هزینه کمپ ترک اعتیاد


شاید برای افرادی که فکر ترک اعتیاد به سرشان می آید هزینه کمپ ترک اعتیاد برای آن ها یک معضل بزرگ باشد و به همین دلیل از ترک اعتیاد دست بکشند . به طور کلی اعتیاد حالتی است که در آن شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی دچار یک نوع ضعف اراده در کنترل اعمال خود می شود . هر چند این ضعف اراده یک نوه بیماری نیست به به دلیل عوارضی که در سیستم عصبی مرکزی شخص ایجاد می کند به عنوان یک بیماری در نظر گرفته می شود که این بیماری در فرد باعث به وجود آمدن اختلالات در کنترل در سیستم رفتار می شود و موجب تکرار این رفتار ها می شود .

هزینه کمپ ترک اعتیاد برای افراد

راه کار های بسیاری برای ترک اعتیاد وجود دارد که یکی از شایع ترین آن ها ترک ناگهانی و متوقف کردن اعتیاد به طور ناگهانی است . افرادی که در ترک اعتیاد موفق شده اند به سه دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می شود :

  • افرادی که به صورت داوطلبانه و با خواست و اراده خود برای ترک اعتیاد اقدام می کنند .
  • افرادی که به عنوان یک فرد معتاد توسط دولت در طرح های جمع آوری معتادین جمع اوری می شوند و به این مراکز درمانی آورده می شوند .
  • افرادی که توسط خانواده هایشان و با دستور قضایی توسط نیروی انتظامی جلب می شوند و به این کمپ های ترک اعتیاد آورده می شوند .

هزینه کمپ ترک اعتیاد برای افرادهمه این افراد نام برده شده در خوشبینانه ترین حالت و در حداقل زمان ممکن که حداقل به مدت یک ماه است در این کمپ های ترک اعتیاد می مانند و کاملا روشن است که در این مدت زمانی هزینه کمپ ترک اعتیاد از ان ها گرفته می شود . مانند هزینه های خورد و خوراک و …که فرد بتواند دوره بهبود خود را به درستی سپری کند .

هزینه کمپ ترک اعتیاد برای افرادی که توسط دولت جمع آوری شده اند رایگان است و کمپ های هم که این افراد را به آن جا می فرستند کمپ های دولتی هستند که دولت هزینه کمپ ترک اعتیاد آن ها را پرداخت می کند اما تا حدی می توان گفت که این کمپ ها تا حد زیادی تاثیر کمی را بر روی افراد بیمار می گذارند و باعث می شوند که فرد معتاد در این مدت تحت آزار و اذیت قرار بگیرند و خاطره بدی از ترک اعتیاد در ذهن او نقش ببندد .

ویژگی بهترین کمپ ترک اعتیاد

بهترین کمپ های ترک اعتیاد کمپ های هستند که در درجه اول از کادر های درمانی مجرب و حرفه ای تشکیل شده باشند و افرادی که در این کمپ های ترک اعتیاد مشغول به کار هستند به کار خود و تخصص خود علاقه داشته باشند و به افراد معتاد به چشم یک بیمار نگاه کنند نه مجرم . از شرایط دیگر که می توان یک کمپ ترک اعتیاد را بهترین کمپ ترک اعتیاد دانست داشتن پشتوانه مالی قوی و همچنین امکانات درمانی و رفاهی مطلوب آن جا است .

منظور از پشتوانه گفته شده پشتوانه مالی اسپانسر های متعهد و مسئول که توانایی فراهم کردن امکانات لازم برای اداره مرکز را داشته باشند . هر چه این امکانات مجموعه کمپ بیشتر و بهتر باشد شرایط برای کمک به افراد معتاد هم بهتری خواهد شد .

روش ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

در کمپ های ترک اعتیاد برای ترک اعتیاد افراد بیمار روش های درمانی مختلفی برای درمان استفاده می شود که این روش های درمانی با توجه به ماده اعتیاد آور و شدت اعتیاد فرد مصرف کننده متفاوت می باشد . از جمله روش های درمانی مورد استفاده در کمپ های ترک اعتیاد شامل موارد زیر می شود .

  • روش یابویی : روش یابویی و یا همان ترک ناگهانی که این اصطلاح ترک یابویی در بین معتادان و خانواده ها بیشتر رواج دارد . در این روش ترک اعتیاد به صورت یک روزه و بدون کاهش تدریجی یا جایگزین کردن ماده ای دیگر انجام می شود .
  • ترک سنتی : در این روش ترک اعتیاد دوز مصرف به صورت تدریجی کم می شود تا اینکه دوز مصرفی به صفر برسد . در این روش طی شدن دوره ترک اعتیاد و تخطی نکردن از دوز روزانه و افزایش ندادن در میان برنامه از اهمیت بسیاری برخوردار است .
  • ترک اعتیاد شبه سقوط آزاد : در این روش ترک اعتیاد بعد از قطع فوری مصرف مواد مخدر و در طول یک هفته اول برای کاهش دادن عوارض و درد های بیمار از دارو های مخصوص استفاده می شود . این دقیقا همان روش رایج بین المللی منجمله در این و همچنین آگهی های مختلف ترک اعتیاد است و به دلیل نادیده گرفتن زمان باز سازی سیستم های تولید مواد شبه افيوني در بدن این روش فرق چندانی با روش سقوط آزاد و عوارض حاصل از آن ندارد .

اهداف کمپ های ترک اعتیاد

از مهم ترین اهدف کمپ های ترک اعتیاد ایجاد یک فضا و محیط مناسب و سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان فرد معتاد است . در محیط هایی که فرد بیمار احساس تحقیر شدگی و مجرم بودن را نداشته باشد با با آن فرد مانند یک انسان عادی و بیمار نیاز به درمان دارد رفتار شود فرد نتیجه بهتر برای ترک اعتیاد می گیرد .

اهداف کمپ های ترک اعتیاداز دیگر اهداف کمپ های ترک اعتیاد قرار گرفتم فرد در محیطی است که از هر گونه مواد اعتیاد آور عاری بوده و به هیچ عنوان فرد معتاد نتواند به این مواد به راحتی دست پیدا کند . داشتن یک محیط مناسب برای زندگی فرد آن هم به مدت کوتاهی که آن جا است و امکان دیدار و ملاقات با دوستان ، فامیل و خانواده به جهت برخورداری از حمایت های روانی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است .

از اهداف دیگر کمپ های ترک اعتیاد آموزش مهارت های ارتباطی و بیان مشکلات و احساسات به راحتی و آشنایی با افراد مشابه و ترک کرده و کمک آن ها برای طی کردن فرآیند ترک اعتیاد می باشد .

عوامل موثر بر هزینه کمپ های ترک اعتیاد

عوامل موثری بر روی هزینه کمپ های ترک اعتیاد موثر که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد پس ممنون می شویم که با همراه باشید .

  • زمان اقامت در کمپ : زمانی که فرد بیمار وارد کمپ های ترک اعتیاد می شود و تا زمانی که می خواهد از آن جا خارج شود بستگی به تعداد روز هایی که در آن جا به سر می برد می تواند بر هزینه کمپ ترک اعتیاد تاثیر گذار باشد .
  • شرایط منطقه ای : به طور کلی کمپ هایی که در مناطق خوش آب و هوا هستند و سکوت و آرمش خاصی در آن جا پا برجا باشد و به آسانی بتوان به مجموعه دسترسی پیدا کرد هزینه های متفاوتی را دارد .
  • شرایط و امکانات رفاهی کمپ های ترک اعتیاد : یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت کمپ های ترک اعتیاد امکانات رفاهی مراکز اقامتی ترک اعتیاد می باشد ، از جمله این امکانات رفاهی را می توان به اتاق های VIP و سالن های بدن سازی و دیگر موارد ورزشی آن اشاره کرد .
  • نوع تغذیه : نوع مواد خوراکی و تغذیه در کمپ های ترک اعتیاد بسیار مهم است . ممکن است یک کمپ ترک اعتیاد در هفته از چند نوع ماده غذایی که شامل گوشت و غلات است استفاده کند و یا اصلا از مواد غذایی استفاده کند که برای بدن لازم و ضروری است استفاده نکند که با توجه به قیمت این مواد خوراکی این فاکتور ها قابل تغییر است و در هزینه کمپ ترک اعتیاد تاثیر گذار باشد .

هزینه های دریافتی کمپ های ترک اعتیاد در چه مواردی استفاده می شود ؟ 

هزینه های کمپ ترک اعتیاد در موارد مختلفی مصرف می شود که در ادامه مطلب به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد .

مکان : بسته به موقعیت مکانی و قرار گرفتن کمپ در کدام منطقه می تواند هزینه کمپ ترک اعتیاد را با دیگر کمپ ها متفاوت تر کند . با توجه به این موضوع که هزینه های اجاره و یا خرید زمین در هر کدام از این منطقه تهران بسیار متفاوت است و این که کمپ ترک اعتیاد مورد نظر داخل تهران باشد و یا اطراف تهران هزینه های کمپ ترک اعتیاد با متفاوت تر می کند .

هزینه ‌های جاری (آب و برق و …) : این هزینه های آب و برق معمولا برای هر کمپ ترک اعتیادی به صورت ثابت است و از جمله مواردی است که باید تخمین هزینه در نظر بگریند .

هزینه دارو (در صورت لزوم) : هزینه دارو برای افراد بستگی به افراد مصرف کننده دارد که ممکن است یک فرد نیاز به دارو پیدا کند و فرد دیگر بدون استفاده از دارو ماده مخدر خود را ترک کند .

هزینه های دریافتی کمپ های ترک اعتیاد در چه مواردی استفاده می شود ؟ هزینه تعمیرات: نوع ساختمان، سن و سال ساختمان و وسایل به کار رفته در کمپ موثر است. اگر ساختمان قدیمی باشد و یا وسایل خیلی نو نباشند، با توجه به رفت و آمدی که در کمپ می‌شود خیلی زود خراب و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

کلام آخر 

داشتن یک زندگی ایده آل و فوق العاده ، سالم و با نشاط حق و نیاز هر انسانی می باشد از این که ما را تا آخر مطلب هزینه کمپ ترک اعتیاد همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

اعتیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس (کلیک کنید)