هزینه کمپ ترک اعتیاد

کمپ های ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد حتما از هزینه های مصرفی و جانبی معتاد در زمان اعتیاد داشتن کمتر است. در ادامه مقاله سعی کرده ایم بیشتر در مورد هزینه های کمپ ترک اعتیاد با شما سخن بگوییم، پس ما را همراهی کنید.

کمپ های ترک اعتیاد چقدر هزینه دارند؟

معمولا هزینه کمپ های ترک اعتیاد بر اساس تعرفه مشخص شده سازمان بهزیستی ( 670 هزار تومان ) است که در مقابل سرویس ها ( تغذیه و درمانی ) بسیار مناسب است.

هزینه کمپ های ترک اعتیاد طبق قیمتی که از سوی سازمان بهزیستی اعلام شده برای تغذیه، بهداشت و مشاوره رایگان در نظر گرفته شده است. علاوه بر رایگان بودن هزینه های گفته شده حتی در برخی کمپ های ترک اعتیاد نیز اردوهایی ( تفریحی ) برگزار خواهد شد که هزینه اردوها نیز رایگان است.

هزینه کمپ ترک اعتیاد

 

در کل فعالیت مراکز ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی بوده و هر کادر درمانی کمپ متشکل از مشاوره، روانشناس و مددیار خواهد بود. از فعالیت های یک مرکز ترک اعتیاد باید

 • انجام سرگرمی های گروهی
 • برگزاری کلاس های آموزشی مهارت های زندگی
 • برگزاری جلساتی برای توجیه خانواده ها
 • فرستادن معتادان به باشگاه ( به همراه مددیار )

اشاره کرد. در همین میان مجموعه الوکمپ برای بهبودی معتادان انواع خدمات کمپ های ترک اعیتاد را با کیفیت بالا و قیمت ارزان ارائه خواهد کرد تا حال بیماران درک شده باشد.

برخی کمپ های ترک اعتیاد تلاش کرده اند که برای جذب بیماران قیمت پایینی را عرضه کنند اما چون مجوز و امکانات مناسبی ندارند و حتی نظارتی روی شان وجود ندارد فقط و فقط به ضرر بیمار تمام خواهد شد.

در مقابل، کمپ های دیگری هم هستند که چون امکانات بالایی دارند به هتل های چند ستاره معروف شده اند یا به قول معروف لاکچری هستند که هزینه سنگینی را به بیماران تحمیل خواهند کرد.

بیمار پیش از هر گونه رفاهی نیازمند فضای آرام و کادری باتجربه و حرفه ای برای درمان شدن است. اگر واقع بینانه به اثرات اعتیاد بر زندگی شخص و اجتماع نگاه کنید خواهید دید که هزینه کمپ های ترک اعتیاد بیشتر برای بستری شدن در نظر گرفته شده که بسیار به صرفه است.

در ضمن اثرات نهایی اعتیاد چیزی جزء

 • کارتن خوابی
 • فرار از خانه
 • زباله گردی
 • بیماری

نیست و آخر زندگی معتاد در چیزی به نام، مرگ زودرس خلاصه خواهد شد. اثرات نهایی گفته شده اثرات شخصی بوده که فقط متوجه حال خود فرد معتاد است اما اثراتی که اعتیاد بر روی خانواده اش دارد.

کمپ های ترک اعتیاد در چه مکان های هستند؟

 

 • معتاد شدن دیگر اعضای خانواده
 • بذهکاری
 • دخترفراری
 • ایجاد فساد
 • اعتیاد مجدد
 • قتل در اثر سوء مصرف ( برخی مواد مخدر )

است. در نتیجه هزینه کمپ های ترک اعتیاد واقعا برای خانواده های که در حال نابودی بوده واقعا ناچیز است. یکی دیگر از اثرات منفی اعتیاد، اثرات اجتماعی است که شامل موارد زیر خواهد بود.

 • نابودی وجه اجتماعی
 • نابودی موقعیت های کاری
 • درآمد نامشروع
 • متحمل شدن هزینه سنگین خرید مواد
 • نابودی جسم

و سایر مواردی که معتاد را از اعتیادش شاکی خواهد کرد. در کل باید گفت که هزینه کمپ های ترک اعتیاد یک هزینه به جا بوده که باعث در امان ماندن از ادامه آسیب های اعتیاد خواهد شد.

کمپ های ترک اعتیاد در چه مکان های هستند؟

امروزه به علت بالا بودن آمار اعتیاد شاهد تأسیس کمپ های زیادی در کشورمان هستیم. بالا بودن تعداد کمپ های تأسیس شده از یک طرف سبب خوشحالی و از طرف دیگر سبب ناراحتی است. شاید بپرسید که چرا باید نگران بود؟

چون در کنار کمپ های ترک اعتیاد استاندارد تعداد کمپ های ترک اعتیاد غیرمجاز هم بالا رفته است و اگر قرار باشد کمپ مناسبی را انتخاب کنید باید اطلاعات خوبی را در مورد کمپ های ترک اعتیاد داشته باشید، اطلاعاتی که باعث شود شما کمپ خوبی را انتخاب کنید.

در ادامه مقاله سعی کرده ایم که به بررسی و مرور کردن کمپ های ترک اعتیاد بپردازیم پس ما را تا آخر مقاله دنبال کنید.

کمپ های ترک اعتیاد مراکزی برای ترک اعتیاد هستند، در معنا و مفهوم کامل تر؛ مراکز درمانی که اقشار متخصص در حال درمان معتادان هستند تا معتادان سلامتی شان را دوباره به دست بیاورند.

درمان اعتیاد در کمپ های ترک اعتیاد

 

کاری که در کمپ های ترک اعتیاد در حال انجام است ترک جسمی و روحی اعتیاد است. در هنگام ترک جسمی، بدن معتاد از همه ی آلودگی ها پاک خواهد شد و با ترک جسمی معتاد سلامت بدنی خود را دوباره از نو به دست آورده که نخستین قدم در درمان اعتیاد است.

ترک روحی، پاک کردن روح از مصرف مواد است که تا اخر مراحل درمانی ادامه دار است. جالب است بدانید ( از شنیدنش تعجب نکنید. ) که اعتیاد اگر دلایل زیادی داشته باشد یک دلیل عمده اش وابستگی جسمی خواهد بود.

به خاطر همین افراد دوباره بعد از پاکی جسمی معتاد خواهد شد چون ترک درست صورت نگرفته است.

درمان اعتیاد در کمپ های ترک اعتیاد

هرگز فکرش را نکنید که معتاد خود به تنهایی توان درمان اعتیاد را به تنهایی داشته باشد. شاید بخواهید علت ناتوانی در ترک اعتیاد ( به تنهایی ) در رابطه با شخص معتاد را بدانید و علتش طولانی مدت بودن مراحل کامل درمان اعتیاد است.

مراحلی که حتی اگر دیگران هم با او همکاری و همدردی کنند باز هم سخت است که انجانم شود و باید روی هم مسائل درمان اعتیاد مدیریت داشت. ( مدیریت صحیح روی همه مسائل درمانی اعتیاد به شکل موارد زیر خواهد بود. )

 • کم نبودن اطلاعات در مورد ترک کردن اعتیاد
 • شناختن روش های مختلف درمان اعتیاد
 • انگیزه و هدفی بالا برای درمان اعتیاد
 • آمادگی روحی برای درمان شدن
 • انتخاب روش های صحیح ( مبادا با انتخاب روش های غلط باعث تهدید سلامتی خود شود. )
 • قرار گرفتن در مسیر صحیح برای بعد از درمان شدن

 

درمان اعتیاد در کمپ های ترک اعتیاد

به دلایل گفته شده درمان اعتیاد توسط پزشک و در یکی از کمپ های ترک اعتیاد باید انجام شود. پس مراجعه به یک کمپ برای درمان شدن مهم است و از دلایل مهم بودن مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد مناسب برای درمان اعتیاد عبارت است از

 • حفظ شدن انگیزه معتاد برای درمان شدن
 • بالا رفتن روحیه معتاد در زمان درمان شدن
 • به کار بردن راه های متناسب با وضعیت بیمار
 • کاهش درد در زمان درمان شدن ( ترک جسمانی )
 • جایگزینی تفریحات سودمند به جای تفریحات مضرری مانند اعتیاد
 • برنامه های سودآور و کمک کننده به خانواده های درگیر

و غیره. پس بنا به علل گفته شده همان طور که یک بیمار قلبی قادر نیست بیماری خود را به تنهایی معالجه کند. یک بیمار مبتلا به اعتیاد هم قادر به معالجه بیماری خود به تنهایی نیست و باید اصولی با کمک پزشکان انجام شود.

کمپ های ترک اعتیاد مختلف در سطح شهر

مراکز گوناگونی را در خواهید دید که البته تعداد مراکز ترک در تهران بیش از سایر شهرهای ایران است.

چنانچه در اینترنت نام کمپ های یک شهر را سرچ کنید، خواهید دید که کمپ های متعددی در شهر وجود دارد و هزینه و خدمات هر کمپ متفاوت است. کمپ های ترک در سطح شهر در دو نوع اجباری و اختیاری هستند.

کمپ های اجباری همان کمپ های ناخواسته  ( از طرف معتاد بوده ) که اغلب بر اثر دستگیری معتاد به کمپ فرستاده شده اند. کمپ های اجباری هر طوری هم که باشند و هر جور که هستند باید درمان خوبی را داشته باشند.

کمپ های اختیاری، کمپ های با تصمیم گیری معتادان ( معتادان با پای خود ) به چنین کمپ های خواهند رفت. برای انتخاب چنین کمپ های معتاد باید روی روش درمانی تمرکز کند.

کمپ های اجباری و اختیاری دسته بندی کمپ ها از نظر نوع پذیرش بود اما خود کمپ های ترک اعتیاد از نظر پشتیبانی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم شده اند.

کمپ های دولتی، کمپ های با پشتیبانی دولت هستند و فقط خدمات اصلی را ارائه خواهند داد و نباید خدمات اضافه را به عملکرد بد کمپ های دولتی نسبت داد. بیمار در کمپ های دولتی نیز کاملا ترک داده خواهد شد و هزینه بستری که جزء هزینه های اساسی یک مرکز ترک اعتیاد است توسط دولت پرداخت خواهد شد. ( البته مقداری از هزینه )

کمپ های خصوصی نوع دیگری از کمپ ها از لحاظ پذیرش هستند که تأسیس کنندگانشان اشخاص شخصی هستند و هر گونه هزینه را در مراکز خصوصی از شخص دریافت خواهد شد. هزینه بستری در کمپ های خصوصی بیش از کمپ های دولتی است و البته خدمات متنوع تر. تنوع در خدمات برای رفاه بیشتر حال معتادان است و خود کمپ های خصوصی سه دسته هستند.

کمپ های ترک اعتیاد مختلف در سطح شهر

 

کمپ های خصوصی دارای سالن که شخص بعد از پاکی جسمی وارد سالن هایش خواهد شد تا بقیه مراحل را در سالن ها بگذراند.

کمپ های خصوصی دارای اتاق چند نفره، بعد از کمپ های با سالن کمپ های هم هستند که افراد به صورت چند نفره در یک اتاق در حال زندگی کردن هستند تا به سلامتی قبل از اعتیاد بازگردند.

کمپ های با اتاق  VIP، کمپ های خصوصی دارای اتاق های  VIP سطح خدمات بالایی دارند و برای هر معتاد معمولا یک اتاق شخص در نظر گرفته شده است.

خدمت کنندگان به کمپ های ترک اعتیاد چه کسانی هستند؟

در کل اشخاص زیادی در کمپ مشغول به فعالیت هستند تا بیمار کاملا سالم شود. از جمله خدمت کنندگان در مراکز ترک پزشکان متخصص، پرستاران، روانشناسان، افراد پاک شده از مواد، ورزشکاران، روحانیون و در نهایت افرادی که خدمات رفاهی را ارائه خواهند کرد.

به جزء موارد گفته شده همچنین افرادی که از لحاظ مالی اشخاص کمپ را حمایت کرده اند نیز جزء خدمت کنندگان کمپ هستند.

بستری شوندگان در کمپ ها چه کسانی هستند؟

اعتیاد تنها مربوط به یک مواد نیست بلکه اشخاصی که در کمپ حضور دارند به دلیل مصرف مواد مختلف در کمپ بستری شده اند. از جمله معتادان در کمپ های ترک اعیتاد باید به معتادان گل، معتادان تریاک، معتادان شیشه، معتادان الکل، معتادان هروئین، معتادان حشیش و غیره اشاره کرد.

پیش از بستری شدن در مرکز هر کدام از معتادان انواع مواد مخدر، باید بررسی کنند که سابقه کمپ چقدر است. زیرا احتمالش هست که یک مرکز درمانی در نوع خاصی از مواد بیشتر دارای تخصص باشد تا به سود شما تمام شود.

البته در مراکز ترک همه ی معتادان پذیرش خواهند شد و برای ردمان هر نوع مواد، کادر درمانی کمپ آموزش های لازم خود را دیده است.

بستری شوندگان در کمپ ها چه کسانی هستند؟

 

آمارهای مرتبط با مراکز درمان اعتیاد

طبق تخمین های زده شده معلوم شده که در ایران تعداد بیش از یک میلیون نفر معتاد واقعی ( ثبت شده ) وجود دارد و در مورد مابقی معتادان هنوز آمار دقیقی موجود نیست.

مراجعه کنندگان به کمپ ها بیش از تعدادی است که برای درمان به کمپ مراجعه نکرده اند و از بین مراکز برای ترک دو سوم را مراکز غیراستاندارد تشکیل داده است. با آمار گفته شده بد نیست که کمی هم عملکرد مراکز درمانی اعتیاد را مورد بررسی قرار دهیم که در قسمت بعدی به آن پرداخته ایم.

ارزیابی عملکرد مراکز درمانی اعتیاد

زمانی که ببینید برخی افراد با مرخص شدن از مرکز ترک دوباره معتاد شده اند ارزیابی عملکرد مراکز ترک اعتیاد برایتان مهم خواهد شد و به ارزیابی عملکرد هر مرکز اهمیت خواهید داد. برای بررسی کردن کمپ های ترک اعتیاد دو سوال وجود دارد اما

 • فعالیت های کمپ مجاز است یا خیر؟
 • روند درمان اعتیاد به چه صورت است؟

به خاطر همین به راحتی در مورد یک مرکز نباید نظر داد چون تعداد مراکز غیراستاندارد در کشور کم نیست و عملکرد هر مرکز غیرمجاز باعث نگران کردن مردم شده است.

بهترین روش برای ارزیابی کمپ ها بررسی موردی بوده یعنی هر مرکز به صورت جزئی ارزیابی شود. هر کمپ باید ویژگی های را که در ادامه به صورت موردی آورده ایم داشته باشد تا بتوان گفت که عملکردش غلط نبوده و کار درمان و اصلا روند کار کمپ صحیح بوده است.

ارزیابی عملکرد مراکز درمانی اعتیاد

 

 • مدیریت کمپ بر اساس استانداردهای مشخص شده، باشد.
 • بیماری بودن اعتیاد به باور مراکز درمان اعتیاد رسیده باشد.
 • در انتخاب کادر درمانی ریز شد یعنی کادری را انتخاب کرد که متخصص باشد.
 • مشتاق بودن کادر درمانی به انجام خدمات و همین مشتاق بودن باعث بالا رفتن انگیزه کارکنان به درمان اعتیاد خواهد شد.
 • برخورد مناسب با بیماران کمپ
 • روش درمانی درست و مورد تأیید قرار داده شده است.
 • زندگی بیماران بعد از مرخص شدن از کمپ نیازمند به در جامعه بودن است و مهارت آموزی باعث حضور او در جامعه خواهد شد.
 • یاد گرفتن برخورد و نحوه ارتباط برقرار کردن با بیمار بهبود یافته از کمپ برای خانواده ها
 • ارزیابی عملکرد کمپ های ترک اعتیاد باید دوره ای صورت بگیرد.

موارد گفته شده مواردی بود که باید در نظر گرفت و اگر همه ی موارد بالا رعایت شود کمپ عملکرد دقیق و درستی را داشته است. ( در حقیقت رعایت موارد بالا تضمین عملکرد درست یک مرکز است. )

به چه نکاتی برای انتخاب کمپ توجه کنیم؟

 • برای انتخاب یک مرکز دقیق عمل کنیم. ( نه از روی میل و علاقه )
 • اصلا کمپ غیرمجاز را انتخاب نکنیم چون برای درمان کردن درست عمل نخواهند کرد و فقط مشکل شما ( اعتیاد ) را چندین برابر خواهند کرد. ( بعید نیست که باعث شدت اعتیاد شوند. )
 • هرگز قیمت را ملاک انتخاب کمپ قرار ندهید. هزینه کمپ های غیرمجاز پایین است اما مبادا فریب بخورید و یک کمپ غیرمجاز را برای درمان انتخاب کنید.
 • برگزیدن یک کمپ دولتی یا خصوصی تنها بستگی به شرایط مالی شما دارد. اگر از توان مالی قوی برخوردار نیستید حتما که نباید کمپ خصوصی را انتخاب کنید. نوع کمپ ( خصوصی یا دولتی ) روی نتیجه بی تأثیر است. برای انتخاب عملکرد کمپ را در نظر بگیرید.

برای درمان اعتیاد چکار کنیم؟

آیا شما هم هنوز برایتان سوال است که باید برای درمان اعتیاد چه کار کنیم یا چه باید کرد که اعتیاد درمان شود؟

سوال بالا سوالی است که شما را به سوی کمپ های ترک اعتیاد خواهد برد و همین سوال باعث تأسیس کمپ های ترک اعتیاد شده است. فرقی ندارد که اعتیاد به چه ماده ای ( مخدر، آرامش بخش و توهم زا ) باشد.

اعتیاد یک وابستگی فیزیکی و روحی است و غلب به خاطر رها شدن و تسکین جسم و روح اعتیاد شروع خواهد شد. اما پایان اعتیاد دیگر دست معتاد نخواهد بود و در نقطه آغاز به پایان نخواهد رسید.

برای معتاد شدن فقط لازم است که چند بار مواد مصرف شود تا وابستگی به وجود بیاید و مفهوم اعتیاد در همین نقطه مشخص خواهد شد.

برای درمان اعتیاد چکار کنیم؟

 

چه مشکلاتی برای درمان اعتیاد وجود دارد؟

اعتقاد مردم در وابستگی درد ترک دادن و عادت به مواد بوده اما مشکلات درمان اعتیاد موارد دیگری است. آمارها معلوم کرده که حتی اگر معتادان تحمل سم زدایی را داشته باشند باز هم احتمال برگشت به اعتیاد وجود دارد یعنی معتادی که خماری را تحمل کرده باز هم میل دارد به اعتیاد برگردد و مشکل درمان همین است که باید چاره ای را برایش یافت.

در واقع اعتیاد روحی سخت تر از اعتیاد جسمی بوده و شدت اعتیاد در روح بیشتر است و با سم زدایی برطرف نخواهد شد. پس درمان اعتیاد روحی همان مشکلی است که باعث شکست یافتن در  درمان خواهد شد.

مشاوره در کمپ های ترک اعتیاد

شروع درمان باید با نظارت روانشناس بالینی آغاز شود. بیمار با رفتن به جلسات اولیه مشاوره شرایطش ارزیابی شده و بعد برنامه ای برای درمانش تدوین شود.

سریعترین و رایج ترین راه درمان اعتیاد بستری شدن است. اما همین روش را پزشک و مشاور باید مناسب با وضعیت شخص استفاده کنند تا بیمار بستری شود.

اگر نیازی به درمان مشاور از روش های روانشناسی کمک خواهد گرفت و برای درمان از دستگاه های چون  TDCS تراپی ( نوروفیدبک ) استفاده خواهد کرد که بسیار مفید است و حتی بیماران هم اگر به کمپ مراجعه نکنند اما از روش گفته شده استفاده کنند ( توسط مشاور ) باز هم درمان روانی صورت خواهد گرفت.

پس به جای به کارگیری راه های کوتاه مدت از راه های متناسب با وضعیت شخص استفاده خواهد شد تا درمان و انجام سم زدایی و مراحل درمان اعتیاد کاملا و به شکل صحیح انجام شود.

همچنین مراجعه به یکی از کمپ های ترک اعتیاد یک راه مطمئن  برای درمان اعتیاد را پیدا کرده اید.

همه خانواده ها دیگر از کارآمد نبودن روش های سنتی درمان اعتیاد اطلاع دارند و به خاطر همین بیمار خود بخواهد ترک کند ( به تنهایی ) ممکن است بین شروع و تصمیم اش فاصله و به کلی از ترک کردن اعتیاد سرد شود.

ولی در کمپ، دیگر چنین مسئله ای نیست و معتاد پابه پای برنامه های کمپ درمان را پیش خواهد برد.

مشاوره در کمپ های ترک اعتیاد

 

جزئیات هزینه مراکز درمان اعتیاد

همان طور که آگاهید انواع هزینه مراکز از سوی سازمان بهزیستی تعیین شده است و تعرفه ها توسط سازمان به مراکز ارسال شده است. اما جزئیات میزان هزینه به چه صورت است؟

 • تعرفه ترک اعتیاد برای مصرف متادون در مراکز دولتی بیش از 50 هزار تومان و در مراکز خصوصی بیش از 80 هزار تومان است.
 • تعرفه ترک اعتیاد تعرفه ترک اعتیاد با استفاده از شربت تریاک در مراکز دولتی بالای 50 هزار تومان و در مراکز خصوصی بالای 90 هزار تومان است.
 • تعرفه درمان با داروهای نگهه دارنده ( بوپرونورفین ) در مراکز دولتی بالای 30 هزار تومان و در مراکز خصوصی بالای 50 هزار تومان است.
 • تعرفه سم زدایی با داروهای نگه دارنده در مراکز دولتی بالای 70 هزار تومان و در مراکز خصوصی بالای 100هزار تومان ( بدون محاسبه هزینه دارو ) است.
 • تعرفه سم زدایی با داروی کلونیدین در مراکز دولتی بالای 50 هزار تومان و مراکز خصوصی بیش از 100 هزار تومان است.

و در نهایت تعرفه درمان با ناپروکسین در مراکز دولتی ( بدون محاسبه هزینه دارو ) بالای 30 هزار تومان و در مراکز خصوصی بیش از 50 هزار تومان است.

توضیح مفاهیم مربوط به اعتیاد

معنای اعتیاد چیست؟ اعتیاد کلمه ای جدید نیست اما معنای کلمه اعتیاد در وابستگی به مواد مخدر خلاصه شده است. نوع مواد یعنی یک نوع ترکیب سنتی یا صنعتی که سبب تغییر در عملکرد مغز به شکل هیجان، رفتارهای غیرعادی، خشم، افسردگی یا هر نوع اختلالی است.

و اما منظور از وابستگی، یعنی میل به انجام کار. چگونه متوجه وابستگی و وجود اعتیاد شویم؟

برای تشخیص عدم وابستگی یا وابستگی باید سه نشانه از نشانه های زیر را فرد داشته باشد.

 • تحمل بالا

بالا رفتن تحمل بدن یعنی بالا رفتن تدریجی مصرف مواد تا فرد به نشانه های که در مواد لازم دارد برسد.

 • وجود علائم ترک

علائم و نشانه های ترک زمانی به وجود خواهد آمد که مصرفی وجود نداشته باشد. حتی اگر مصرف هم کم شود باز هم علائم ترک خود را نشان خواهد داد.

توضیح مفاهیم مربوط به اعتیاد

 

 • میل دائمی به مصرف

میل داشتن و سعی ناموفق برای کم یا مصرف نداشتن ماده.

 • اختلال در فعالیت ها

اختلال ممکن است در فعالیت های شغلی، اجتماعی و تفریحی به وجود بیاید.

 • تداوم مصرف

مصرف ادامه دارد حتی اگر شخص به عوارض مصرف آگاه باشد.

در حال حاضر مواد اعتیادآور موجود در جهان بالای 200 نوع است اما از 200 نوع فقط 22 نوع مواد اعتیادآور در ایران مجاز ( مصرف دارویی ) هستند و داروئی چون  LSD و غیره چون سمی هستند به عنوان دارو محسوب نشده اند.

چون مقاله ما محدود است پس به تعداد محدودی از مواد اعتیادآور پرداخته ایم. ( موادی که بیشتر از سایر مواد مصرف دارند. )

ماده ای برگرفته از گیاه خشخاش. از خود تریاک 20 ماده آرامش بخش را خواهند گرفت که برخی از مواد برگرفته از تریاک شامل مرفین، کدئین، هروئین و غیره است. تریاک به سه صورت ( خوردنی، دود کردنی و تزریقی ) مورد استفاده است.

 • مرفین

مرفین همان ماده برگرفته از تریاک که به اشکال گوناگون دارویی در بازار یافت خواهد شد که اگر تزریقی باشد ممکن است به شکل جلدی، وریدی و عضلانی استفاده شود. مزه مرفین تلخ و بویی تند دارد و حدودا 10 درصد از تریاک را در درون خود جای داده است.

 • شیره

شیره تریاک حاصل سوزانده شده تریاک بوده که با حل شدن، جوشیدن و در نهایت عبور کردن از صافی به شکل تفاله به دست آمده است. تفاله یا شیره تریاکی که محلول است را حرارت داده و حاصل کار ماده ای سفت و قهوه ای رنگ بوده که به نام شیره معروف شده است و بسیار قوی است.

توضیح مفاهیم مربوط به اعتیاد

 

 • سوخته تریاک

سوخته تریاک، با مصرف تریاک از طریق وافور ماده ای قهوه ای رنگ ( قهوه ای تیره ) به دست خواهد آمد که سوخته تریاک نامیده شده است.

اغلب سوخته تریاک را در آب حل کرده و به شکل شربتی مصرف خواهند کرد. جالب است بدانید که رنگ شربت بنفش است.

و سایر موادی که هر کدام به نحوی روی بدن تأثیرگذار هستند.

انگیزه ما ( مجموعه الوکمپ ) از تهیه مقاله امروز توضیح کامل در مورد کمپ ها و هزینه شان بود که سعی کردیم با دادن اطلاعات بیشتر در مورد کمپ ها در نهایت شما را متوجه ضرورت کمپ ها کنیم و از طرف دیگر از انتخاب کمپی غیرمجاز دور کنیم.

در نهایت امیدواریم که با ارائه مقاله امروز خدمت شما توانسته باشیم به هدفی که در نظر داشته ایم برسیم.

تماس با کارشناس (کلیک کنید)