هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

هزینه کمپ ترک اعتیاد

گفتیم که دو نوع کمپ داریم خصوصی و دولتی و هزینه یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی با هزینه یک کمپ ترک اعتیاد دولتی یکسان نیست. علت یکسان نبودن هزینه مراکز ترک به خدمات و امکانات ارائه شده مرکز مربوط است.

با ما همراه باشید تا هزینه یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی را بررسی کنیم.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

 

کمپ ترک اعتیاد خصوصی چه نوع کمپی است؟

برای درمان اعتیاد خود یا نزدیکان تان بهتر است به یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی معتبر مراجعه کنید.

هر کمپ ترک اعتیاد خصوصی به منظور موفقیت بیشتر و درمان اعتیاد و رفاه بیشتر در مرکز ترک تأسیس شده است و مطمئن باشید که درصد موفقیت در ترک اعتیاد در مراکز خصوصی ترک اعتیاد بیشتر است.

در یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی با فراهم شدن امکانات رفاهی بالا و بهترین مکان جایی مناسبی را برای معتادان به وجود آورده اند.

در کمپ ترک اعتیاد خصوصی شما سالن های مجهز بستری، امکانات رفاهی، استخر، وسایل تفریحی، سالن های ورزشی و غیره را خواهید دید تا افراد علاوه بر برخورداری از امکانات درمانی از امکانات رفاهی و تفریحی برخوردار شوند و احساس خماری ( به علت ترک ) را کمتر تجربه نمایند.

در یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی علاوه بر امکانات، خدمات در قالب برگزاری کلاس ها، جلسات درمانی، جلسات کتابخوانی و مشاوره نیز وجود دارد.

سعی کمپ های خصوصی بهبودی و درمان اعتیاد طبق استانداردهای بهزیستی و ایجاد محلی مناسب برای بیماران است.

در مورد کمپ ترک اعتیاد خصوصی

کمپ ترک اعتیاد خصوصی یکی از انواع موفق کمپ ها و مراکز ترک است که با کادر درمانی متخصص و با تجربه همچنینی افرادی متعهد معتادان سراسر کشور را پذیرش خواهد کرد.

در یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی احتمال کمی وجود دارد که فرد بعد از مرخص شدن دوباره به اعتیاد برگردد.

امکانات تفریحی و رفاهی  کامل برای بیماران در کمپ وجود دارد. از امکانات رفاهی باید به تلویزیون، تخت خواب، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی، وسایل ورزشی، سالن بدنسازی و محوطه هواخوری و غیره اشاره کرد.

در مورد کمپ ترک اعتیاد خصوصی

 

همه امکانات گفته شده باعث شده که یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی شرایط خوبی را برای درمان و ترک اعتیاد به وجود بیاورد.

وجود کمپ های خصوصی باعث خواهد شد که معتادین در محیط کمتر گوشه گیر شوند زیرا معمولا فضای مراکز ترک اعتیاد به گونه ای است که فرد احساس تنهایی خواهد کرد و بی توجهی و گوشه گیری خود باعث اعتیاد است.

اگر فرد در یک محیط خوب و مناسب ( کمپ ترک اعتیاد خصوصی مناسب ) مورد درمان قرار بگیرد مراحل ترک او سریعتر انجام خواهد شد.

زیرا زیرا کادر درمانی خوبی در کنار او هست و با انجام خدمات رسانی به موقع و همدلی های لازم نه تنها فرد احساس تنهایی نخواهد کرد بلکه با وجود فضای صمیمی محیط زودتر اعتیاد را ترک خواهد کرد.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی کمپی مناسب درمان اعتیاد

امروزه مسئله اعتیاد به یک مشکل اساسی در کشور تبدیل شده است. منظور ما از اعتیاد مواد مخدر، دخانیات و الکل است.

در واقع باید گفت که اعتیاد یک بیماری است که از سال های قبل در میان مردم ریشه دوانید است و درمان فرد معتاد یعنی درمان جامعه ( نجات یک فرد برابر با نجات همه ی مردم است. )

خوشبختانه با پیشرفت علم و امکانات در جامعه راه های خوبی برای ترک اعتیاد وجود دارد و انتخاب یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی یک راه حل مناسب و مفید برای ترک و درمان اعتیاد است.

مراکز ترک اعتیاد خصوصی اولین بار فعالیت خود را در تهران شروع کردند و بعد از تأسیس شدن اولین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران در بخش های دیگری و سایر شهرها مراکز ترک خصوصی به وجود آمدند و هر روز بر تعداد مراکز افزوده شد.

هم اکنون در بسیاری از مراکز و کمپ های ترک خصوصی شاهد فعالیت مستقل هر مرکز هستیم.

از مسکلات یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی باید به نبود اطلاعات و تجربه کافی اشاره کرد که در اوایل تأسیس مراکز بسیار وجود داشت تا جای که باعث اذیت شدن معتادان در حال ترک بود.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی کمپی مناسب درمان اعتیاد

 

هزینه یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی

گفتیم که اعتیاد یک بیماری است و احتمال ابتلا به بیماری اعتیاد در همه اقشار جامعه وجود دارد و هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی برای همه اقشار اهمیت دارد.

قشری که از شرایط مالی ضعیفی برخوردار است باید بداند که آیا توانایی پرداخت هزینه مرکز را دارد یا نه؟

و قشری که از نظر مالی در شرایط خوبی قرار دارد باید بداند که آیا امکانات و خدمات کمپ متناسب با هزینه است یا نه؟

در هر دو صورت هر کدام از اقشار بنا به شرایط مالی خود کنجکاوند بدانند که میزان هزینه کمپ چقدر است.

اعتیاد مشکلی جدید نیست که بگوییم تازه پیش آمده است بلکه اعتیاد از گذشته نه تنها در ایران بلکه در همه کشورها وجود داشته است. تفاوت اعتیاد در زمان های قدیم با زمان کنونی تغییر شکل اعتیاد است.

در گذشته اعتیاد بیشتر به صورت سنتی بوده اما اکنون اعتیاد از شکل سنتی به شکل صنعتی تغییر یافته است. بنابراین عوارض و درمان اعتیاد هم تغییر یافته است.

برای ترک برخی مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی بهتر است یک مرکز ترک خصوصی را در نظر بگیرید و به دنبال در نظر گرفتن یک مرکز ترک خصوصی باید به فکر میزان هزینه ها باشید و صد البته که هزینه مراکز خصوصی بالاتر از مراکز دولتی است.

علت بالا بودن هزینه به خدمات و امکاناتی مربوط است که در مراکز ارائه خواهد شد.

در تصور بیشتر مردم کمپ خصوصی کمپ بچه پولدارهاست و با آورده شدن نام مراکز ترک خصوصی همه هزینه مراکز ترک اعتیاد را به یاد خواهند آورد که البته این تصور بی راه نیست.

هزینه یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی

 

زمانی که گذرتان به یک مرکز خصوصی بخورد خواهید دید که بسیاری از افراد حاضر در کمپ از اقشار مرفه و حتی تحصیلکرده هستند اما آیا وجود مراکز ترک خصوصی مناسب است؟

مسئل تنها مربوط به پرداخت هزینه ها نیست بلکه مربوط به مناسب بودن امکانات و خدمات و حتی اعتبار مراکز است چرا که فردی که هزینه مرکز را تقبل کرده باید در قبال هزینه ها، امکانات خدمات خوبی را دریافت کند. ( مشروط به معتبر بودن مرکز )

شاید یکی از علت های به وجود آمدن مراکز ترک خصوصی کمک به قشر خاصی از جامعه بوده است.

بیایید منطقی فکر کنیم. فرد معتاد یک بیمار است حال از هر قشری که باشد. اما بیمار شده وب اید کمک شود زیرا حق دارد که زندگی پاکی را دشاته باشد و اگر در زندگی دچار لغزش شده ( اعتیاد پیدا کرده ) باید ترک داده شود.

مجموعه الوکمپ با ارائه خدمات و امکانات لوکس بازگشت معتادان مرفه را به زندگی پاک فراهم کرده است.

مشخصات مراکز درمان اعتیاد ایده آل

بعد از تصمیم به درمان شدن در یک مرکز خصوصی بهتر است قبل از پذیرش توسط مرکز خصوصی اطلاعات کافی و لازم را در مورد مرکز داشته باشید تا بتوانید یک مرکز خصوصی مناسب را انتخاب کنید اما مشخصه یک کمپ خصوصی ایده آل چه چیزی است؟

سوال گفته شده دغدغه بسیاری از خانوادهاست زیرا صرف نظر از هزینه کیفیت مرکز هم باید در نظر گرفته شود زیرا فرد قرار است برای مدتی در مرکز باشد و هر کمپ یا مرکز خصوصی خود معرف مشخصات کمی و کیفی  شرایط خود است.

فرض کنید یک مرکز خصوصی از داشتن محیطی دلباز برای تفریح محروم است یا همه امکانات لازم برای درمان را ندارد یا همه مراحل درمان به درستی طی نشود، آیا با خصوصیات و مشخصاتی که گفته شده مرکز ایده آل است؟

مسلم است که نباید کمپ بالا را یک کمپ خصوصی ایده آل دانست زیرا از مشخصاتی یک مرکز ایده آل

  • خدمات رسانی به موقع
  • مکان مناسب
  • کادر درمانی متخصص
  • نظافت
  • قوانین برخورد

همه و همه از خصوصیات یک کمپ ایده آل است. به جزء موارد گفته شده یکی از نکات بسیار مهم برای کسب عنوان مرکز ایده آل خصوصی شرایط و وضعیت فرد است.

مشخصات مراکز درمان اعتیاد ایده آل

 

منظور از شرایط فرد وضعیت روحی و عاطفی و جسمی فرد است. اگر مرکز دارای شرایط عاطفی و معنوی خوبی نباشد و باعث ایجاد آرامش در افراد نشود پس روح فرد درمان نخواهد شد و در نتیجه هیچ گونه بهبودی در حال فرد حاصل نخواهد شد.

اگر چنانچه فضای کمپ معنوی باشد فرد بهتر قادر به ترک اعتیاد خود خواهد بود. همچنین دیده شده که در برخی از مراکز ترک خصوصی کارکنان تجربه های خوبی را در مورد اعتیاد داشته اند و از اصول 12 گانه باخبر هستند که باعث به وجود آوردن شرایط بهتر و سریعتر درمان شده اند.

یکی دیگر از ویژگی های کمپ ترک اعتیاد ایده آل توجه به احساسات و عواطف بیماران است. توجه داشته باشید که اعتیاد بیماری است که با پیشرفت کردن به مرور زمان فرد را به کام مرگ خواهد کشید و برای بهبودی افراد مرکز به تجربه نیاز است که نباید موضوع گفته شده را نادیده گرفت.

شما عزیران بهتر است برای دریافت هر گونه اطلاعات از مراکز و کمپ های ترک اعتیاد دولتی و خصوصی با مشاورین الوکمپ تماس بگیرید و صحبت کنید.

مرکز درمان اعتیاد لوکس برای بچه پولدارها

در بسیاری از مناطق بالا شهر مراکز ترک اعتیادی وجود دارد که با سایر مراکز و کمپ ها بسیار متفاوت هستند.

وقتی وارد ساختمان محوطه مرکز شدید با آدرم های برخورد خواهید کرد که ظاهری شکیل را دارند. ادبیات سخن گفتن کارکنان اصلا شبیه به کمپ های ترک عادی نیست و برخورد ها بسیار محترمانه است.

وقتی وارد اتاق شدید رنگ اتاق ها را که دیدید احساس آرامش خواهید کرد.

اگر سری به محوطه حیاط بزنید با افرادی روبرو خواهید شد که در حال ورزش یا تفریحات ورزشی هستند و سالن های ورزشی که دستگاه های مجهز ورزشی زیادی را در خود جای داده که شاید دیگر در هیچ مرکزی نبینید.

وسایل ورزشی یک طرف و میز بیلیارد هم یک طرف بعد از خارج شدن از فضا و محیط ورزشی وارد محوطه باز ( حیاط ) خواهید شد که فضای سبز و دلنشین حیاط شما را یاد مناطق سبز شمال کشور خواهد انداخت.

در حیاط نیز میزهای تنیس قرار دارند و افرادی که سخت در حال بازی تنیس هستند و استخری که دارای آبی زلال است و هر وقت افراد بیمار هوس آب تنی به سرشان بزند در استخر حسابی شنا و اب تنی خواهند کرد.

مرکز درمان اعتیاد لوکس برای بچه پولدارها

 

جای خواب یا خوابگاه هم برای همه مناسب است بعضی اتاق ها خصوصی و بعضی دیگر برای اقامت گروهی افراد در مرکز قرار دارد و حتی بعضی اتاق ها شرایط  VIP فراهم شده تا معتادان ترک راحتتری را داشته باشند.

تخت خواب های مرتب همراه با تشک های تمیز که آرامش در زمان خواب را به همراه خواهد داشت.

رسیدیم به سالن کتاب و کتابخوانی، کتاب های که در قفسه گذاشته شده و تلویزیونی که بیماران برنامه های دلخواه خود را با آن ببینند. وسط اتاق یک میز برای بازی فوتبال دستی قرار داده شده و در کنار میز و صندلی و مبل های راحتی که برای بیماران گذاشته شده است.

با توصیفی که از مکان بالا گفتیم یک خانه لوکس و مجهز و تمیز را تصور کرده اید اما نه شرح بالا مربوط به یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی است.

کمپ خصوصی که به کمپ بچه مایه دارها معروف است. مکانی مجهز که به افراد معتاد خوش خواهد گذشت.

معمولا در بیشتر کمپ های ترک خصوصی دیگر خبری از سخت گیری های بی جا و کمبود امکانات نیست. افراد معتاد در کمپ و مرکز از شدت فقر دچار اعتیاد نشده اند. حتی برخی از افراد دارای جایگاه خوب شغلی و تحصیلی هستند.

اما شباهت افراد کمپ بچه مایه دارها به کمپ های معمولی قصد و هدفی است که هر دو دارند. افراد حاضر در کمپ بچه مایه دارها هم به قصد ترک و درمان اعتیاد آمده اند چون از اعتیاد و مشکلات اعتیاد خسته شده اند و قصد دارند زندگی پاک و مجدد را از سر بگیرند.

به همین دلیل بیشتر کارکنان مرکز ترک اعتیاد از افراد با تحصیلات بالا هستند و طوری با بیماران کمپ رفتار خواهند کرد که ممکن است فراموش کنید که به مرکز ترک پا گذاشته اید.

در کنار موارد گفته شده، وعده های غذایی است که برای هر فرد متناسب به علاقه اش تهیه شده و از همه مهمتر کادر درمانی که همیشه مواظب بیمار خواهند بود.

شما نظارت پزشک، روانشناس و مددکار را خواهید دید و همه موارد گفته شده دست به دست هم داده تا یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی در کار و فعالیت خود موفق باشد.

اعتیاد در قشر مرفه جامعه

اعتیاد در قشر مرفه جامعه

اعتیاد در قشر مرفه جامعه با اعتیاد در مردم عادی فرق دارد. وقتی جویای علت اعتیاد افراد مرفه جامعه شوید خواهید دید که اعتیاد یک بیمایر است و ثروتمند و فقیر نمی شناسد.

فرق ندارد در هر شرایط مالی که باشید گاهی عوامل دست به دست هم خواهند داد تا فرد به سمت اعتیاد کشیده شود.

یکی ویژگی مشخص در افراد عادی و مرفه جامعه که باعث به وجود آمدن معضل اعتیاد شده است ( منظور از ویژگی مشترک وجود خصوصیت  مشترک است. ) هیجان و میل و گرایش به کارهای هیجانی است یا به عبارتی بیشتر افرادی که دچار اعتیاد شده اند هیجان طلب بوده اند.

فرد با مصرف مواد مخدر یک نوع هیجان و لذت را تجربه کرده که رفته رفته برایش همان هیجان عادی شده است. بیشتر افراد با معتاد شدن از هیجان مصرف مواد مخدر صدمه خورده اند به همین دلیل بعد از مدتی خود از وضعیت خود خسته شده اند و دنبال ترک بوده اند.

بیشتر معتادان مرفه دارای شغل و سمت اجتماعی هستند و همین باعث پنهان کردن اعتیادشان از اطرافیان خود است.

به هر حال اعتیاد در هر فردی باید درمان شود و برای ترک به کمپ یا مرکز ترک فرستاده شوند.

تصور بیشتر مردم از زندگی افراد مرفه بی دغدغه بودن شان است اما باید برای تمامی افراد معتاد حتی معتادین مرفه برنامه اصولی ترک در نظر گرفته شود تا فرد درمان و ترک اعتیاد را آغاز کند.

 

اعتیاد در قشر مرفه جامعه

 

مطمئن باشید حتی اگر فردی در رفاه کامل باشد اما در دام اعتیاد افتاده هرگز از شرایط زندگی خود راضی نخواهد بود و مشکلات اعتیاد برای او هم وجود دارد و برای ترک نیاز به یک کمپ از جنس خود دارد.

برای افراد مرفه کمپ های که پایین تر از طبقه اجتماعی افراد است مناسب نیست زیرا حقیقتا فرد احساس راحتی نخواهد کرد و هرگز شرایط ایده آلی برای ترک او فراهم نشده و در نتیجه قادر به موفق شدن در ترک اعتیاد خود نیست.

مراکز ترک اعتیاد خصوصی پذیرای قشر مرفه ( و حتی عادی ) معتاد است تا بتواند به خوبی به درمان و ترک اعتیاد بپردازد.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)