هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد

هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد

پرداخت هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد با توجه به نوع کمپ های اجباری متفاوت است اما به هر حال برای اطلاع از میزان هزینه کمپ های اجباری بهتر است با شماره تلفن یک مرکز ترک اعتیاد تماس بگیرید.

پرداخت هزینه در کمپ های اجباری

اشخاصی که به کمپ های اجباری برده شده اند همان کسانی هستند که اعتیاد زندگی شان را تباه کرده است.اعتیاد چه کم باشد و چه زیاد زندگی را تباه خواهد کرد اما اشخاص با مصرف بالا علاوه بر نابودی زندگی خود زندگی دیگر اعضای خانواده را نابود کرده و آرامش را از خانواده سلب و امنیت را خواهد گرفت.چنین اشخاصی به دلیل اعتیاد بالایی که دارند کنترل خودشان را از دست داده اند و شاید واژه افسار گسیخته مناسب حال چنین اشخاصی باشد.کمپ های اجباری مکانی مناسب برای معتادان شدید است ( همان طور که گفتیم ) معتادانی که دیگر خانواده از دست شان شاکی شده و با شکایت به یک مرجع قانونی به کمپ های اجباری برده شده اند.پرداخت هزینه برای کمپ های اجباری که به کار ترک اعتیاد مشغول هستند به دو صورت خواهد بود.

پرداخت هزینه در کمپ های اجباری

 • پرداخت هزینه توسط خانواده های اشخاص معتاد

منظور از چنین پرداختی، تنها پرداخت قسمتی از هزینه های کمپ توسط خانواده وی است زیرا خانواده ها اگر از نظر مالی دچار مشکل نبودند معتاد را به یک کمپ خصوصی و لوکس فرستاده بودند اما چون چون قادر به پرداخت هزینه تا سقف معینی هستند لذا بیمار را به یک کمپ دولتی می برد تا دولت نصف هزینه را پرداخت کند.

 • پرداخت هزینه توسط دولت

در برخی مواقع اشخاص معتاد علاوه بر اعتیاد از لحاظ مالی بسیار ضعیف هستند ( شرایط بدی را از لحاظ مالی و اقتصادی دارند. ) و حتی به جای خانه و کاشانه در گوشه خیابان مشغول زندگی کردن هستند، به چنین کسانی در اصطلاح کارتن خواب گفته شده است.اشخاصی که یک کارتن را زیر خود انداخته و گوشه پیاده رو یا سواره رو را محل خواب خود انتخاب کرده اند و حتی دیده شده است که به صورت علنی مواد مخدر استفاده کرده اند .دولت خود وظیفه پذیرش کردن چنین افرادی را در کمپ های اجباری بر عهده گرفته است و کل هزینه کمپ های اجباری تمام و کمال توسط دولت پرداخت خواهد شد.برای مشاوره در مورد هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد حتما با شماره تلفن های مجموعه الوکمپ تماس بگیرید و از خدمات مشاوره بهره مند شوید. در صورتی که برایتان مقدور است به صورت حضوری به مجموعه الوکمپ مراجعه کنید و از مجموعه ما کمک بخواهید.همچنین مشاورین مجموعه همه روزه خدمات مشاوره خود را به شما ارائه خواهند داد.

نوع پذیرش کمپ های ترک اعتیاد

در سال های اخیر کمپ های زیادی در کشورمان راه اندازی شده و به خاطر متعدد بودن کمپ ها نوع پذیرش کمپ ها متفاوت است زیرا کمپ ها در انواع مختلفی معتادان را پذیرش کرده و شروع به فعالیت خواهند کرد.در تقسیم بندی انواع کمپ ها باید گفت که کمپ ها دو دسته هستند، کمپ های اجباری و کمپ های اختیاری.در کنار کمپ های اجباری و اختیاری نوع سومی از کمپ ها نیز مشغول به فعالیت کردن هستند که به قول معروف حساب و کتاب شان با کمپ های دیگر جداست که کمپ های غیرمجاز نامیده شده اند.احتمالا با شنیدن کمپ های غیرمجاز بگوید چه کسی یا چه کسانی حاضرند خود ( اگر خود معتاد باشد. ) یا نزدیکان خود را به کمپ های غیرمجاز بفرستد؟اما چون کمپ های غیرمجاز هزینه ناچیزی را از بیماران دریافت خواهند کرد و همین هزینه کم تبلیغ بزرگی برای کمپ های غیرمجاز است.ترک و درمان اعتیاد در کمپ های غیرمجاز بی فایده است چون اساسا ترک با شکست روبرو خواهد بود و تنها به شکست ختم نخواهد شد بلکه باید منتظر خطرات بزرگی برای بیماران بود.در هر صورت، هدف ما آشنا کردن شما با کمپ های اجباری است و به شما قول خواهیم داد که تا انتهای مقاله اطلاعات زیادی در مورد کمپ های اجباری ( میزان هزینه، چگونگی پذیرش، مراحل پذیرش و غیره ) داشته باشید.زمانی که در شهر در جستجوی کمپ بپردازید کمپ های مختلفی را خواهید دید که هر کدام امکانات رفاهی خاص خود را دارند. انواع کمپ ها از نظر پذیرش به صورت زیر است.هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد

نوع پذیرش کمپ های ترک اعتیاد

 • کمپ های اجباری

معتادانی در جامعه وجود دارند که نه تنها از اعتیاد خود پشیمان نیستند و حاضر نیستند که اعتیاد را ترک دهند بلکه روی اعتیاد خود اصرار ورزیده و در حال ادامه دادن اعتیاد خود هستند.کاری به علت عدم تمایل اشخاص گفته شده نداریم اما چنین اشخاصی نیاز دارند که هل داده شوند به سوی ترک و درمان اعتیاد و کمپ های اجباری راستای همین هدف تأسیس شده اند.هر چند که ورود و پذیرش اشخاص به کمپ های اجباری به میل خودشان نبوده اما قرار نیست چون کمپ ها به صورت اجباری هستند امکانات درمانی و رفاهی خوبی را نداشته باشند شاید فقط نوع پذیرش شدن برای اشخاص خوشایند نباشد اما در هر صورت کمپ باید رضایت اشخاص معتاد را کسب کند.

 • کمپ های اختیاری

کمپ های اختیاری نوع دیگر کمپ ها هستند که تا فرد به اختیار خود به کمپ نرود پذیرشی صورت نخواهد گرفت.مدت زمان لازم برای کسب سلامت بدنی و رفتاری فرد در یک کمپ اختیاری تقریبا یک ماه است یعنی باید یک ماه زمان بگذرد تا فردی که به اختیار خود کمپ را محلی برای ترک کردن اختیار کرده است درمان شود.ممکن است در کمپ های اختیاری هم درمان کیفیت چندانی نداشته باشد اما درست نیست  کمپ های اختیاری درمان اصولی نداشته باشند.پس باید کمپ های اختیاری بهترین شرایط را برای اشخاص بیمار فراهم آورده اند تا درصد موفقیت در درمان اعتیاد بیشتر و بیشتر شود. چون معتاد با کمپ همکاری خواهد کرد کارکنان باید از معتاد بیشتر استقبال کنند.

چگونه اشخاص به کمپ های اجباری راه خواهند یافت؟

دیگر با آمدن نام کمپ های اجباری همه به اجباری بودن روش آگاهی و اطلاع دارید و معلوم است که معتاد در رفتن یا برده شدن به چنین کمپ های نقشی ندارد. اما راه یابی اشخاص معتاد به کمپ های اجباری به چند روش خواهد بود.

 • حکم قضایی

زمانی که نامه ای از سوی مقام قضایی برای ترک دادن اعتیاد شخص آستین بالا خواهد زد و نامه حکمی برای برده شدن اشخاص معتاد توسط مأموران به کمپ است.

 • جمع آوری شدن توسط پلیس

یک زمان شخص معتاد در ملأعام جلوی چشم مردم مواد مخدر را استعمال کرده است که به دلیل ایجاد هرج و مرج و بر هم زدن نظم جامعه به صورت علنی، باید دستگیر شود.

 • شاکی

مورد بعدی شاکی است، کسی که از شخص یا اشخاص معتاد شکایت دارد. زمانی که شکایت نامه ای تنظیم شود یک قانونی وارد عمل خواهد شد و از فرد معتاد تست اعتیاد گرفته شده و اگر جواب تست مثبت باشد ( اعتیاد وجود داشته باشد. ) به کمپ اجباری فرستاده و بنا بر ماده ای که مصرف دارد درمان او شروع خواهد شد.

سه مورد گفته شده انواع روش های ورود به یکی از کمپ های اجباری است. مدت زمانی که باید اشخاص در کمپ نگهداری شوند ( در هر سه روش ) 3-6 ماه بوده که بعد از اتمام مدت زمان گفته شده با حکم قانون درمان شان کامل شده باشد مرخص خواهند شد.سه روش گفته شده برای ورود کمپ های اجباری بود اما اشخاصی هم هستند که بنا بر اختیار خود وارد کمپ یا هر مکان مناسب برای درمان اعتیاد شده اند که مانند اشخاص پذیرفته شده در کمپ های ترک اعتیاد اجباری برای اینکه مرخص شوند باید دوره درمان را کامل طی کنند. ( بعد از گذراندن 28 روز ترخیص خواهند شد. )یک نکته قابل ذکر در مورد کمپ ترک اعتیاد اجباری، پذیرش اشخاص معتاد بنا به درخواست خودشان خواهد بود که هیچ مشکلی نیست.

چگونه اشخاص به کمپ های اجباری راه خواهند یافت؟

کمپ های اجباری برای ترک مناسب نیستند

کمپ های ترک اعتیاد اجباری مکانی مناسب برای ترک نیستند زیرا کمپ های ترک اعتیاد اجباری مزیت کمتری را نسبت به کمپ های ترک اعتیاد اختیاری دارند و به عبارت دیگر مزیت کمپ های اجباری بسیار کم است طوری که اصلا دیده نخواهد شد.اصلی ترین موضوع در شروع درمان اعتیاد اراده و اختیار شخص است یعنی شخص معتاد خود تصمیم به ترک کردن بگیرد و بعد اقدام کند اما کمپ ترک اعتیاد اجباری چنین قانونی را نقض خواهند کرد.علت کم تأثیر بودن یا چندان موثر واقع نشدن مراکز ترک اجباری همان اراده و اختیار است که به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست.طبق آمارهای به دست آمده فقط درصد کمی از اشخاصی که دوره های ترک اعتیاد را طی کرده اند موفق به حفظ ترک و پاکی خود بوده اند و مابقی دوباره معتاد شده اند و حتی اعتیادشان نسبت به گذشته شدت یافته است.

در همین میان کمپ های غیرمجازی هم هستند که فعالیت شان غیرمجاز است و حتی شروع فعالیت شان با زیر پا گذاشتن قانون شکل گرفته است همان کمپ های که مجوز ندارند و به اجبار معتادان را به ترک وا داشته است که نتیجه ای جزء مجذوب کردن اشخاص به اصطلاح ترک داده شده به اعتیاد دوباره را نداشته است.نباید از کمپ های غیرمجاز انتظار به جای را داشت و شنیده ها حاکی از آن است که برخورد با معتادان کمپ به شدت ناخوشایند و غیرقابل تحمل است طوری که به جای شباهت داشتن به کمپ ترک اعتیاد بیشتر به شکنجه گاه شبیه است.هر چند که آزار و شکنجه اشخاص کمپ به منظور ترک اعتیاد است اما در هر صورت قابل قبول نیست زیرا اساسا روش، روش اتباهی است و نباید ادامه داده شود.نتیجه گیری از کمپ های غیرمجاز اجباری چیزی جزء درمان غیراصولی و شکست یافتن در درمان شدن نیست.پس در هر صورت با عقل و تفکر خود که خداوند به او عطا کرده، بهتر است همیشه یک انتخاب درست را داشته باشید حتی برای انتخاب یک کمپ یا مرکز برای درمان اعتیاد.

بستری درمان اعتیاد چقدر هزینه لازم دارد؟

هزینه بستری با توجه به نوع کمپ خصوصی و دولتی بالا و پایین خواهد شد. هزینه بستری در مراکز ترک دولتی پایین تر و در مراکز ترک خصوصی بالاتر است.قبلا هم علت بالا بودن هزینه کمپ خصوصی را نسبت به مراکز ترک اعتیاد دولتی گفته ایم اما باز هم خواهیم گفت، چون وضعیت فراهم شده برای ترک اعتیاد در کمپ های خصوصی بهتر است پس هزینه هم مطابق با شرایط و کیفیت کمپ بالاتر خواهد بود.اگر ساده تر علت بالا بودن هزینه کمپ خصوصی را بگوییم باید به رفاه و امکانات بیشتر کمپ اشاره کنیم اما نگران نباشید چون مجموعه الوکمپ با مجموعه های دولتی نیز قرارداد دارد و دولت قسمتی از هزینه کمپ را خواهد پرداخت.

 

بستری درمان اعتیاد چقدر هزینه لازم دارد؟

بیایید بیشتر با کمپ آشنا شویم

اعتیاد یک رفتار تکراری از روی عادت کردن است که شخص چون به انجام دادنش عادت دارد مدام انجام خواهد داد یعنی همواره تکرار خواهد کرد.چون اعتیاد یک رفتار تکراری از روی عادت کردن است با ترک ( در صورت امکان پذیر بودن ) احساس ناخوشایندی خواهد داشت.اشخاص معتاد هم اگر مصرف نداشته باشند با مشکلاتی روبرو هستند به همین دلیل همواره مصرف دارند و در مقابل مصرف نکردن ناتوان هستند از این رو مصرف را از سر خواهند گرفت.اعتیاد روی جسم و روح شخص تاثیرگذار است یعنی هم روح و هم جسم شخص مصرف کننده به مصرف وابسته خواهد شد.اعتیاد در اغلب موارد به سادگی شکل خواهد گرفت و در تصور مردم ترک اعتیاد همچون به وجود آمدن اعتیاد در شخص ساده و البته راحت است. اگر شما هم تا کنون چنین تصوری را داشته اید تصور و ذهنیت شما نیز اشتباه بوده است.

ترک و درمان اعتیاد پیچیده و سخت است و فقط اشخاص متخصص از پس اش برخواهند آمد. تقریبا ما با راه های درمانی اعتیاد به طور هر چند محدود آشنا هستیم اما رویارویی با مشکلات درمان اعتیاد کار همه اشخاص نیست.پس باید در کنار اقدام به درمان یک تیم درمانی را از قبل آماده کنید. اما منظور از اشخاص متخصص برای درمان اعتیاد کیست؟هر جا کلمه ای تیم درمانی برای درمان اعتیاد را شنیدید بدانید منظور گروهی از اشخاص متخصص شامل روانپزشک، مشاور، پزشک متخصص و پرستار است. زمانی درمان اعتیاد انجام خواهد شد که شخص معتاد همکاری لازم را با تیم درمانی داشته باشد.

باید اصلاحاتی در کمپ های اجباری بشود

مراکز ترک اجباری در سال های اخیر دغدغه بسیاری از مردم و مسولین هستند. با یک تحقیق کوچک برایتان مشخص خواهد شد که بیشتر اشخاص موفق در ترک دواطلبانه به جنگ با اعتیاد رفته اند و اقدام کرده اند.اما در همین میان کسانی هستند که در باتلاق اعتیاد غرق گشته اند و دیگر از درمان و ترک ناامید شده اند.اشخاص غرق شده همان کسانی هستند که به خاطر اعتیاد داشتن بی خانمان شده و برای اطرافیان خطرناک هستند.شاید تنها راه چنین اشخاصی ترک دادن به اجبار یا برده شدن به کمپ های اجباری هست اما نتایج ترک اجباری چنگی به دل نخواهد زد و در صورتی مفید خواهد بود که برخی فعالیت های مربوط به مراکز اجباری اصلاح شود.

اشخاصی که وارد کمپ ها و مراکز اجباری شده اند اشخاصی هستند کهب ه ترک اعتیاد تمایلی ندارند، کاری نداریم که به چه صورت وارد کمپ های اجباری شده اند ( زیرا قبلا در موردش توضیح داده ایم. ) اما درمان اعتیاد با وارد شدن اشخاص به کمپ ها آغاز خواهد شد.منظور از اصلاحات کمپ های اجباری، فرهنگ سازی است. باید به معتاد به دید یک شخص نیازمند به کمک برای درمان شدن از بیماری نگریسته شود. هر چند که هنوز دیدگاه اطرافیان دیدگاهی گناهکارانه و مجرم گونه است. اما چه دلیلی باعث به معتادان به دید ناخوشایندی نگریسته شود؟علت دیدگاه بد اطرافیان به معتادان دو مورد زیر است.

 

باید اصلاحاتی در کمپ های اجباری بشود

 • نگاه قانون

بر اساس قانون ( ماده 15 ) شخص معتاد حتما باید نسبت به ترک و درمان خود اقدام کند تا بیمار شناخته شود اما در صورتی قانون وارد عمل شود مجرم است.ماده بعدی همین قانون ( ماده 16 ) ماده 15 را باطل کرده و حتی معتاد را مجرم معرفی کرده است. به همین دلیل اشخاص برده شده به کمپ های اجباری تحت پوشش نیستند و باید در کمپ های اجباری ترک داده شوند.

 • همکاری نکردن شخص بیمار

معتادان در کمپ های اجباری همکاری نخواهند کرد. هر چند که عدم همکاری طبیعی است اما تیم درمانی کمپ های ترک اجباری باید درک شان بالا باشد تا بتوانند اقدامات درستی را انجام دهند که شخص معتاد راه بیاید.چگونه رفتار کردن با شخص معتاد بستگی به تخصص شخص درمان کننده دارد. اگر همان اشخاص حاضر شده ( به عنوان درمان کننده ) در مراکز ترک اجباری متخصص نباشند رفتارهای ناخوشایند و مجرم گونه با معتاد انجام خواهد شد.فارق از بحث اجباری و قانونی بودن مراکز ترک اجباری باید گفت همه اشخاص اقدام کننده برای ترک دچار بیماری شده اند و اگر بخواهیم درست ببینیم باید بگوییم که اشخاص دچار اعتیاد شدید بیمارانی هستند که بیماری در وجودشان شدت یافته است و بیشتر نیاز به کمک شدن دارند.

بهترین حالت درمان در مراکز اجباری ترک اعتیاد

سه دسته از اشخاص در مراکز ترک اجباری حضور دارند.

 • دسته اول

اشخاصی هستند که خانواده و نزدیکان آنها را ترد کرده و از هیچ حمایتی برخوردار نیستند و بسیار خطرناک هستند.علت دستگیری چنین اشخاصی در خیابان ها خطرناک بودنشان است که بعد از دستگیری به یکی از مراکز ترک اجباری برای ترک کردن انتقال خواهند یافت.

 • دسته دوم

اشخاصی که با وجود اعتیاد داشتن اما از حمایت دیگران برخوردار هستند و شاید به همین دلیل است که شکایت از سوی نزدیکان وی بوده تا اقدام به ترک صورت گیرد.دسته دوم هم شانس زیادی برای ترک ندارند اما اگر درمان به شکل حساب شده باشد موثر است.

 • دسته سوم

برخی معتادان قبل از غرق شدن در دام اعتیاد خودشان را نجات خواهند داد یعنی شخص خود برای ترک اقدام خواهد کرد چون به این نتیجه رسیده که اعتیاد پایان خوشی ندارد.

اشخاص دسته سوم خود انگیزه ترک دارند و با پای خود به یک کمپ خواهند رفت که البته شانس زیادی در ترک کردن اعتیاد دارند.از میان سه دسته گفته شده دسته سوم بهترین حالت برای درمان شدن اعتیاد هستند و ما امدواریم روزی همه ی معتادان خود با پای خود و به اختیار خود به یک مرکز برای ترک اعتیاد مراجعه کنند.بهتر است ترک اجباری را به دسته اول و دوم نسبت دهیم چون اگر بخواهیم ترک اجباری را به اشخاص با انگیزه و داوطلب برای ترک به کار ببریم کار خوبی را نکرده ایم.

کدام کمپ اجباری بهتر است؟

 

کدام کمپ اجباری بهتر است؟مراکز ترک اعتیاد به صورت اجباری خود دارای انواع مختلفی هستند. انواع کمپ های اجباری به سه صورت خصوصی، دولتی و فوق خصوصی وجود دارند.

انتخاب یک کمپ اجباری از میان انواع کمپ های ترک اجباری بستگی به خانواده شخصی دارد که قرار است معتاد خود را به مراکز ترک اعتیاد اجباری بفرستد لذا اگر شخص توسط یک مقام قضایی دستگیر شود هرگز به کمپ خصوصی یا فوق خصوصی فرستاده نخواهد شد زیرا حق انتخابی نداشته و دولت وی را به کمپ گفته شده فرستاده است.به نظر ما از میان انواع کمپ های اجباری کمپ فوق خصوصی و بعد خصوصی جزء  بهترین ها هستند اما انتخاب بهترین کمپ اجباری مسلما توسط انتخاب کننده صورت خواهد گرفت اما به یاد داشته باشید که عوامل موثر برای انتخاب کمپ وضعیت شخص و وضعیت مالی شخص است.با در نظر گرفتن دو مورد گفته شده حتما بهترین کمپ را از میان مراکز و کمپ های که به صورت اجباری در حال فعالیت هستند خواهید داشت.هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد

چه خطراتی در مراکز اجباری وجود دارد؟

حتما دلتان از مراکز اجباری پر است چون چیزهای شنیده اید که از واقعیت به دور نبوده است و شک ندارید اتفاقاتی که رخ داده مربوط به مراکز ترک اجباری بوده است.حق دارید! چون اکثریت کمپ ها و مراکز درمانی اعتیاد اجباری وضعیت نامناسبی را دارند با یک بررسی کلی خواهید دید که اساسا بیشتر اطلاعات یا حرف های که در رابطه با مراکز اجباری گفته شده بیشتر شایعه بوده و غلط است.مثلا گفته شده، مراکز ترک اجباری شخص را روبوده و او را به یک مکان دور از شهر و بدون امکانات بوده برده اند و با شکنجه و کتک کاری شخص معتاد را ترک داده اند.گفته های که مطرح شد برای شخصی که قرار است به مرکز اجباری برود خطرناک و بد است و بیشتر احساس ناامنی حس خواهد شد.از شایعات و گفته ها که بگذریم خواهیم دید که خود یک کمپ اجباری اگر غیرمجاز باشد خطرات زیادی را برای اشخاص معتاد دارد، اما کدام خطرات؟

چه خطراتی در مراکز اجباری وجود دارد؟

 • روش غیرمجاز

اگر ترک اجباری در یک مرکز غیرمجاز باشد حتما تیم درمانی نیز از روش غیرمجاز استفاده خواهند کرد که عوارض بدی را برای شخص معتاد دارد.

 • ناموفق بودن ترک ( شکست در درمان )

یک کمپ غیرمجاز اجباری بی توجه به عوارض روحی فقط ترک جسمی را انجام خواهد داد که ترک با شکست مواجه خواهد شد. چون ترک جسمی فقط پاک کردن بدن است و روح هنوز هم اعتیاد دارد پس چنین ترکی بی فایده است.

 • شدت یافتن اعتیاد

اثرات مواد مخدر و مواد اعتیادآور بلند مدت است و اگر ترک به صورت اشتباه انجام شود بلافاصله بعد از ترخیص شخص بیمار دوباره دچار اعتیاد شده اما با شدت بیشتر. ( چون کشش بیشتری به اعتیاد را دارد. )

 • بی اعتمادی

فقط کافیست که یک بار شخص معتاد در مرکزی غیرمجاز بستری شود تا برای همیشه از ترک منصرف شود. بعد از یک شکست در درمان شدن شخص دلسرد خواهد شد و همین دلسردی باعث انصراف همیشه از ترک کردن است.

 • صدمات فیزیکی

از مواردی که در کمپ های غیرمجاز اجباری رایج و شایع است صدمات فیزیکی بوده که حتی در برخی مواقع باعث فوت اشخاص معتاد در کمپ شده است. ( همان کتک کاری و آزار شخصی معتاد در کمپ است. )

 • صدمات روحی

به دنبال برخورد نامناسب مراکز اجباری شخص به جز صدمات جسمی صدمات روحی را نیز خواهد دید که زندگی اش را دچار خطر خواهد کرد.

مسائل مورد بررسی در مراکز ترک اجباری

مسائل مورد بررسی در مراکز ترک اجباری

 

 • انگیزه ایجاد کند.

مرکز درمان اعتیاد باید قبل از هر اقدامی انگیزه را در میان معتادان به وجود بیاورد.

 • نگاه بیمارگونه داشته باشد.

به معتادان به چشم بیماران نیازمند به معالجه بنگرند و رفتار کنند.

 • خدمات درمانی و رفاهی قابل قبول
 • دوره درمانی مناسب با حال بیمار

با در نظر گرفتن شرایط معتاد ( سن، نوع اعتیاد، درجه اعتیاد ) دوره درمانی او را بپیچند.

نتایج کمپ های اجباری برای ترک اعتیاد

کمپ ها و مراکز ترک اجباری باید رضایت اشخاص معتاد را به جا بیاورند. نباید صدمه ای به معتاد وارد کنند.معتاد خود یک بیمار صدمه دیده است که نباید بیش از صدمه ای که دیده ( اعتیاد داشتن ) دوباره صدمه ببیند. هر چند که امکانات رفاهی مراکز ترک اجباری خیلی در سطح بالایی نیست اما باید عملکرد مثبتی را داشته باشد که نتیجه مثبتی را بگیرد.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)