هزینه ترک اعتیاد به روش فوق سریع

هزینه ترک اعتیاد به روش فوق سریع

ترک اعتیاد فوق سریع

ترک اعتیاد فوق سریع و یا سم زدایی به زبان انگلیسی Ultra Rapid Opiate Detoxification نام دارد که یکی از جدید ترین روش ها برای سم زدایی بدن فرد به مواد مخدر است . البته این را بدانید که این روش بهترین روش در همه موارد نمی باشد و در همه موارد این روش امکان پذیر نمی باشد . در این روش فرد بیمار آلوده به مواد مخدر به مدت 24 تا 48 ساعت در مراکز های درمانی ترک اعتیاد بشتری می شود و در طی 3 الی 4 ساعت تحت بیهوشی عمومی می رود این بیهشوشی یک خواب عمیق نیست و خطری هم ندارد و سپس در اتاق عمل قرار می گیرد .

در طی این مدت که فرد بیهوش است داروهای ویژه ای برای فرد بیمار تجویز می شود که منجر به بروز علائم ترک اعتیاد به صورت فشرده و سریع بشود . این نکته را باید بدانید که زمانی که فرد در بیهوشی به سر میبرد هیچ گونه علائمی را احساس نمی کند . انجام این عمل باعث می شود که مواد مخدر سریع تر در بدن فرد ترشح کنند که جایگزین موارد مخدر مصرفی بدن بیمار می گردد و تحمل فرد نسبت به علائم ترک اعتیاد بیشتر می شود و در این روش ترک اعتیاد فوق سریع بیمار بیشترین شدت علائم جسمی را در طی مدت بیشهوشی سپری می کند .

ترک اعتیاد فوق سریع

مزایای ترک اعتیاد فوق سریع

یکی از بزرگ ترین مزیت های روش ترک اعتیاد فوق سریع این است که این روش نسبت به روش های دیگر سم زدایی میزان موفقیت آن بیشتر می باشد ولی در صورتی که این روش به درستی و به نحو احسنت انجام شده باشد میزان موفقیت این روش ترک فوق سریع اعتیاد 100 درصد است . این را هم باید بدانید که انجام این روش ترک اعتیاد فوق سریع نیاز به دانش و تجربه بسیار بالایی دارد و در غیر این صورت نه تنها موفقیتی در این روش به وجود نمی آید بلکه می تواند خطرات و آسیب های جدی برای فرد بیمار به همراه داشته باشد .

البته این نکته را باید بدانید که در روش ترک اعتیاد فوق سریع در همه موارد امکان پذیر نمی باشد و در صورتی که فرد بیماری زمینه ای قلبی ، ریوی شدید یا برخی از بیماری هاای دیگر را داشته باشد نمی تواند نسبت به این روش اقدام کند . این روش در مواردی کابرد دارد و مجاز است و بیمار می تواند از این روش ترک اعتیاد فوق سریع استفاده کند که با روش های دیگر ترک اعتیاد انجام نشده و احتمال شکست بالایی در ترک اعتیاد دارند .

مزایای دیگری که این روش دارد این است که این روش نسبت به سایر روش های موجود برای ترک اعتیاد سرعت بهبودی بالاتر و در اغلب موارد راحتی آن بیشتر است . البته این را باید بدانید که در این روش ترک اعتیاد فوق سریع کلیه علائم در طی مدت بیهوشی از بین نرفته و به طور کلی  هیچ روش تک اعتیاد و سم زدایی وجود ندار که بدون علائم باشد و نباید گول تبلیغاتی که درباره این روش می شود و به گفته آن ها در طی 4 ساعت تمامی علائ از بین می رود را بخورید ، این حرف ها و تبلیغات کاملا بی پایه و اساس هستند .

معایب ترک اعتیاد فوق سریع

یکی از بزرگ ترین مشکل ها در روش ترک اعتیاد فوق سریع ضعف عمومی بدن فرد بیمار پس ازز مدت بیهوشی است که به طور متوسط 3 تا 5 روز طول می کشد و در برخی از موارد ممکن است که این ضعف کمتر و در برخی موارد این ضعف بیشتر باشد . با گذشت زمان این ضعف از بین برود . به جز این مشکل ضعف در بیشتر بیماران پس از سم زدایی فوق سریع دیده می شود که در برخی از بیماران علائم دیگری از قبیل علائم گوارشی ، خمیازه ، درد بدنی ، بی قراری و یا بی خوابی هم نیز به درجات مختلف دیده می شود . برای این که این علائم را کنترل کنید دارو های موثری وجود دارند که برای علائم فوق اغلب مشکل ساز نمی باشد . شدت این علائم ها و نوع علائم ها چس از ترک اعتیاد فوق سریع و یا همان سم زدایی در افراد متفاوت بوده و تا حدودی قبل از سم زدایی این علائم قابل پیش بینی می باشد .

پس از انجام روش ترک اعتیاد فوق سریع و در صورتی که این روش به درستی انجام شده باشد باشد داروی نالترکسون از روز اول برای بیمار شروع می شود و باید روزانه و اغلب به مدت یک سال از این دارو مصرف شود . یکی از راه های تشخیص این که UROD درست انجام شده و یا خیر این است که آیا برای بیمار داروی نالترکسون از روز اول شروع شده است یا خیر . متاسفانه بدلیل پیچیدگیهایی که شروع نالترکسون در این روش دارد در برخی از موارد این دارو در روزهای بعدی برای بیماران شروع می شود که همراه با عوارض و مشکلات عدیده ، عدم تحمل بیمار یا شکست سم زدائی می باشد. یکی از دلایل عمده موفقیت بالای روش فوق سریع شروع نالترکسون از روز اول است ( که اگر نتوان این کار را انجام داد میزان موفقیت سم زدائی بسیار پائین می آید .

معایب ترک اعتیاد فوق سریع

تفاوت سم زدایی سریع و فوق سریع

در سم زدایی فوق سریع یا همان (urod) بیمار برای شروع کار یک مشاوره بستری می گیرد . بر اساس میزان مصرف شما که یکی از مهم ترین بخش ها است و همچنین سن ، سلامت جسمانی است . یعنی اگر مصرف کننده مواد مخدر بیماری قندی یا همان دیابت یا بیماری قلبی حاد داشته باشد به هیچ عنوان ترم اعتیاد فوق سریع انجام نمی شود زیرا بیمار در این روش 4 تا 6 ساعت بیهوش می شود و در این مدت زمان به وسیله دارو های ضد مخدری که به بدن فرد وارد می شود تمامی موادی که به گیرنده های مخدری چسبیده اند از آن ها به طور کلی جدا می شوند . از طریق ادرار و یا مدفوع دفع می شوند .

در این مورد از ترک فوق سریع اعتیاد فشار زیادی به بدن فرد بیمار وارد می شود و به همین دلیل بیمار باید جوان تر یعنی زیر 40 سال باشد و هیچ گونه بیماری نداشته باشد . میزان مصرف مواد مخدر فرد معتاد زیاد نباشد و اگر بیمار دارای لازم باشد می تواند از این روش درمانی استفاده کند . روز بعد از مرحله ترک فوق سریع اعتیاد بیمار سرحال و بدون مشکل از خواب بیدار می شود . بدن وی پاک بود و عاری از هر گونه مواد مخدر است اما تا مدتی پس از سم زدایی بدن وی تست آزمایش آن مثبت می ماند . برای مثال اگر فرد مدت طولانی از متادون مصرف کده باشد 20 الی 30 روز جواب تست آن مثبت می شود اما هیچ علائمی از خماری در فرد وجود ندارد زیرا بدن فرد معتاد به طور کامل پاک شده است و این به دلیل یک سری اتفاقات فیزیولوژیک بدن بیمار صورت می‌گیرد که اهمیت زیادی ندارد.

اعتیاد چیست ؟

استفاده از مواد اعتیاد آور چه در دسته محرک ها باشد و چه در دسته مخدر ها باشد این موارد ها بر روی عملکرد طبیعی بدن تاثیر می گذارد و بر اثر ادامه این روند مغز به حضور ماده اعتیاد آور عادت می کند و در صورتی که فرد به مواد اعتیاد آور خود رسیده باشد مصرف کننده تمرکز و آرامش را برای خود دارد . بنا به آن چیز هایی که گفته شده کسب لذت اولین بار مصرف بیماران اعتیاد دائما دوز مصرفی خود را افزایش می دهند و به این صورت وابستگی به مواد شکل می گیرد و بیشتر می شود .

اعتیاد به مواد مخدر نه تنها سلامت جسمانی فرد را از بین می برد بلکه بر روی سلامتی رونای وی نیز اثرات مخرب را به وجود می آورد . طبق آمار و مشاهدات موجود اکثر بیماران اعتیاد افسردگی و بسیاری از اختلالات رفتاری و روانی را تجربه می کنند .

این موضوع خیلی طبیعی است که بسیاری از بیماران آلوده شده به اعتیاد علاقه مند به ترک و برگشت به زندگی قبلی و نرمال خود هستند اما این خیلی ضروری است که روند درمان در یک مرکز ترک اعتیاد تحت نظر مشاورین روانشناسی و روانپزشکی انجام شود چرا که بسیاری از بیماران در زمان درمان خود دچار علائم ترک اعتیاد می شوند که بروز این علائم ها خود می تواند زمینه ساز لغزش و بازگشت به مصرف مجدد مواد شود به همین دلیل است که ضروری است برای ترک اعتیاد حتما به یک کلینیک ترک اعتیاد معتبر بروید و روند درمان خود را در آن جا بگذرانید .

به این موضوع توجه کنید که ترک اعتیاد یک امر کاملا تخصصی است و ترک خودسرانه و غیر اصولی آن می تواند عوارضی به مراتب شدید ت و جبران نا پذیر تر بر روی سلامتی بیمار به همراه داشته باشد . همچنین جالب است بدانید که پروسه ترک هر یک از مواد مخدر و محرک متفاوت است و باتوجه به پارامترهای مختلف برنامه درمانی شروع می شود .

اعتیاد چیست ؟

زمان بستری برای ترک اعتیاد فوق سریع

مدت زمانی که باید در ترک اعتیاد فوق سریع طی شود حدودا 3 روز می باشد . 2 شب و 3 روز که در شب اول سم زدایی انجام می گیرد 2 روز بعد هم بایذ بیمار کاملا تحت نظر قرار بگرید تا مشکل خاصی برای بیمار به وجود نیاید و تمام علائم وی به طور کامل کنترل شده باشد و هیچ گونه علائم ترک را ندارد و فرد به راحتی می تواند درمان شود .

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که طول مدت زمان ترک اعتیاد فوق سریع چقدر است . نمها بیمارانی که موارد اعتیاد آور مخدر مصرف می کنند می توانند به روش سم زدایی فوق سریع ترک کنند و زمان درمانشان کمتر از بیمارانی است که مواد محرکی، مانند: کوکایین، شیشه، الکل ، ماریجوانا، استفاده می ‌کنند . مواد اعتیاد آور مخدر ، تخریب فیزیکی کمتری نسبت به محرکها دارند . محرکها به دلیل تخریب بسیار شدیدی که دارند به مراتب زمان درمان طولانی ‌تری دارند . درمان هایی که ۲ تا ۳ روز به طول می ‌انجامد فقط برای مصرف کننده‌ های مخدر است و برای مصرف کننده ‌های محرکی درمان بیشتر از ۱۰ روز به طول می ‌انجامد یعنی حداقل زمان، ۱۰ روز می ‌باشد اما در مخدر ها حداکثر زمان بستری ۱۰ روز می ‌باشد .

دلایل انتخاب ترک اعتیاد فوق سریع

سم زدایی موارد مخدر با کمک گرفتن از بیشهوشی برای بیمارانی جذاب است که قضد دارند قول اعتیاد را با یک گلوله از بین ببرند و به اصطلاح یک شبه از دسته این اعتیاد خلاص شوند . این بیماران نمی خواهدن درد و علائم ناخوشایند ناشی از قطع مصرف مواد را تحمل کنند و آن ها می خواهند که آرام به خواب بروند و وقتی که بیدار شدند بدنشان پاک شده باشد .

در این بین ارائه دهندگان روش‌ های ترک فوق سریع نیز به انتظارات غیرمنطقی بیماران از این درمان ‌ها دامن می‌ زنند. بیماران انتظار دارند که وقتی به هوش می ‌آیند ، احساس یک انسان سالم را داشته باشند . اما واقعیت این است که چنین حالتی به ندرت پیش می ‌آید .

بعد از ترک اعتیاد فوق سریع چه اتفاقی می افتد ؟

سم زدایی بدن و ترک اعتیاد از مواد مخدر به هر روشی که انجام می شود تنها بخشی از درمان اعتیاد و یا وابستگی به مواد مخدر است . در این موضوع شکی نیست که سم زدایی بدن بسیار مهم است اما انجام این روش فقط یکی از نخستین گام از درمان ترک اعتیاد به حساب می آید .

بعد از سم زدایی فوق سریع فرد بیمار لازم است که بیماران برنامه ترک اعتیاد را برای پاک کردن خود شروع کنند . مشاوره و درمان بعد از سم‌زدایی به بیماران کمک می‌کند تا حد و مرزهایی را برای خود تعریف کنند، روابط سالمی را ایجاد کنند و روش‌هایی را برای مقابله با ولع و میل غیرقابل کنترل به مصرف مواد مخدر در دوران ترک یاد بگیرند.

بعد از ترک اعتیاد فوق سریع چه اتفاقی می افتد ؟

آیا برای همه بیماران یک روش ترک اعتیاد فوق سریع را به کار می برند ؟

جواب این سوال است خیر است به دلیل این که بیماران مختلفی از جهات متعددی با یکدیگر متفاوت هستند و در عین حال آن ها یک سری تمایلات متفاوتی برای درمان خود دارند و برای هر بیمار تنها یک روش ترک اعتیاد فوق سریع و یا سم زدایی بهترین روش برای آن ها می باشد . آگاهی یک فرد بیمار از مزایا و معایب هر یک از روش های سم زدایی و تطبیق دادن آن ها با خواسته ها و شرایط خود کمک بسیار زیادی در تصمیم گیری صحیح جهت تعیین روش مناسب و هماهنگ با نظر پزشک می باشد . در این مرحله بیمار باید عواملی چون موفقیت راحتی، سرعت، هزینه، کیفیت خدمات، رعایت استانداردهای پزشکی و بستری یا سرپایی بودن را مورد توجه قرار دهد . البته پزشک در تشخیص روش مناسب عمدتا” موفقیت روش را مد نظر قرار می دهد (چرا که هدف اصلی مراجعه کننده نیز رسیدن به نتیجه و ترک کامل است) .

کلام آخر

سم زدایی بدن و ترم اعتیاد ممکن است برای بسیاری از افراد که به شدت به یک ماده وابسته هستند مشکل غیز قابل حلی به نظر بیاید . مواد مخدر و الکل می تواند وابستگی های شدیدی در بدن فرد ایجاد نماید که غلبه بر علائم ترک آن ها کاری مشکل برای آن ها باشد . شما حتما قبل از فکز کزدن به موضوعات و یا قبل از اقدام به هر روشی باید با پزشک و مشاوره صحبت کنید و از آن ها در خواست کمک کنید و به هیچ وجه سر خود برای انجام کاری تصمیم نگیرید .

از این که ما را تا آخر این مطالب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر پیشنهاد و یا نظری در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

اعتیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس (کلیک کنید)