرد مشورت کنید و یا در کمپ های ترک اعتیاد اقدام به ترک این قرص کنید .

عوارض مصرف قرص ب 2 در دوران بارداری

کلام آخر

برای ترک قرص ب 2 از روش های خانگی استفاده نکنید و بهترین روش ترک قرص ب 2 را انتخاب کنید که همون کمپ های ترک اعتیاد می باشد . در کمپ ها آزمایش های لازم برای فرد انجام شده که طبق نسخه پزشک دوز دارو ها مشخص می شود و بیمار روند ترک را در کمپ ها پشت سر می گذارد.

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین روش ترک قرص ب 2 همراهی کردید از شما سپاس گزارم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که ما را در میان بگذارید .

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس (کلیک کنید)