هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان

ترک اعتیاد در بیمارستان

از خدمات برخی بیمارستان ها باید به ترک اعتیاد اشاره کرد. بیمارستان ها نیز مکانی مناسب برای سم زدایی بیماران هستند و اگر قصد بستری کردن معتاد را در بیمارستان دارید باید هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان را در نظر بگیرید.

خدمات ترک اعتیاد در بیمارستان

خدمات ترک اعتیاد در بیمارستان شامل مشاوره، روانپزشکی، بستری برای درمان سرپایی و سم زدایی است.

 • بستری برای انجام سم زدایی

یکی از خدمات بیمارستان ها بستری کردن است بدین صورت که بیمار به صورت شبانه روزی با استفاده از وسایل مجهز بیمارستان و بیمه ( برای پرداخت هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان ) در یک فضای پیشرفته بستری خواهد شد.

سم زدایی برای ترک جسمی بوده که با نظارت پزشک بیمارستان انجام خواهد شد. فراهم کردن یک فضای آرام، بدون در دسترس قرار گرفتن مواد مخدر به معتادان، خدمات رسانی شبانه روزی از ویژگی های درمانی دوره سم زدایی در بیمارستان است.

هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان

 

بستری در بیمارستان برای سم زدایی و درمان اعتیاد معتادان است. یکی از راه های رایج ترک اعتیاد در بیمارستان سم زدایی فوق سریع است.

سم زدایی  urod به تعویض خون مشهور است. نخستین کار برای ترک اعتیاد بوده که شخص مورد نظر با مصرف دارو از اعتیاد پاک خواهد شد. بهترین داروهای که باعث دفع مرفین بوده آنتاگونیست ها هستند.

ترک اعتیاد در بیمارستان بدون عوارض یکی از افتخارات بیمارستان ها است که نیاز به تجربه و تخصص کارکنان دارد.

 • درمان سرپایی

برخی معتادان نیاز دارند که فقط برای چند ساعت از داروی دفع کننده مرفین و سرم استفاده کنند تا ترک داشته باشند.

به چنین روشی ترک سرپایی گفته شده و فقط برای چند ساعت است که بیمارستان معتادان را پذیرش می شود و بعد از انجام درمان سرپایی معتاد باید در خانه خود بماند و مابقی دوران را در خانه خود معتاد سپری خواهد شد.

 • مشاوره

بیشتر معتادان در گذشته از نظر روانی دچار آسیب شده اند و اکثرا در مورد وضعیت خود شناخت زیادی نداشته اند طوری که با فرو رفتن در تله اعتیاد و دست و پا زدن در آن تازه متوجه نشانه های اعتیاد در خود شده اند. مشاوره از جمله خدمات خوب ترک اعتیاد در بیمارستان است.

 • روانپزشکی

روانپزشکان در بیمارستان اعتیاد را تشخیص، بررسی، درمان و حتی پیشگیری از رفتارهای نادرست رفتاری و احساسی را انجام خواهند داد یا در معنای دیگر ترک اعتیاد در بیمارستان با درمان های روانی توسط روانپزشک به پایان خواهد رسید.

روانپزشک، پزشک درمان کننده بیماری های روانی است و تنها کسی بوده که اجازه تجویز دارو را برای بیماران روانی خواهد داشت.

خدمات ترک اعتیاد در بیمارستان

 

کیفیت خدمات ترک اعتیاد در بیمارستان

هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان ،بیمارستان ها خدمات درمانی و بستری را به طور تخصصی و با مجوز ارائه خواهند داد. ترک اعتیاد در بیمارستان با فضای آرام، خدمات باکیفیت و تجهیزات علمی خواهد بود و بهترین خدمات را به بیماران ارائه خواهد کرد.

کیفیت خدمات بیمارستان را برای درمان اعتیاد باید از افراد دلسوز باتجربه و با تعهدی که دارند سعی در استفاده نکردن روش جایگزینی دارند، دید زیرا درمان اعتیاد با استفاده از یک ماده دیگر را روشی مناسب ندانسته و نخواهند دانست.

به جزء درمان و ترک اعتیاد در بیمارستان شما شاهد درمان سایر بیماری های روانی ( افسردگی، دوقطبی و غیره ) و سایر مواد مخدرها ( الکل، سیگار و غیره ) خواهید بود.

هزینه ترک در بیمارستان چگونه است؟

درست نیست که برای درمان اعتیاد منفعت اقتصادی را خیلی مورد توجه و تمرکز قرار داد. از مزایای ترک اعتیاد در بیمارستان ( کیفیت خدمات ) گفتیم اما هزینه کمپ ترک اعتیاد با توجه به نوع بیمارستان هزینه متفاوت خواهد بود.

در صورتی که بیمارستان دولتی باشد خانواده شخص معتاد فقط بخشی از هزینه را پرداخت نموده و مابقی توسط بیمه پرداخت خواهد شد اما اگر بیمارستان خصوصی باشد همه هزینه متوجه معتاد و خانواده اش خواهد بود و شاید بخش ناچیزی از هزینه داروها شامل بیمارستان شود.

همان طور که درمان اعتیاد در کمپ ها صورت خواهد گرفت ترک اعتیاد نیز در بیمارستان ها صورت خواهد گرفت.

امکان دارد که زمان درمان و هزینه ها متفاوت باشد اما هر کدام نتیجه خاصی را داشته باشند چون روش درمانی برای اشخاص در کمپ و بیمارستان متفاوت بوده پس هزینه هم متفاوت است.

مطالب گفته شده در مورد هزینه بیمارستان ها خیلی درست نیست و لزومی ندارد که نگران باشید. در بیمارستان با حضور متخصص و به کار بردن تجربه های دکتر داروهای تجویز خواهد شد که معتاد کمتر درد بکشد.

اما فراموش نکنید که اگر بیمارستان خصوصی باشد بیمار با شرکت در جلسات و مشاوره کردن درمان خود را باید کامل کند تا هزینه ای را که پرداخته هدر ندهد.

هزینه ترک در بیمارستان چگونه است؟

 

هزینه بیمارستان های خصوصی و دولتی برای درمان اعتیاد

پرداخت هزینه درمان اعتیاد از طرف اداره بیمه و نظارت زیاد بر بیمارستان های دولتی باعث کم شدن انگیزه مردم در بستری کردن بیماران بیمارستان های دولتی خواهد بود و طبق نظر قاضی معتاد سه ماه را باید در بیمارستان برای ترک بماند.

بیشتر معتادان بستری شده در بیمارستان تقاضای بیمه دارند تا هزینه بستری کم شود. اما باید حتما مدارک بیمه خود را به بیمارستان ارائه دهند.

اخیرا تعداد زیادی از بیمارستان ها برای ترک اعیتاد با بیمه قرارداد دارند و شرکت بیمه هزینه بیمارستان ها را پوشش خواهد داد.

همچنین بیمارستان های خصوصی که به ترک اعتیاد مشغول هستند چون قراردادی با بیمه ندارند دولت هزینه ای را پرداخت نکرده و نظارتی هم روی بیمارستان های خصوصی نخواهد داشت.

قبلا ترک اعتیاد در بیمارستان هزینه ای بیشتر از تعرفه مصوب شده نداشت اما اکنون بیمارستان های دولتی هم ممکن است مبلغی بیش از هزینه مصوب شده را دریافت کند زیرا هیچ ایراد و اشکالی در این کار نیست.

هزینه داروهای مورد استفاده برای ترک اعتیاد در بیمارستان خصوصی در هر ماه کمتر از 200 هزار تومان نیست اما معتاد فقط 20 هزار تومان از مبلغ را در بیمارستان دولتی خواهد پرداخت.

هر چند که در بیمارستان های دولتی هزینه دارو کمتر از مبلغ گفته شده خواهد بود اما بیمار فقط 20 درصد از 100 درصد هزینه را پرداخت خواهد کرد.

بیمارستان ها و درمان اعتیاد با متادون

متادون یک داروی مورد استفاده برای ترک اعتیاد در بیمارستان است. هدف از استفاده متادون ترک و جلوگیری از عود اعتیاد است.

استفاده و مصرف متادون در انجام سم زدایی با گذشت زمان اعتیاد را کمتر را کمتر خواهد کرد و مورد استفاده برای درمان های طولانی مدت است.

در کنار درمان و استفاده از چنین داروهای ( برای درمان اعیتاد ) باید پیگیری های بعدی که  همان جلوگیری از اعتیاد است نیز انجام شود. در ضمن متوسط دوران سم زدایی یک ماه است.

متادون که نوعی داروی نگهدارنده است در شروع سم زدایی مصرف زیادی دارد اما با محو شدن علائم مصرف، مصرف ترک متادون به کمترین میزان خواهد رسید. قطع داروی متادون زیر نظر پزشک متخصص باید صورت بگیرد تا مبادا بیمار به دلیل عود اعتیاد شروع به مصرف خودسرانه متادون کند.

بیمارستان ها و درمان اعتیاد با متادون

 

برای موثر بودن درمان حتی با مصرف داروی متادون بیمار هرگز ارتباط خود را با محل درمان ترک نکند.

اما از ترک اعتیاد در بیمارستان با کمک داروی نگهدارنده ای چون متادون گفتیم اما آیا از مزایا و معایب ترک اعتیاد در بیمارستان با کمک متادون باخبر هستید؟

 • کاهش رفتارهای پرخطر و بیماری های به وجود آمده از اعتیاد
 • کاهش مرگ و میر ناشی از اعتیاد
 • کاهش مواد مصرفی
 • ثبات دادن به زندگی معتاد
 • کمتر شدن اعتیاد
 • جلوگیری از ارتکاب جرم توسط شخص معتاد

بهتر است که اگر شخصی به مصرف متادون عادت کرده به جای گفتن اعتیاد یا معتاد به متادون بگوییم وابسته به مصرف متادون. چون متادون یک داروی ثمربخش برای ترک اعتیاد در بیمارستان ها و کمپ ها است.

کسی که به طور منظم متادون مصرف کرده به جای انجام کارهای دیگر به مصرف متادون روی آورده یعنی رفتار او نوعی رفتار اعتیادگونه است.

با وجود تأثیرگذاری متادون برای درمان اعتیاد اما در هر صورت مصرف خود به خودی متادون اثرات بدی را برای معتاد دارد و سلامتی او را به خطر خواهد انداخت.

متادون داروی سمی اما درمانی است و هر چه قدر میزان مصرف متادون بالا باشد احتمال مسمومیت بالا است، به ویژه مصرف در کنار مواد مخدر نیز خطرات بیشتری را برای معتاد خواهد داشت که باید تجویز با دقت پزشک درمانگر همراه باشد.

هدف استفاده متادون برای ترک اعتیاد در بیمارستان

قبل از گفتن هدف استفاده متادون برای ترک اعتیاد در بیمارستان اجازه دهید که جایگاه داروی متادون را بگوییم.

بر اساس الگوی بهداشت هر درمانی باید با کاهش خطر برای بیمار همراه باشد نه درمانی که باعث تهدید سلامتی بیمار و ادامه بیماری او شود. استفاده از متادون برای درمان نباید به شکل غیرمجاز ادامه داشته باشد.

برای جلوگیری از نتایج منفی تر جسمانی از داروی متادون استفاده خواهد شد. درمان با متادون یک روش کمک کننده در ترک اعتیاد است که باید آموزش داده شود هم به درمانگر و هم به بیمار.

استفاده از متادون یک روش کلیدی برای کمتر شدن صدمات اعتیاد است. در درمان شدن با داروی متادون نباید به صورت غیرمجاز مصرف بیمار فراهم شود و نیاز به استفاده و مصرف به اندازه دارد.

هدف استفاده متادون برای ترک اعتیاد در بیمارستان

 

اگر مصرف با نظم همراه باشد حتی از عود اعتیاد نیز جلوگیری خواهدکرد و به دنبال استفاده از چنین دارویی شرایط بیمار بهتر خواهد شد. ( از لحاظ فیزیکی و روانی )

اما هدف از استفاده متادون برای ترک اعتیاد در بیمارستان

 • بازگشت بیمار به زندگی روزمره عادی
 • توانا بودن بیمار در مقابل درمان شدن
 • پیشگیری از اعتیاد دوباره
 • تبدیل شدن به فردی سالم برای زندگی عادی

است.

مدارک لازم برای بستری معتاد در بیمارستان

بیمارستان ها نیز برای ترک اعتیاد سیستم درمانی خود را دارند، گاه سیستم به شکل سرپایی و استفاده از داروهای آگونیستی و نگهدارنده است و گاه به صورت بستری شدن معتاد در بیمارستان است.

معتادانی که در بیمارستان بستری شده اند برای درمان به پزشکان و پرستاران آموزش دیده بیمارستان سپرده خواهند شد. معتادان بر اساس قوانین خاص بیمارستان مورد درمان قرار خواهند گرفت و هر گونه مشکل روانی و جسمانی توسط کادر درمانی بیمارستان درمان خواهد شد.

و اما مدارک لازم برای بستری شدن در بیمارستان به منظور ترک اعتیاد در بیمارستان موارد زیر است.

 • دو قطعه عکس 3 در 4
 • یک برگ کپی از شناسنامه
 • هزینه بیمارستان ( با توجه به نوع بیمارستان متغییر خواهد یود که باید به صورت ماهانه پرداخت شود.

با ارائه دادن مدارک گفته شده و پر کردن برگه و مراجعه معتاد، معتاد در بیمارستان پذیرش خواهد شد.

بیمارستان مرکزی برای ترک اعتیاد

با وسیع تر شدن مسئله اعتیاد در جامعه باید روی شیوه درمان بیشتر کار شود و فضاهای بیشتری به درمان اعتیاد اختصاص داده شود.

فراهم کردن فضایی چون فضای بیمارستان  نگهداری معتادان را برای درمان آسان کرده است. بیماری های روحی ناشی از ترک سخت ترین قسمت درمان اعتیاد است و خدمات بیشتری را خواهد طلبید.

بیمارستان مرکزی برای ترک اعتیاد

 

ترک اعتیاد در بیمارستان با محیط مناسب، امکانات لازم و تیم های تخصصی باعث راحت تر کردن ترک اعتیاد شده است.

هر مرکز بستری در بیمارستان با کاردر متخصص همه ی مراحل ترک را انجام و بیمار را بعد از اتمام دوره بستری مرخص خواهد کرد. بیمار حتی بعد از ترک اعتیاد در بیمارستان مورد مراقبت بیمارستان قرار دارد تا مشکلی برای او پیش نیاید.

از عادت به اعتیاد تا بهبودی در بیمارستان

ترک اعتیاد در بیمارستان یا هر مکان دیگر دارای مراحل زیر است. در واقع مراحل 5گانه ترک اعتیاد و بهبودی شامل موارد زیر است.

 • اطلاع از اعتیاد و اقرار به اعتیاد

اولین مرحله اطلاع از مشکل اعتیاد است. ممکن است معتاد از طریق صحبت با یکی از افراد خانواده، نزدیکان و همکاران خود متوجه اعتیاد شود.

گاهی تا شخص دچار مشکلات مالی، شغلی، بهداشت فردی نشود به اعتیاد خود پی نخواهد برد. در حالی که معتاد هنوز به رفتارهای اعتیادی خود ادامه داده و هنوز هیچ نشانه ای برای تمام کردن اعتیادش وجود ندارد.

اما مرحله اول ( اطلاع از اعتیاد ) باعث هموار کردن مابقی مراحل است. یک بخش مهم از راه بهبودی اعتیاد بعد از آگاهی از اعتیاد پرداختن به اقدامات لازم برای ترک است یعنی برای معتاد تا کنون هرچه تجربه اعتیاد داشته است کافیست.

حالا وقتش شده که تغییری را در خود ایجاد کند و تمایل به تغییر نشانه ای خوب است.

 • تأمل کردن

دومین مرحله تأمل است. تأمل یعنی اطلاع یافتن از اعتیاد که باعث انجام عمل و تغییر در عمل اعتیاد شود.

مرحله تأمل نخستین گام به سوی بهبودی است. بیشتر به شکل دانستن در مورد اعتیاد و عواقبی که اعتیاد با خود دارد است.

مرحله دوم یک مرحله مهم است چرا که وقتی معتاد به دوروبر خود نگاه کند حتما خواهد دید که خانواده، دوستان و همکارانش با رفتار او ( اعتیاد او ) از او دور شده اند و تأثیری بدی روی آنها گذاشته است.

حتی اگر معتاد کمی تأمل کند چیزهای بیشتری را از اعتیاد خواهد آموخت تجربه سخت اعتیاد باعث یاد دادن چیزهای زیادی خواهد شد و تأثیر رفتار او بر دیگران باعث تغییری در او خواهد شد.

از عادت به اعتیاد تا بهبودی در بیمارستان

 

هر چند که هنوز خیلی جدی بهبودی پیدا نکرده اما در حال بهبودی است و اطلاعات ارزشمندی را کسب کرده است.

 • یافتن راه درمان

معتاد که تا کنون گذشته خود را انکار کرده حالا تصمیم گرفته به اعتیادش غلبه کند و قدم های  کوچکی را خواهد برداشت.

قدم های کوچک یعنی همان جستجوی کلمه ترک و درمان اعتیاد است. بعضی گفته اند که مرحله جستجو کردن یعنی شروع واقعی درمان.

در مرحله جستجو معتادان سعی در یاد گرفتن روند بهبودی و زندگی با آگاهی از اعتیاد را دارند به همین دلیل معتاد تصمیم نهایی ( درمان اعتیاد ) را گرفته است.

 • بهبودی اولیه

بهبودی اولیه بسیار خطرناک و البته مهم است چون معتاد در حال تغییر رفتار خود است. رفتاری که قسمتی از زندگیش بوده بوده و به چنین زندگی عادت داشته و فعلا زندگی جدید سالم را بنیان گذاری نکرده است.

در مرحله بهبودی اولیه امکان اعتیاد دوباره بسیار شایع است. اگر معتاد باز هم به طرف اعتیاد برود مشکل بزرگی وجود دارد زیرا علم و توانایی کافی در درمان ترک اعتیاد در بیمارستان وجود ندارد.

از اقدامات مهم در مرحله بهبودی اولیه توانایی جدید برای مبارزه با اعتیاد و به وجود آوردن عادت های سالم و ایجاد روابط سالم است.

 • ماندن در بهبودی

اگر به مرحله بهبودی رسیده اید باید در مرحله بهبودی بمانید. با رسیدن به چنین مرحله ای، مراحل سخت را گذرانده اید و باید گفت که پیشرفت زیادی را دشاته اید. اما چیزی که از همه مراحل طی شده مهمتر است مراقبت از پاکی و جلوگیری از عود است.

زمانی بهبودی دائمی خواهد شد که شخص نظارت دائم بر روی فکر و روابط خود داشته باشد، مدام تمرین کند که مهارت های جدیدی را یاد بگیرد، یک سیستم حمایت کننده برای خود داشته باشد و همواره آگاه باشد تا دوباره معتاد نشود و در وسوسه ها مقاوم باشد.

درست است که بهبودی سخت بوده اما اگر به مرحله بهبودی رسیده اید یعنی زندگی پاک را شروع کرده اید.

از عادت به اعتیاد تا بهبودی در بیمارستان

 

شاید در اول مراحل ترک اعتیاد در بیمارستان فکر و تصور چنین مراحل را نکرده بودید اما شما توانسته اید با کمک خود و بیمارستان به بهبودی برسید.

بهبودی یعنی غلبه کردن به اعتیاد ( به هر مواد اعتادآور یا الکل ) که یک تغییر کامل فکری، جسمی و روحی است.

بیشتر افراد با حمایت شدن از اطرافیان همه مراحل بهبودی را گذرانده اما اگر دارای حامی و دوست نیستید حتما مهارت های جدیدی را یاد بگیرید تا بتوانید به میل داشتن به اعتیاد دوباره غلبه کنید.

ترک شیشه در بیمارستان چگونه است؟

شیشه ( ice ) یا یخ یک ماده اعتیادآور محرک بوده که با قرار گرفتن در مجاورت حرارت بخار خواهد شد و فردی که به مصرف شیشه عادت کند معتاد است و ترک اعتیاد در بیمارستان برای ماده ای چون شیشه ضروری تر از سایر مواد اعتیادآور است.

شخص مصرف کننده شیشه در شروع اعتیاد جذب نشانه های کاذب اعتیاد شده اما بعد از مدتی بی خواب شده و اشتها ندارد و با ادامه مصرف تعداد دم و بازدم و ضربان قلب او بالا خواهد رفت. چون شیشه تحریک پذیر است و فرد معتاد به شیشه ممکن است دست به خشونت بزند اگر قرار است ترک اعتیاد در بیمارستان انجام شود باید شخص بستری شود.

از عوارض اولیه مصرف شیشه استرس، لرزش، گیجی، ایست قلبی و حتی مرگ است اما عوارض طولانی مدت مصرف ترک شیشه شک و توهم، خشونت، ضعیف شدن حافظه، توهم، افسردگی، دیوانگی و سایر اختلالات عصبی است.

هر چند که ترک اعتیاد در بیمارستان برای ماده شیشه به منظور وجود راهی جدید برای غلبه بر اعتیاد شیشه نیست زیرا اعتیاد شیشه درمان خاصی ندارد و حتی متخصصان بیمارستان هم داروهای را تجویز خواهند کرد که عوارض شیشه را کم کند اما معتاد شیشه چون خطرآفرین است به هیچ وجه نباید در خانه اقدام به درمان وی کرد.

درمان معتاد شیشه بسیار سخت است زیرا برای ترک اعتیاد مواد مرفین دار داروی خاصی وجود دارد اما هیچ داروی نیست که بشود برای درمان شیشه استفاده کرد.

داروهای که شما برای درمان شیشه دیده اید داروهای کمکی هستند تا نشانه های اعتیاد کم شود. درمان معتاد شیشه طبق زمان، نوع و شیوه مصرف معتاد متفاوت است و امکان دارد که معتاد را در بیمارستان بستری یا فقط به صورت سرپایی درمان کنند.

بعد از ترک شیشه اختلالات روانی بیمار باید توسط روانپزشک درمان شود و در کنار درمان روانپزشک باید خانواده ها مهارت های جدیدی را یاد بگیرند و برنامه ریزی کنند که بیمار دوباره به اعتیاد بازنگردد.

اما با طی شدن مراحل ترک نشانه های ترک شیشه در شخص آشکار خواهد شد که شامل موارد زیر است.

ترک شیشه در بیمارستان چگونه است؟

 

 • افسردگی
 • عصبانیت
 • بی میلی به خوابیدن
 • خونسردی
 • آشوب روحی ( به هم ریختن روح و روان شخص )
 • ناتوانی ( کم شدن انرژی )
 • آشفتگی

علائم گفته شده با گذشت زمان از بین خواهد رفت اما بعد از درمان شدن شخص دچار ناتوانی در خوابیدن خواهد شد یعنی خوابیدن او نامرتب و به هم ریخته است و به کابوس های شبانه دچار خواهد شد. طوری که قادر نیست به خوبی کارها و فعالیت های روزانه خود را انجام بدهد و زندگی بر او مختل خواهد شد.

برای چنین مشکلی، شخص چاره ای جزء رفتن و معاینه شدن نزد یک پزشک متخصص ندارد تا با گذشت زمان به کمک پزشک روانشناس بتواند بر نشانه های گفته شده غلبه کند و زندگی اش به روال عادی بازگردد.

امتیازات درمان اعتیاد در بیمارستان

قبل از پرداختن به تیتر بدانید که اگر دوست ندارید به هر دلیلی در بیمارستان درمان شوید بهتر است یک مجموعه و یا یک مرکز را برای ترک اعتیاد انتخاب کنید و مجموعه الوکمپ از مراکزی است که با مجوز فعالیت و نتایج خود حتما اعتماد شما را جلب خواهد کرد.

از امتیازات یک بیمارستان برای درمان اعتیاد بخش بستری بوده که متخصصان به صورت حرفه ای در بخش مشغول به درمان بیماران هستند.

به جزء تخصص پزشکان فعالیت پزشکان مطرح است که با فعالیت های موفق خود در مورد درمان اعتیاد توانسته اند بخش بستری را به عنوان یک بخش برتر به مردمی که دارای مشکل اعتیاد هستند بشناسانند.

همچنین پذیرش معتادان به صورت شبانه روزی و فوری حتی در روزهای تعطیل خود باعث رضایت بیشتر مردم شده است. بیمارستان ها مجموعه ای از خدمات خود را به شکل گسترده در رابطه با درمان اعتیاد ارائه داده اند.

امتیازات درمان اعتیاد در بیمارستان

 

شکست در درمان اعتیاد

گاهی در حین ترک دادن درست زمانی که فرد با خود خواهد پنداشت که به طور کامل درمان شده مشکلی به نام ” عود اعتیاد ” پیش خواهد آمد و در چنین حالتی درمان اعتیاد با شکست مواجه خواهد شد.

باید بدانید که عود اعتیاد یعنی شکست در درمان نیست بلکه درمان اعتیاد هم ممکن است مثل بیماری های مزمن چون قندخون، آسم و فشارخون به وجود بیاید.

نه تنها بیماران مبتلا به اعتیاد بلکه بیماران بیماری های نامبرده نیز اگر بیماری شان عود کند باید دوباره درمان شوند یعنی عود اعتیاد نیاز به درمان دوباره معتاد را نشان می دهد. ( باید معتاد دوباره درمان شود. )

تماس با کارشناس (کلیک کنید)